„Google“ atstovas Gary Ilshas vakar pasisakė konferencijoje „Pubcon Florida“, kurioje atsakė į klausimą dėl neigiamo SEO ir spamerių atakų.

Vienas iš klausytojų paklausė, ką daryti, jei svetainės savininkas mato daug nenatūralių į svetainę vedančių nuorodų, kurių jis nesukūrė? Ar reikia jas atmesti pasinaudojus Disavow įrankiu? Ar galima pasitikėti algoritmu „Penguin“?

Gary Ilshas atsakė, kad jis matė šimtus įtariamų SEO atakų atvejų, tačiau nė vienoje iš jų realios problemos priežastimi nebuvo blogo linkinčiųjų veiksmai. Paprastai staigus srauto sumažėjimas turi dar kitą priežastį, kurios žiniatinklio valdytojai gali nežinoti, pvz. atnaujintas “Google” algoritmas arba pačios svetainės problemos.

Jis taip pat pakartojo, kad nuorodų atmetimas yra būtinas tik tuo atveju, jei svetainei buvo pritaikytos rankinės sankcijos, o susiejantys ištekliai negali ištrinti šių nuorodų. Jei svetainėje nebuvo taikomos rankinės sankcijos, nuorodos neturėtų būti atmestos. Šiuo atveju nerimauti nereikėtų. Blogiausias dalykas, kuris gali įvykti, yra pozicijų pagerėjimas, pajuokavo pranešėjas.

Nepaisant to, nėra jokio kategoriško draudimo atmesti nuorodas, o žiniatinklio valdytojai gali tai padaryti, jei dėl to jiems bus ramiau. Gary Ilshas taip pat pridūrė, kad „Google“ inžinieriai toliau tobulina algoritmą „Penguin“.

Tuo tarpu anksčiau kitas „Google“ darbuotojas, Johnas Mulleris teigė, kad nuorodų atmetimas gali padėti paieškos sistemai labiau pasitikėti kitomis nuorodomis į svetainę.

2 komentarai
  1. Tomas
    Tomas rašo:

    Mano praktikoje viena vienintelė priinkaruota nuoroda iš š šaltinio “užmušė” jį su tam tikra paieškos fraze. Kuo tikėti?

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *