Ar vartotojai pasitiki „Google“ paieškos rezultatais?
JAV įsikūrusi reklamos agentūra „Path Interactive“ išsiaiškino, kiek vartotojai pasitiki „Google“ paieškos rezultatuose randama informacija.
Tyrime dalyvavo 1100 respondentų, iš kurių 70% jų gyvena JAV, 21% – Indijoje, o likę 5% yra Europos gyventojai. 63% respondentų buvo interneto vartotojai nuo 18 iki 35 metų, o 17% vyresni nei 46 metų.
Tyrimų rezultatai
YMYL užklausos
Atsižvelgiant į tai, kiek pastaruoju metu YMYL kategorijoje pastebėti svyravimai, susiję su naujausiais „Google“ algoritmų atnaujinimais, tyrimo autoriai nusprendė patikrinti, kiek vartotojai pasitiki medicinine, politine, finansine ir teisine informacija, kurią jie randa stambiausioje paieškos sistemoje.
Didžioji dalis respondentų (51%) „labai dažnai“ ir „dažnai“ priima svarbius gyvenimo sprendimus remdamiesi „Google“ pasiūlyta informacija, 39% elgiasi taip pat dėl svarbių teisinių sprendimų, o 46% pasitiki paieškoje rodomais rezultatais priimdami svarbius medicininius sprendimus.
Vos 10–13% respondentų teigė, kad niekada nepriėmė tokių svarbių sprendimų, remdamiesi informacija, kurią rado „Google“.
Medicina
Šioje kategorijoje 72% vartotojų sutiko, kad „Google“ patobulino SERP ir pradėjo rodyti tikslesnius medicinos rezultatus.
Atsakymų suskirstymas pagal amžių parodė, kad jauniausi vartotojai (18–25 metų) bemaž dukart (94%) yra linkę labiau nei 65 metų ir vyresni naudotojai tikėti, kad „Google“ rezultatai pagerėjo.
46–64 metų amžiaus internautai dažniausiai nesutinka, kad medicinos srityje „Google“ paieškos rezultatai laikui bėgant gerėja.
Tyrėjai taip pat norėjo išsiaiškinti, kaip vartotojai vertina „Google“ akcentą teikti prioritetą turiniui patikimų medicinos leidinių, tokių kaip „WebMD“ ir „Mayo Clinic“. Neseniai atnaujinus pagrindinį algoritmą „Google“ pradėjo mažinti prioritetą turiniui, prieštaraujančiam visuotinai priimtam medicinos požiūriui.
Dauguma respondentų (66%) sutiko, kad jiems labai svarbu, jog „Google“ rodytų turinį iš patikimų šaltinių. Tuo pačiu metu 14% teigė, kad nenorėtų matyti šių rezultatų, o dar 14% norėtų pamatyti įvairesnių rezultatų, pavyzdžiui, straipsnius natūralios medicinos tema.
Šie skaičiai rodo, kad daugiau nei 15% respondentų nepatenkinti dabartinėmis „Google“ iniciatyvomis, kuriomis siekiama parodyti medicininį turinį iš daugelio partnerių, palaikančių mokslinį sutarimą.
Apklausoje vartotojų taip pat buvo klausiama, ką jie mano apie korteles, apibūdinančias ligos simptomus paieškos rezultatuose, ir ar jomis galima pasitikėti.
Didžioji dauguma respondentų (76 proc.) Atsakė, kad pasitiki tokiose kortelėse esančia informacija.
Tuo pačiu metu jauniausi vartotojai (18–25 metų) yra linkę pasitikėti tokiomis kortelėmis 138% labiau nei brandesni asmenys (65 metų ir vyresni).
Naujienos ir politika
Dauguma respondentų (61 proc.) sutinka, kad „Google“ pagerino paieškos rezultatus šia linkme ir pradėjo rodyti daugiau aukštos kokybės naujienų bei politinio turinio. Tik 13% respondentų nesutiko su šiuo teiginiu.
67% jauniausių respondentų (18–25 metų) sutiko, kad paieškos rezultatų kokybė pagerėjo, o 61% seniausios amžiaus grupės (65 metų ir vyresnių) vartotojų tik iš dalies sutiko arba išreiškė nepritarimą.
Dezinformacija
Atsižvelgiant į aktyvią „Google“ kovą su dezinformacija paieškos rezultatuose, tyrėjai norėjo sužinoti, kiek vartotojai yra patenkinti šiuo darbu ir ar jie vis dar matė nesaugią informaciją paieškos rezultatuose.
Dauguma respondentų (70%) teigė, kad bent retkarčiais mato dezinformaciją „Google“, o 29% pasirinko variantus „retai“ ir „niekada“.
Atsakymų išskaidymas pagal amžiaus grupes parodė, kad vyresni respondentai labiau linkę teigti, kad „Google“ paieškos rezultatuose matė dezinformaciją.
Apskritai, remiantis visais atsakymais, susijusiais su YMYL, galima tvirtinti, jog jaunesni respondentai labiau linkę pasitikėti informacija, kurią „Google“ pateikia šios kategorijos užklausoms, o vyresni vartotojai ją vertina skeptiškiau.
Parinkti fragmentai ir žinių tinklo blokai
Remiantis apklausos rezultatais teigiama, kad jauniausi vartotojai (18–25 metų) yra 100% labiau linkę nei 65 metų ir vyresni vartotojai pasitikėti parinktų fragmentų turiniu. Tai atitinka panašų atradimą, padarytą iš praėjusių metų apklausos.
Tuo tarpu paklausti apie žinių tinklo blokus 95% visų amžiaus grupių respondentų sutiko, kad šie rezultatai yra patikimi.
Išvada: jauni žmonės labiau pasitiki „Google“ paieškos rezultatais nei vyresni vartotojai
Apskritai, dauguma respondentų vienokiu ar kitokiu laipsniu pasitiki informacija, kurią randa „Google“ paieškos rezultatuose – tiek tradiciniuose rezultatuose, tiek paieškos funkcijose, tokiose kaip pasirinkti fragmentai ir žinių tinklo informacijos suvestinės.
Tuo tarpu yra nedidelis procentas vartotojų, kurie nepatenkinti paieškos rezultatais. Šią imtį sudaro daugiausia vyresnio amžiaus respondentai, skeptiškiau vertinantys „Google“ informaciją, ypač YMYL užklausose.
Beveik visais klausimais stebimas aiškus modelis: jauniausi vartotojai labiau pasitiki „Google“ rasta informacija nei vyresni žmonės. Tai sutampa su praėjusiais metais atlikto tyrimo rezultatais.
Dėl kokios priežasties jaunesni vartotojai labiau pasitiki „Google“ vis dar neaišku. Taip gali būti dėl iš tiesų pagerėjusių paieškos rezultatų arba todėl, kad jie aplamai dažniau pasitiki internete rasta informacija.
IT naujienos