7 svarbūs dalykai apie tai, kaip veikia „Google“ paieška
Gana retai pavyksta gauti informacijos apie „Google“ paieškos veikimą, naujus produktus ir algoritmų atnaujinimus tiesiogiai iš šaltinio.
Štai kodėl „Google“ paieškos viceprezidentės Hyung-Jin Kim pasirodymas neseniai vykusioje „SMX Next“ konferencijoje taip sujaudino bendruomenę. Ypač todėl, kad Kim jau beveik 20 metų dirba su Google paieškos technologijomis, yra pirmaujanti reitingavimo algoritmų ekspertė ir dalyvavo kuriant daugiau nei 20 patentų, reglamentuojančių Google paiešką.
Savo pagrindiniame pranešime Hyun Jin Kim pasidalijo įžvalgomis apie „Google“ algoritmų kryptį ir kalbėjo apie kritinį paieškos susitelkimą į vartotojo ketinimų patenkinimą.
Pažvelkime į septynis svarbiausius „SMX Next“ pagrindinio pranešimo punktus.
1. Google, žiniatinklio valdytojų ir SEO specialistų santykiai yra partnerystė
Dažnai SEO specialistai neturi geros reputacijos. Jie taip pat neretai tvirtina, kad „Google“ yra nusiteikę prieš juos ir apsunkina jų darbą, ypač kai išleidžia didelius algoritmo atnaujinimus.
Tačiau, pasak Kim, santykiai tarp žiniatinklio valdytojų, SEO ir „Google“ labiau primena „partnerystę“. Visos šalys suinteresuotos gerinti naudotojų patirtį (tai taikoma SEO praktikai, kurią Google rekomenduoja savo dokumentuose, o ne tai, kuri tiesiogiai jas pažeidžia).
2. E-A-T principas yra plačiai paplitęs visame, ką daro Google
Paklausta, ar E-A-T (Expertise, Authoritativeness and Trustworthiness) svarbus tik konkrečioms užklausoms, ypač užklausoms, kurias „Google“ vadina YMYL (jūsų pinigai, jūsų gyvenimas), Kim patikslino:
„E-A-T yra šablonas, kaip vertiname atskirą svetainę. Tai darome su kiekviena užklausas ir kiekvienu rezultatu. Tai palčiai paplitę visur, ką darome“.
Nors pačios „Google“ kokybės gairės nurodo, kad E-A-T yra svarbesnė, atsižvelgiant į užklausos pobūdį (ypač toms užklausoms, kurios gali pakenkti vartotojui), „Google“ inžinierė leido suprasti, kad šio veiksnio vaidmuo yra labai svarbus visų tipų paieškų atveju.
Štai kodėl „Google“ pastaraisiais metais daugelyje savo įrašų vis dažniau naudoja akronimą E-A-T kaip „geros kokybės turinio“ sinonimą. Pasak Hyun Jin Kim, paieškos sistema E-A-T vadovavosi maždaug 10-13 metų, o tai siekia 2009-2013 m. Tačiau SEO bendruomenė apie šią sąvoką viešai nežinojo iki 2014 m. Paieškos kokybės vertinimo gairių versijos, o E-A-T vaidmuo SEO diskusijose nebuvo ryškus iki maždaug 2018 m.
3. „Google“ algoritmų atnaujinimai paprastai turi tą patį tikslą, tik keičiasi technologija
Kalbėdamas apie pagrindinių „Google“ atnaujinimų tikslus, Kim paaiškino, kad nuo „Panda“ laikų jų akcentas buvo iš esmės tas pats: gerinti rezultatų vartotojams ir rodomo turinio kokybę, kuri turėtų geriausiai atsakyti į užklausą. Kartu ji pabrėžė, kad atnaujinant algoritmus labiausiai pasikeičia jų naudojamos technologijos.
Per pastaruosius 5–10 metų dirbtinis intelektas labai pagerino „Google“ gebėjimą suprasti tikrąją vartotojų užklausų prasmę, ypač naudojant giluminius neuroninius tinklus.
Pavyzdžiui, Kim pnurodė, kaip BERT padėjo „Google“ geriau suprasti užklausą „juvelyriniai dirbiniai darbui“. Prieš BERT „Google“ rodė rezultatus, susijusius su darbu juvelyrikos pramonėje. Naudojant BERT, semantinis užklausos akcentas persikėlė į žodį „for“, o paieškos rezultatai dabar susiję su papuošalais, kuriuos galima nešioti dirbant, ir papuošalais, kurie gali atlaikyti didelę apkrovą – pavyzdžiui, temperatūros pokyčius ar treniruotes sporto salėje.
4. Tikra patirtis iš pirmų lūpų vaidina pagrindinį vaidmenį geram turiniui
Kim apibūdino, kaip svarbu naudoti tikrą vartotojo patirtį peržiūros turinyje. Tai taip pat buvo paminėta oficialiuose „Google“ pranešimuose, susijusiuose su naujausiais produktų apžvalgų reitingavimo algoritmo atnaujinimais.
Kai „Google“ inžinierius (ar bet kuris kitas paieškos vartotojas) ieško naujos teniso raketės, jis nori pamatyti atsiliepimus iš tikrų žmonių, kurie iš tiesų išbandė produktą, kad jų pagrindu galėtų pasirinkti. Ir begalinis beveidžių specifikacijų sąrašas, kurį galima rasti daugelyje svetainių, prie to visiškai neprisideda. „Google“ bando tai ištaisyti ir suteikti vartotojui būtent tai, kas jam bus naudinga.
5. Paieškos kokybės komanda yra susitelkusi į metriką ir skaičiavimus, tačiau tuo pat metu itin orientuota į klientą
Kim pažymėjo, kad paieškos kokybės komanda (atsakinga už „Google“ turinio reitingų kokybę), siekdama pagerinti reitingus, labai remiasi duomenimis, skaičiavimais ir naujausiomis technologijomis, tačiau taip pat labai reaguoja į vartotojų poreikius.
Pirmenybė visada teikiama tikrajai vartotojo patirčiai. Kartais užklausos gali būti trumpos, bet prasmingos, todėl svarbu, kad paieškos rezultatai atitiktų tikrąjį vartotojo ketinimą, įtrauktą į užklausą.
Pavyzdžiui, užklausai „depresija“ tikrai naudinga paieškoje rodyti įvairius informacinius rezultatus apie šią būseną, tačiau tokia paieškos užklausa taip pat gali signalizuoti, kad vartotojui reikia pagalbos, todėl „Google“ mano, kad būtina SERP rodyti tuos išteklius, kurie gali padėti vartotojui dabar.
6. Google algoritmų atnaujinimais siekiama pagerinti bendrą interneto kokybę
Nors SEO specialistai mėgsta diskutuoti apie „Google“ algoritmų atnaujinimus vakuume ir sutelkti dėmesį tik į tai, kaip jie veikia atskiras svetaines, Kim taip pat atkreipė dėmesį į kitą šių atnaujinimų vaidmenį. Visi Google algoritmų atnaujinimai skirti ne tik patenkinti vartotojų ketinimus, bet ir prisidėti prie bendros interneto kokybės gerinimo.
Taigi visi filtrai, tokie kaip „Panda“ (kuris buvo integruotas į pagrindinį algoritmą 2016 m.), suteikė „Google“ galimybę sustabdyti siaučiantį turinio fermų augimą ir kitą spamo praktiką, kuri apskritai blogina vartotojų patirtį internete.
Kim perspėjo nepamiršti, kad „Google“, kaip pirmaujanti paieškos sistema, yra orientuota į didesnius pasaulinio interneto dalykus, o ne į tai, kad apsunkintų bet kurios svetainės gyvenimą.
7. Ateityje laukia daugiau vizualių paieškos rezultatų
Paklausta apie SEO ateitį, Google specialistė konkrečiai išskyrė vizualinę paiešką, ypač daugiapaiešką (Multisearch).
Pasak jo, „Google“ padarė didelę pažangą, siekdama suprasti vaizdus ir leisti vartotojams naudoti juos kaip paieškos terminą. Kaip paieškos inžinierius, ji tikrai žino, kad technologijų plėtra tuo nesibaigs.
Ateinančiais metais turėtume tikėtis reikšmingo poslinkio link vizualinės paieškos, ypač Multisearch, kuri sujungia vaizdo ir teksto užklausas.