Viskas apie nuorodas į svetainę

Jayson De Mers susitiko  su buvusiu Google kovos su web-spamu komandos nariu Andre Weyher ir gavo nedidelį interviu. Andre dirbo Meto Katso komandoje ir sutiko paskelbti kai kurią vidinę informaciją, apie tai kaip dirba komanda, į ką atkreipia dėmesį dirbdami su įeinančių nuorodų profiliais (ir manipuliacijomis su jomis) ir kaip svetainių administratoriai ir seo paslaugų specialistai gali likti Google taisyklių rėmuose dabar ir artimiausioje ateityje.

Atsakymus į šiuos klausimus rasite žemiau.

 1. Kokia buvo tavo rolė Meto Ketso komandoje ir kiek laiko joje dirbai?

Google kovos su spamu komanda tai gana didelė organizuota struktūra. Joje dirba daug žmonių, tam kad išspręsti vieną problemą: neleisti patekti į paieškos rezultatus žemos kokybės svetainėms, taip pat nubausti tuos tinklapius, kurie siekai geresnių pozicijų, nesilaikydami Google rekomendacijų svetainių savininkams.

Daugelis klaidingai ją tapatina su inžinierių komanda, atsakinga už patį algoritmą. Tai yra du skirtingi tos pačios organizacijos padaliniai. Ir tai ne vertintojų komanda, apie kurią taip pat dažnai girdite.
Google kovos su spamu komandos darbuotojai paprastai turi kokią nors specializaciją. Aš buvau atsakingas už  turinio kokybę ir nuorodų profilį. Google dirbau keturis su puse metų, du iš kurių praleidau Meto Ketso komandoje.

2. Kuo vadovaujasi Google, uždėdami rankinius filtrus po svetainės nuorodų profilio analizės?

Labai geras klausimas. Žinoma, yra detalių, kurios yra didelė vidinė paslaptis, bet bendrai šis procesas paremtas gana paprastais principais. Dažnai sutinku žmones, kurie vertina įeinančių nuorodų profilį matematiniu tikslumu. Jei turite abejonių, tai galima elgtis ir taip, bet ne mažiau svarbu čia naudoti savo intuiciją.

Kovos su spamu komanda vertindama profilį atkreipia dėmesį į puslapių kokybę, kuriose yra nuorodos ir ankorus (nuorodos tekstas). Jei profilis ir ankorai nesutampa su tuo, kaip turi atrodyti “natūralus” profilis, imamasi atitinkamų veiksmų. Paimkime, pavyzdžiui, turistinės tematikos svetainę – tegul jis turi 100 000 įeinančių nuorodų, ir 90 000 iš jų ankorai “pigūs skrydžiai” ir “užsisakyti aviabilietą” – tokia padėtis iš karto sukelia įtarimą, kažin ar tos nuorodos natūralios.

Svarbią reikšmę taip pat turi puslapių, kuriose talpinamos nuorodos, kokybė. Tai tikras puslapis ar tik sukurtas patalpinti nuorodą?

3, Kokiu būdu Google Penguin nustato, kad domenui reikia uždėti filtrą?

Pirmiausia reikia pabrėžti, kad papulti po pingvinu nėra tas pats kas papulti po filtru. Tai tiesiog naujas, deja, nepalankus ranžavimas. Filtras – tai daug griežčiau.

Pingvinas – tai didžiulis ir labai sudėtingas atnaujinimas ir yra tik keli žmonės, kurie apie jį žino viską. Vis dėlto, galima užtikrintai pasakyti kad jis sukurtas kovai su labiausiai paplitusiomis juodojo seo technikomis. Iki Pingvino su jomis buvo kovojama rankiniu būdu. Dabar viskas automatizuota, todėl spameriams tapo sudėtingiau nepapulti už tuos dalykus, kurie sąlyginai ilgai dirbo anksčiau.

Labiausiai akivaizdus momentas  yra tai, kas Pingvinas pažemina ranžavime už didelį žemos kokybės nuorodų skaičių, bet Pingvinas taip pat taip pat atsižvelgia į spamą puslapiuose: raktinių žodžių persotinimą, tegų peroptimizaciją ir vidines nuorodas.

4. Kokiu būdu Google nustato blogų tinklą ir/arba blogą apilinką?

Paieškos sistemos remiasi būdingais svetainių bruožais, leidžiančiais nustatyti klasterius, priklausančius vienam savininkui. Ir jei viena svetainė remiasi technikomis, prieštaraujančiomis Google rekomendacijoms, tikėtina kad ir kitos šio savininko svetainės daro tą patį. Ten naudojamos labai pažangios, kurios nustato tinklapius ir uždeda jiems filtrą, jei jie naudoja panašias technikas. Deja, negaliu detaliai atskleisti metodus, kurie ten naudojami, bet tai labai pažangūs metodai ir jie gali surasti bet ką!

5. Kaip geriausia atkurti svetainės pozicijos, jei Google žiniatinklio administratoriaus įrankiuose gautas pranešimas apie rankinį filtrą už spamą?

Tai daugiausia priklauso nuo to, už ką filtras buvo uždėtas svetainei. Čia gali būti du pagrindiniai scenarijai, vienas liečia turinio  puslapiuose kokybę, o antras, nuorodas į tuos puslapius.

Pirmu atveju reikia dirbti su svetainės vertės lankytojams didinimu. Daugeliu tokių atvejų filtras gali būti uždėtas svetainei turinčiai partnerių nuorodas ir neturi lankytojams jokios kitos vertės išskyrus perėjimą į kitą tinklapį. Svetainės valdytojas turi susikoncentruoti į vertingo turinio publikavimą svetainėje ir parodyti Google kad svetaine egzistuoja ne vien tam kad savininkas praturtėtų.

Antru atveju viskas daug sudėtingiau. Jei Jūs pasikliovėte nuorodų mase, paremta žemos kokybės nuorodomis, tai dabar reikia pasistengti atsikratyti kaip įmanoma didesnio jų kiekio. Anksčiai tai padaryti buvo labai sudėtinga ir atimdavo daug laiko, laimei dabar Google žiniatinklio administratoriaus įrankiuose atsirado nauja funkcija nepageidaujamų nuorodų šalinimui. Vis dėlto reikia būti atsargiam atrenkant nuorodas, kurias norite pašalinti! Ir vėl čia Jums gali padėti intuicija. Negalima atsisakyti visų nuorodų turinčių atitinkamą PR; ne viso žemo PR svetainės yra blogos. Žiūrėkite į atitikimą tematikai ir, pirmiausia, į nuorodos  natūralumą – tai daug svarbiau nei PR.

6. Kaip geraiusia išvesti svetainę iš po Pingvino?

Tai truputį sudėtingiau. Jei uždėtas filtras, tai, daugeliu atvejų, nesunku nuspėti ko imtis. Bet automatiškai pažeminus pozicijos dėl Pingvino, dažnai neaišku kame priežastis. Norėčiau čia duoti aiškų ir vienareikšmį atsakymą, bet viskas, ką galima rekomenduoti, tai pažiūrėti į svetainę pačiu kritiškiausiu žvilgsniu, pasistengti jį pamatyti Google akimis ir surasti kur jis neatitinka rekomendacijų. Darbo komandoje metu mačiau, kad daugelis svetainių savininkų pasikliauja gana rizikingomis technologijomis, žinodami apie galimas pasekmes. Po Pingvino labai sunku pašalinti visas priežastis, susijusiais su panašaus požiūrio naudojimu, todėl aš rekomenduoju jau dabar atsisakyti pilkų seo metodų naudojimo ir susikoncentruoti į įdomaus turinio kūrimą ir socialinių signalų pritraukimą. Šių faktorių svarba dabar labai išaugo.

7. Pasakykite pačius didžiausiu paklydimus ir mitus, kuriuos teko girdėti iš seo optimizatorių apie “blogas nuorodas” ir filtrus už nuorodų profilius?

Man atrodo, galėčiau šia tema parašyti visą knygą! Tam kad pasivadinti seo specialistu nereikia ginti diplomo, kiekvienas gali priskirti sau šį titulą. To pasekoje turime praktiškai tiek nuomonių kiek optimizatorių. Patys didžiausi paklydimai, kuriuos teko girdėti tai: “visi katalogai blogi” arba “viskas kas žemiau tam tikro PR”, Google vertina kaip spamą. Aš matau labai daug žmonių, kurie puola į paniką, geria tabletes nuo galvos skausmo, dėl to kad neturi pakankamai žinių.

Bet pats pavojingiausias paklydimas, iš visų kuriuos teko girdėti, yra tai, jei automatinis nuorodų masės formavimas kainuoja daug, tai reiškia kad jis duos gerus rezultatus. Google labai aiškiai leido suprasti:jis nori kad kiekviena nuoroda būtų pagrįsta, kad ji būtų TIKRAS rekomendacijos perdavimas kitas puslapiui, jei Jums priimtinas toks apibrėžimas.

Bet kokios nuorodos, sukurtos už pinigus, Google nelaiko kokybiškomis ir jos kelia pavojų Jūsų svetainei!

8. Ką jau šiandien turi žinoti optimizatorius, kad pasiruošti būsimiems algoritmo atnaujinimams, liečiantiems nuorodų profilį?

Sunku pasakyti, kaip bus ateityje, bet galite neabejoti kad Google didins efektyvumą kovos priemonių, prieš ką kovojama jau šiandien. Todėl jei kam nors vis dar praeina spaminės technikos, tai tik laiko klausimas. Sėkmė jį lydės tik tol, kol Google suras naujus jų išaiškinimo metodus ir pradės dėti filtrus tiems, kas jas naudoja.

Manau, geriausias būdas pasiruošti būsimiems pakeitimams – tai užsiimti seo strategijos sukūrimu, paremtos protinga puslapių sukūrimo strategija ir vidiniu sulinkavimu, iš vienos pusės, o taip pat santykių sukūrimu, kurie padės gauti nuorodų, iš kitos. Tai reiškia, kad reikia stengtis gauti nuorodas iš tokių šaltinių, kurie turi tikrą priežastį nurodyti Jūsų svetainę. Raktas yra tinklapio “nuorodos partnerio” tematikos krypties atitikimas Jūsų svetainės tematiką!

9. Neseniai palikai Google, kokie tavo ateities planai?

Įgyvendinau savo seną svajonę ir persikėliau į Australiją! Sidnėjus – nuostabus miestas, kur yra nuostabi startaperių bendruomenė. Čia sukūriau savo kompaniją ir man visa tai labai patinka. Mano startapas netcomber.com. Tai pirmas tinklo servisas, leidžiantis surasti susijusias svetainių grupes. Po to kai svetainėje įvesite URL adresą, mes, remdamiesi daugiau kaip 3000 faktorių analize, surasime šaltinius, turinčius tą patį savininką. Kol kas servisas beta versijoje ir mes baigiame informacijos rinkamą apie daugiau kaip 200 milijonus svetainių, naudodami tokius parametrus kaip hostingas, profilių ID ir netgi kodo rašymo stilių ,tam kad surasti kas kam priklauso internete… nuostabūs laikai! Per kelias savaites paruošime naują versiją. Be to rašau savo blogą, kur atskleisiu įvairius seo ir online marketingo aspektus. Kviečiu visus užduoti man pačius rimčiausius klausimus!

Šaltinis: searchenginejournal.com

Pabaigai šiek tiek reklamos: aplankykite netradicinei medicinai skirtą portalą NetradicineMedicina.com. Čia rasite informacijos apie sveiką maistą, masažą, nevaisingumą, aromaterapiją, akupunktūrą, homeopatiją ir kitus alternatyvius gydymo metodus.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *