Reklamos agentūra

Kaip pasirinkti reklamos agentūrą, kuriai galimai patikėti savo verslo reklamavimo kampanijas? Šiandien mes aptarsime pagrindinius kriterijus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis reklamos agentūrą savo paslaugų populiarinimui internete.

Daugelis reklamuotojų patiki internetinių reklamos kampanijų organizavimą ir vykdymą profesionalioms agentūroms ir teisingai daro. Daugeliu atvejų, profesionalių paslaugų rezultatai pateisina papildomas išlaidas. Mes dažnai sutinkame užsakovus, kurie nuolat aktyviai ieško naujo rangovo, kuris galėtų pagerinti jų reklamos efektyvumą.

Agentūros darbo skaidrumas
Jei reklamos agentūra atsisako suteikti prieigą prie reklamos kampanijų Yandex.Direct, Google Adwords ir socialiniuose tinkluose, tai yra proga pasvarstyti, ar skaidriai tokia kompanija dirba. Kai kurios agentūros sukuria savo sąsajas klientams ir siūlo alternatyvų asmeninį kabinetą. Paprastai tokia elgsena slepia banalų faktinių paspaudimų kainos didinimą, kuris gali siekti net 200 proc. ir daugiau. Pasitaiko ir tokių veikėjų, kurie tikina administruojantys kompanijas nemokamai ir uždirbantys gaudami nuolaidas  tiesiogiai iš „Google“.

Kaip patikrinti? Klauskite agentūros atstovo, ar jie suteikia prieigą prie klientų sąskaitų. Jei atsakymas yra „ne“, turėtumėte ieškoti kito rangovo.

Kur slypi tiesa? Galite tiesiogiai kreiptis į „Yandex“ ar „Google“, pranešdami apie savo prisijungimo vardą ir svetainės URL bei paprašykite informacijos apie faktines išlaidas.

Agentūros darbuotojų kompetencija

Gana sunku surasti agentūros darbuotojų profesionalumo įvertinimo universalius metodus. Norint įvertinti kompetenciją, pirmiausia reikia sutelkti dėmesį į asmeninius įspūdžius derybų metu ir tuos klausimus, kuriuos agentūros vadovas aptaria su jumis. Kompetentingas interneto reklamos srities specialistas pirmiausia domisi jūsų verslo aspektais ir detalėmis, kurios vėliau padės jam sukurti reklamos strategiją. Jei agentūros vadovas aktyviai nori su jumis suderinti skelbimo tekstus ar raktines frazes ir neaktyvuoja reklamos kampanijos be pilno patvirtinimo, tai labiau byloja apie jo nenorą prisiimti atsakomybę už savo darbą.
[cml_media_alt id='3943']Agentūros darbuotojų kompetencija[/cml_media_alt]
Kaip patikrinti? Kompetentingas specialistas ne tik atlieka techninį darbą reklaminių kampanijų kūrimo srityje, bet ir sukuria visą reklamavimo strategiją, nepriklausomai nuo biudžeto dydžio. Atkreipk dėmesį, ką vadybininkas pasakoja apie tai.

SEO srityje viskas kur kas paprasčiau, kadangi šių paslaugų esmė yra pagerinti svetainės pozicijas organinėje paieškoje. Pvz., įvedęs užklausą „seo paslaugos“ antroje vietoje randu svetainę, kuri tokių paslaugų nesiūlo, o tik parduoda reklamą įmonėms! Nesunku įvertinti kompetenciją „profesionalų“, kurie nesugeba pranokti mėgėjo.

Iš tiesų reklamos kampanijų efektyvumas priklauso agentūros atsakomybės. Ar dažnai turite prisiminti savo reklamos kampanijas? Ar esate pasirengęs visiškai patikėti biudžeto valdymą reklamos agentūros vadovui?

Agentūros patirtis

Bendraudami su didelę patirtį sukaupusia agentūra turėtumėte aiškiai suprasti, ką gausite dirbdami su ja ir kokią pagalbą ekspertai gali suteikti nenumatytais atvejais. Derybų metu agentūros atstovas turi informuoti jus apie tai, kokias paslaugas galite gauti prieš pradėdami dirbti, kokių priemonių ir patirties turi agentūros darbuotojai. Visa tai turėtų būti paremta faktais, kurie turėtų būti pateikti agentūros tinklalapyje – atvejų tyrimai, teigiami atsiliepimai, straipsniai, darbo patirtis įvairiose verslo srityse.

Kaip patikrinti? Tinklapio apžvalga padės jums suformuluoti nuomonę apie kiekvienos agentūros individualų verslo stilių. Kažkas gali stengtis atkreipti dėmesį „vau efektu“ – gražia, tačiau nepatogia internetine svetaine. Remiantis atliktų darbų sąrašu galite sužinoti, ar agentūra turi patirties tam tikrose ar kitose verslo srityse. Žinoma, matoma informacija neverta aklai pasitikėti – „Maxima“ ir „Microsoft“ Lietuvoje iš tiesų nedirba su kas antra reklamos firma, o toks įspūdis gali susidaryti panaršius internete. Taip pat atkreipkite dėmesį į darbuotojų amžių – jei aštuoniolikametis kalba apie 12 metų patirtį tai turėtų jus neraminti.

Kaip sužinoti tiesą? Bendraudami su agentūrų atstovais atkreipkite dėmesį į tai, kaip dažnai jie mini atvejus savo pačių praktikoje ir kokias įdomias detales jie gali papasakoti.

Paslaugų spektras

Kiekviena reklamos aikštelė internete turi savo ypatybes ir taisykles. Reklamos agentūra turėtų stengtis gerai orientuotis  kliento veiklos srityje ir rekomenduoti tik efektyvias priemones jo produktams ar paslaugoms reklamuoti. Jei agentūra siūlo pernelyg platų paslaugų spektrą ir negali patvirtinti savo patirties konkrečiose srityse, tikėtina, kad susidursite su naujokais. Jei reklamos agentūra nustatys kanalus ir įrankius, kurie nebus pelningi jūsų verslui, tokios klaidos neleis veiksmingai panaudoti biudžetą.

Kaip patikrinti? Paprašykite agentūros darbuotojų kiek įmanoma išsamesnės reklamos strategijos. Jūsų užduotis yra suprasti kiekvienos priemonės esmę ir suformuoti apytikrius būsimų rezultatų lūkesčius.

Kur slypi tiesa? Paklauskite agentūros atstovų ar jūsų veikla yra jiems žinoma ir ar dirbate su jo konkurentais ar susijusiose pramonės šakose. Pabandykite išsiaiškinti tokio bendradarbiavimo veiksmingumą skaičiais.

Agentūros naudojami įrankiai

Ilguoju laikotarpiu sėkmingai reklaminei kampanijai internete nepakanka ją paleisti ir pasyviai laukti grąžos. Be tam tikrų paslaugų ir įrankių sunku iš tikrųjų įvertinti jos rezultatus, taip pat laiku atlikti pakeitimus ir pataisymus. Net jei agentūrai pavyko pasiekti žemą paspaudimo kainą, padidinus paspaudimų skaičių ir pagerinus kitus rodiklius, rezultatai bus dar geresni, jei bus naudojamos papildomos priemonės reklamos kampanijos efektyvumui didinti.

Kaip patikrinti? Pirmas dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra tai, ar agentūra turi savo produktų pvz. kainos pasiūlymų teikimo programinė įranga, analitinių ataskaitų programos ir kitos priemonės, kurios leidžia veikti tiksliai ir greitai.

Kur yra tiesa? Interneto reklamos rinka yra beveik kasdien džiugina naujovėmis ir įvairiomis žiniomis. Paprašykite agentūros specialistų papasakoti, kokius įrankius ir paslaugas jie naudoja, ar jie žino, pavyzdžiui, pikselio sąvoką.

Atsiliepimai apie agentūrą internete

Atsižvelgiant į visuotiną netikrų atsiliepimų bumą, tapo sunku pasitikėti balta šypsena švytinčių „įmonės vadovų“ ir „patenkintų klientų“ nuomone, kurią galima rasti kas trečioje svetainėje. Agentūros naudoja panašius, nevisiškai sąžiningus metodus, potencialiems klientams sukurti patikimumo iliuziją. Abejonių taip pat kelia atsiliepimai bendrovių, apie kurias negirdėjote anksčiau. Maža to, Lietuvoje net gana žinomi ir kadaise gerbiami portalai už mokestį ištrina neigiamus atsiliepimus. Pamenate skandalą su ženklu „Stipriausi Lietuvoje“, kurio sumanytojai jį siūlė įsigyti už maždaug 100 eurų kainą daugybei bendrovių, tame tarpe iš šio straipsnio autoriui.

Kaip patikrinti? Be atsiliepimų peržiūros tiesiogiai svetainėje, būtų racionalu komentarus apie agentūrą perskaityti trečiųjų šalių interneto svetainėse. Taip pat verta patikrinti, ar veikia tos kompanijos, kurių vardu paskelbti atsiliepimai.

Kaip sužinoti tiesą? Iš principo jums niekas nedraudžia paskambinti įmonei, kurios vardu atsiliepimas buvo paskelbtas ir asmeniškai pabendrauti su jo autoriumi.

Reklamos agentūros kainų politika

Kiekviena agentūra turi savo kainų politiką. Kažkas gali pasiūlyti savo paslaugas pigiau ar brangiau – visa tai labai priklauso nuo šios konkrečios įmonės darbo ir finansinio stabilumo. Blogas ženklas – agentūros pasirengimas nemokamai teikti kampanijų nustatymo ir vykdymo paslaugas. Praktiškai tai reiškia, kad artimiausiu metu Jūs ir sukurtos reklamos kampanijos susilauks dėmesio.

Kaip patikrinti? Kainos taip pat gali būti rodikliu į kokį verslą taiko agentūra – mažą, vidutinį ar didelį. Atsižvelgiant į verslo dydį, gali priklausyti kainų politikos lankstumas.

Kur slypi tiesa? Norėdami tinkamai įvertinti agentūros paslaugų kainą, taip pat specialistų pasirengimą dirbti už „komisinius iš Google“, paklauskite apie šių komisinių dydį. Turėkite omenyje, kad aukštos kokybės reklamos kampanija sukuriama ir sukonfigūruojama ne per vieną dieną ir po paleidimo ją reikia atidžiai stebėti.

Pakartotinas žvilgsnis į sutarties turinį

Klaidos ir netikslumai, atsirandantys sutartyje, gali sukelti didelių nuostolių klientui. Sudarant sutartį su reklamos agentūra, turi būti aiškiai nurodyta, ką klientas gaus prieš pradedant dirbti ir kokios pagalbos jis gali tikėtis nenumatytais atvejais. Atidžiai perskaitykite ir patikrinkite ar sąlygos, pasakytos telefonu arba asmeniškai, atitinka sutarties punktus.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *