„Google“ oficialiai pranešė apie fragmentų (snipetų, HTML – meta description) ilgio padidinimą paieškos rezultatuose. Apie tai pranešė internetinis leidinys „Search Engine Land“, šaltiniu nurodydami nurodydama įmonės atstovą.

„Neseniai mes atlikome pakeitimus, kad galėtume pateikti išsamiau apibūdinančius ir naudingus fragmentus tam, kad žmonės galėtų suprasti, kiek puslapiai atitinka jų paieškos užklausas. Tai lėmė tai, kad fragmentai vidutiniškai tapo šiek tiek ilgesni“, – paaiškino „Google“ atstovas spaudai.

Užsienio žiniatinklio valdytojai pastebėjo, kad paieškos fragmentai tapo ilgesni nei įprasta, maždaug prieš savaitę.
Šį pokytį anksčiau taip pat nustatė stebėjimo įrankis „SERP Rank Ranger“. Šios paslaugos atstovai tvirtina, kad fragmentų ilgis išaugo vidutiniškai nuo 160 simbolių iki beveik 230.

Prisiminsime, kad 2016 m. Gegužės mėn. seo ekspertai pastebėjo, kad „Google“ padidino antraščių ir meta aprašymų ilgį paieškos rezultatų puslapio fragmentuose. Tačiau vėliau pasirodė, kad tai tik bandymas. Dabartinis paieškos milžinės atstovo pareiškimas leidžia tikėtis, kad pakeitimai liks ilgam, nes jie jau taikomi visame pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje. Visus pakeitimus paprastai išbando savo “gimtinėje” – JAV, ir tik jiems pasiteisinus pritaiko kitiems regionams.

Nesunku pastebėti, kad šiuo metu ilgesnius meta aprašymus paieškoje turi tos svetainės, kurios neužpildė meta description ir todėl Google jį sugeneruoja iš puslapio turinio. Kruopštesni svetainių savininkai vis dar tebeturi iki 160 simbolių fragmentus, nes iki šiol tokie buvo reikalavimai jiems, o kai kurios turinio valdymo sistemos ir jų įskiepiai netgi neleidžia įrašyti daugiau teksto.

Šis pakeitimas teigiamai atsilieps pačias aukščiausias pozicijas paieškoje turinčias svetaines, nes iki žemiau esančių vartotojams teks prasukti paieškos rezultatų puslapį daugiau nei iki šiol, o tai daryti daugelis vengia.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *