JAV Aukščiausiasis Teismas nagrinės reikalavimą, kuriame tvirtinama, kad žodis „Google“ tapo pernelyg bendro pobūdžio ir neturėtų būti ginamas įstatymu dėl prekių ženklų apsaugos.

Šiuo metu žodis „Google“ dažnai vartojamas kaip veiksmažodis, kurio reikšmė yra „atlikti paiešką internete“. Ar tai reiškia, kad bendrovė turėtų prarasti teises į savo pavadinimą? Teismas turi tai nuspręsti. Kai kurie žodžiai jau prarado prekės ženklo statusą dėl to, kad jie tapo bendriniai. Tarp jų yra termosas, aspirinas ir dulkių siurblys.

Aukščiausiajam Teismui pateiktoje peticijoje rašoma:

Nėra nei vieno žodžio, išskyrus „Google“, kuris reiškia paieškos atlikimą internete naudojant bet kurią paieškos sistemą.

Prieš perduodant Aukščiausiajam teismui, šis ieškinys buvo išklausytas 9-ąjame JAV apygardos apeliaciniame teisme ir buvo atmestas, nes „Google“ yra daugiau nei paieškos sistema. Federalinis apeliacinis teismas patvirtino žemesniojo teismo sprendimą ir nusprendė, kad prekės ženklas gali būti prarastas tik tuo atveju, jei žodis tampa toks išskirtinis, jog vien dėl to konkurentai nebegali konkuruoti, nenaudodami jo.

Praėjo vos kelioms dienos nuo to laiko, kai Aukščiausiasis Teismas gavo pareiškimą dėl JAV federalinio apeliacinio teismo sprendimo peržiūrėjimo. Dabar teisėjai nuspręs, ar reikia pradėti bylos nagrinėjimą, kuris gali trukti kelis mėnesius.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *