Reklama internete. Kaip netapti vaiduokliu?

Štai jūs užsukote į įmonės, kuri siūlo interneto dizaino paslaugas, tinklalapį, perskaitėte reklamos straipsnius, kurie pasakoja, kaip smarkiai tinklalapio sukūrimas padidins jūsų pajamas.
Pasiūlymas daugiau negu daug žadantis. Pamąstę, jūs pasiryžtate sudaryti sutartį su interneto dizaino studija, nes jūs juk įsitikinę, kad padedant tinklalapiui surasite naujus klientus. Vartotojai, pamatę gražias prekių nuotraukas su dideliais techninių charakteristikų aprašais, būtinai įsigis pirkinį, tai yra jūsų pajamos gerokai padidės.
Pasibaigus visiems tinklalapio kūrimo darbams, interneto dizaino agentūros vadybininkas siūlo jums pasirašyti tinklalapio reklamos paieškos sistemose sutartį ir pasakoja jums apie galimą kontekstinės ir media reklamos naudą. Stop, prieš tai gi mums pasakojo, kad jau tinklalapio sukūrimas padidins pardavimų apimtis. Tai kodėl jums siūloma užsisakyti reklamą internete?
Šiandienos internetas gali būti lyginamas su gražiu giminės dvaru. Pereiname į erdvią pobūvių salę, ką gi mes matome – milijardais žvakių apšviestus garbingosios šeimynos narių portretus, jie kabo matomiausioje vietoje, neišvengiamai prikaustydami svečių dėmesį. Ir niekas nežino, kad naktimis, kai žvakės užgęsta ir visi išsiskirsto į namus, atgyja pasmerkti amžinajai užmarščiai vaiduokliai. Taip ir tinklalapio sukūrimas dar nereiškia, kad jis bus pastebėtas. Kiek šiuolaikiniame internete yra štai tokių projektų vaiduoklių, kurių skaitikliai rodo nulį lankytojų per mėnesį? Milijonai! Tačiau kiti randasi pirmosiose visų paieškos sistemų pozicijose, jais remiasi autoritetingi šaltiniai, o serveris vos susidoroja su nuolatiniu vartotojų antplūdžiu.

Galbūt kūrėjai buvo ne profesionalai ir tinklalapiai būtent todėl yra vaiduokliais. Tikrai tinklalapių savininkai atspausdino adresus ant vizitinių kortelių ir reklamos poligrafijos, išsiuntė laiškuose potencialiems partneriams, tai kodėl lankytojų nėra? Kalti būtent programuotojai. Ne, tiesiog daugelis užsakovų nesuvokia arba netiki tuo, kad tinklalapio kūrimas – tik vienas iš sėkmingos interneto rinkodaros etapų. Ties tinklalapiu būtina nuolat darbuotis, atnaujinti informaciją, reguliariai keisti kainoraščius, pridėti naujienas apie įmonę ir padaryti jį prieinamu lankytojams. Prieinamas mūsų supratimu reiškia matomas.
Žinodami apie tai, kad tinklalapio sukūrimas – tai tik pradžia, jūs įsiklausytumėte į vadybininko pasiūlymą ir paklaustumėte, ką interneto dizaino įmonė gali jums pasiūlyti, kad tinklalapis netaptų dar vienu “vaiduokliu”.
Šiuo metu egzistuoja daug reklamos internete rūšių ir didžiausia nauda pasiekiama tik naudojant kompleksinį požiūrį į interneto rinkodarą, tai yra požiūrį į visų įrankių kompetentingą planavimą ir derinį:

• Tinklalapio reklama paieškoje
• Seo paslaugos
• Kontekstinė reklama
• Žiniasklaidos (media) ir banerių reklama
• Populiarinimas ir visuomeniniai santykiai (PR – piar – prekės sukūrimo ir įdiegimo konkurencijos sąlygomis technologijos) bloguose
• Virusinė rinkodara
• Kompanijos reklama socialiniuose tinkluose

Sutartis pasirašyta, dabar jūs galite pailsėti būdami visiškai tikri, kad tinklalapis dirba, duoda pelno ir pritraukia klientus

Savistovė tinklalapio reklama?

• Tinklalapių optimizavimas paieškos sistemoms (SEO)

Tinklalapio reklamos būtinybė iškyla, kai susiduriate su interneto šaltinio apsimokėjimo problema. Išreklamuoti tinklalapį – reiškia atkreipti tikslinės auditorijos potencialių klientų dėmesį, kurie užtikrins pardavimų apimčių padidėjimą ir sustiprins įmonės naujovės pozicijas.
Atitinkamai, kuo aukščiau randasi tinklalapis paieškos rezultatuose, tuo didesnis yra interneto šaltinio lankomumas ir sėkmingesnė jo plėtra. Interneto portalų savininkai vis dažniau susiduria su klausimu – ar įmanoma nemokamai išreklamuoti tinklalapį. Teigiamas atsakymas reiškia savistovę reklamą.

Tinklalapio savistovė reklama – technologijos

Jeigu jūs nusprendėte išreklamuoti tinklalapį patys, atkreipkite dėmesį į nuolat besikeičiantį paieškos sistemų darbo algoritmą. Atlikite paieškos sistemų darbo analizę ir nustatykite perspektyviausią šaltinio plėtros būdą.
Siekiant veiksmingai atlikti seo optimizavimą, derėtų iš pradžių atlikti sudėtinį šaltinio auditą. Atlikite tinklalapio turinio analizę, nustatykite ar patogu naudotis, ištirkite navigaciją, taip pat šaltinio padėtį konkurencinėje rinkoje. Remiantis gautais duomenimis, sudarykite reklamos planą. Norint išreklamuoti tinklalapį, būtina atlikti: teksto optimizavimą, nuorodų masės padidinimą, indentifikacijos žymų maršrutų parinkimą.
Tam, kad optimizuoti tinklalapį pačiam, derėtų išsamiai išnagrinėti turinį – paieškos sistemos “vertina” informatyvius ir aktualius šaltinius. Tikslius skaičius apibūdinančius idealią turinio apimtį nusakyti sunku.
Dauguma interneto seo specialistų mano, kad yra optimalu, kai kiekviename šaltinio puslapyje yra nuo 500 iki 3000 žodžių, tai maždaug apie 3 – 15 KB teksto arba 3 – 15 000 000 simbolių. Be to, jei tinklalapio seo optimizavimas yra atliekama remiantis retomis užklausomis, jūs turite daugiau galimybių patekti į TOPUS. Taip pat svarbus yra nuolatinis tinklalapio atnaujinamas – paieškos sistemos “seka” šaltinio dinamišką raidą – jei tinklalapis yra statiškas, labai tikėtina, kad jis palaipsniui nukris paieškos pateiktų rezultatų pozicijose.

Išreklamuoti tinklalapį internete – optimizuojame turinį

Tinklalapio reklama yra glaudžiai susijusi su turinio optimizavimu arba su elektroninių versijų SEO. Šaltinio adaptacija naršyklėmis yra vienas iš svarbiausių reklamos žingsnių. Visų pirma, atkreipkite dėmesį į raktažodžius, kurie tuo pat metu yra ir vartotojo užklausos, ir konkuruojančios pozicijos. Esmė tame, kad kiekviena paieškos sistema dirba pagal tam tikrą, tiksliai apibrėžtą algoritmą.
„Spider“ persiunčia interneto puslapius panašiai, kaip ir vartotojų naršyklės, „Crawler“ automatiškai seka visomis pateiktomis tinklalapyje nuorodomis, „Indexer“ analizuoja puslapio elementus (tekstą, stilių, paslaugų html-žymas ir t. t.). Remiantis tuo naršyklė “susidaro savo nuomonę” apie tinklalapį ir paskiria jam vietą paieškos rezultatuose. Taigi, reklamuodami tinklalapius įvertinkite ne tik turinio apimtį, bet ir jo struktūrą, tematikos ypatybes. Apibrėžkite semantinę šaltinio esmę, sudarykite raktinių frazių sąrašą ir nustatykite optimalų jų panaudojimo dažnį, kuris yra apskaičiuojamas procentais.
Praktika rodo, kad raktinių užklausų panaudojimo procentinė dalis neturi viršyti 7-9%, tai neturi prasmės. Tinklalapio reklama kaip technologija nuolat yra tobulinama, naršyklių algoritmai kinta, atsižvelgiant į teksto skaitymo patogumą ir jo svarbą, o ne į vartotojų užklausų dažnį.
Tam tikras raktinių frazių ir pagrindinio teksto santykis užtikrina šaltinio tematikos kryptį, nustato jo konkurencinę sritį, bet nėra idealios tinklalapio seo optimizacijos garantas.

Kaip reklamuoti tinklalapius registruojant juos kataloguose?

Kad išreklamuoti tinklalapį savistoviai, jūs turite užregistruoti šaltinį „Yandex“, „Google” ir kitų paieškos sistemų kataloguose. Tiesą sakant, internete egzistuoja daug tinklalapių-katalogų arba direktorijų, tačiau nuoroda į tinklalapį iš „Yandex“ katalogo ar kitos autoritetingos naršyklės “prideda svorio” jūsų šaltiniui. Direktorijos gali dirbti nemokamai arba už tam tikrą sumą, tačiau būtina atsižvelgti į tai, kad mokėti reikėtų tik už tiesiogines nuorodas į jūsų tinklalapį – tik jos yra iš ties vertingos.
Tinklalapio patalpinimas į „Yandex, „Google” ir kitas paieškos mašinas vadinamas „sabmitu“ (iš anglų kalbos žodžio Submit – pateikti aptarimui, tvirtinti). Tinklalapių savistovė reklama gali apimti tiek nuorodų parinkimą remiantis HTML kalbos standartine konstrukcija bei įvairių skriptų, peradresatų panaudojimą ir t. t.
Reikėtų atsargiai vertinti populiarias tarnybas, kurios žada reklamuoti tinklalapius greitai, kokybiškai ir nemokamai. Paprastai tai yra ne tematinės direktorijos be papildomo mokesčio, kurios neatstovauja jokių vertybių. Nuorodos iš tokių katalogų retai kada padidina tinklalapio lankomumą ir dar rečiau paskatina auditorijos potencialių klientų ir partnerių skaičiaus augimą.

Kodėl būtina reklamuoti tinklalapius internete?

Atsakyti į klausimą, kodėl būtina reklamuoti tinklalapius, gali, žinoma, interneto specialistai ir seo optimizuotojai, bet geriau to paklausti tinklapių savininkų, kurių svetainės randasi TOPUOSE. Pirmosios pozicijos pateikiamuose paieškos rezultatuose užtikrino jiems 80% vartotojų dėmesį, kurių dalis tapo klientais, pirkėjais ir partneriais.
Išreklamuoti tinklalapį padės forumas, paskirtas optimizavimui ir reklamai. Dėka specialistų patarimų, jūs sužinosite, kaip pasirinkti tinklalapių katalogą, reklamuoti pačiam arba padedant seo kompanijoms, naudoti tradicinius reklamos būdus ar inovacines technologijas.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *