„Google“ anonsavo naują reitingavimo signalą
„Google“ paskelbė, kad artimiausiu metu pradės oficialiai atsižvelgti į vartotojo patirties metriką reitinguodama internetinius puslapius.
Paieškos sistema anosuoja naują „Page Experience“ signalą, kuriame „Core Web Vital“ sujungiami su esamais UX signalais, kad būtų pateiktas bendras vaizdas apie vartotojo patirtį tinklalapyje.
Atnaujinimas taip pat įterps UX metriką į populiariausių naujienų funkcijos įvertinimo kriterijus mobiliojoje paieškoje ir panaikins reikalavimą naudoti AMP, kad turinys būtų rodomas šiuose blokuose. Tai darydama „Google“ toliau palaikys AMP ir prireikus pateiks nuorodą į pagreitintus puslapius, kuomet tai bus tikslinga.
Bendrovė taip pat atnaujino kūrėjų įrankius, kurie padeda svetainių savininkams optimizuoti savo vartotojo patirtį tinklalapiuose.
Paleidimo data
„Google“ supranta, kad daugelis svetainių savininkų šiuo metu yra susirūpinę dėl COVID-19 epidemijos padarinių, todėl paskelbti reitingų pakeitimai nebus pradėti vykdyti iki 2021 m. Tuo pačiu metu paieškos sistema apie tai įspės interneto svetainių valdytojus mažiausiai prieš šešis mėnesius iki išleidimo.
„Google“ jau pateikė internetinių svetainių valdytojams įrankius, kurie jiems padės susidaryti idėją apie šiuos rodiklius ir juos optimizuoti, tačiau šiuo metu nereikia skubiai imtis jokių priemonių. Žinoma, SEO specialistai ir svetainių kūrėjau jau galėtų artejantį atnaujinimą turėti omenyje pradėdami naujus ar tęsdami darbus.
Kas yra „Page Experience“?
Remiantis oficialiais „Google“ dokumentais galima teigti, jog „Page Experience“ yra signalų rinkinys, parodantis, kaip vartotojai supranta sąveiką su puslapiu nepaisant jo informacinės vertės.
Šis signalas sujungia Core Web Vitals (metrikos rinkinį, kuris matuoja vartotojo patirtį puslapyje, remiantis tokiais kriterijais kaip atsisiuntimo efektyvumas, interaktyvumas ir vizualinis stabilumas) ir metriką, pvz., patogumą mobiliesiems įrenginiams, saugų naršymą, HTTP ir įkyrių tarpinio puslapio skelbimų rekomendacijos.
„Google“ mano, kad optimizavus šiuos veiksnius internetas tampa patrauklesnis visų interneto naršyklių vartotojams ir padeda svetainėms vystytis atsižvelgiant į mobiliųjų įrenginių vartotojų lūkesčius.
Daugiau tokio tipo metrikų ateityje
„Google“ taip pat pažymėjo, kad jie ir toliau siekia apibrėžti ir įvertinti įvairius internetinių puslapių naudotojų patirties aspektus. Šiuo atžvilgiu bendrovė planuoja kasmet sukurti daugiau tokių signalų atsižvelgiant į augančius vartotojų lūkesčius ir tų UX aspektus, kuriuos galima išmatuoti.
„Google“ įrankiai, skirti optimizuoti šiuos veiksnius
Siekdama padėti žiniatinklio valdytojams optimizuoti savo išteklius, susijusius su būsimais pakeitimais, „Google“ jau atnaujino populiarius kūrėjų įrankius „Lighthouse“ ir „PageSpeed Insights“. Dabar juose taip pat yra informacijos apie pagrindinius Core Web Vitals faktorius.
„Google“ taip pat pateikė atitinkamą ataskaitą „Search Console“, kuri pakeitė atsisiuntimo greičio ataskaitą. Naujoji ataskaita vadinasi „Svarbiausia žiniatinklio Vitals metrika“.
„Google“ inžinieriai šiuo metu stengiasi įtraukti „Core Web Vitals“ į kitus įmonės siūlomus įrankius.
Reitingavimas įvedus naują signalą
Nors visi „Puslapio patirties“ komponentai yra svarbūs, „Google“ pirmenybę skirs tinklalapiams, kuriuose aptinkama geriausia informacija apskritai, net jei kai kurie šio puslapio naudotojo patirties aspektai yra menki. „Google“ teigimu, gera puslapio patirtis nėra svarbesnė už turinio kokybę. Tačiau tais atvejais, kai yra keli to paties turinio puslapiai, „Page Experience“ tampa svarbesnis matomumui paieškoje.
„Google“ atstovai tikisi, kad į paiešką įtraukę naujų signalų, jie padės visiems patogiau naudotis internetu.
Prisiminsime, kad paieškos sistemos atstovai pirmą kartą pristatė „Core Web Vitals“ metrikos rinkinį šio mėnesio pradžioje.