KAIP TEISINGAI KOMENTUOTI?

Daugelis tinklalapių savininkų, kurie orientuojasi į ilgalaikes, “baltas” strategijas, jau suvokė būtinybę kliautis ne tik išimtinai vien SEO arba tik reklama. Ilgalaikių santykių su įtakingų blogų autoriais sukūrimas yra vienas iš tokių būdų ir puikiai tinka tiems, kurie yra pasiruošę rimtai investuoti į kokybinę išteklių plėtrą. Kai kalba eina apie blogus, kurie yra pakankamai gerai žinomi pramonės šakų specialistams, tai galimybė, kad susipažinsite su jų autoriais yra tiesiogiai proporcinga komentarų kokybei, kuriuos jūs rašote. Daugelis svetainių savininkų būdingai klysta, kai bando pritraukti į save dėmesį. Štai tik keletas tokių klaidų pavyzdžių:

  • atviras savo šaltinio reklamavimas, kuris atrodo kaip šlamštas;
  • užtvindymas mažai reikšmingais komentarais bandant meilikauti;
  • išankstiniai ir pernelyg griežti komentarai, tikintis atkreipti dėmesį.

Kodėl tai neveikia? Žinomų blogų savininkai, kaip taisyklė, yra labai užsiėmę žmonės, kurie išmoko paskirstyti prioritetus ir atmesti tai, kas nereikalinga. Jei nenukrypti toli nuo SEO temos, kaip pavyzdį galima pacituoti Michail Shakin’ą: “Jei jus pažvelgsite į komentarus mano bloge, tai nepasiseks rasti kritikos ar trolių komentarų, nes aš visada išmesdavau tai kaip piktžoles. Jei matau kritikuotojo ar trolio komentarą – pašalinu jį be jokių emocijų”.

Šis principas taip pat taikomas ir visame kitame. Todėl jeigu jūs norite, kad jūsų svetainė būtų nuosekliai populiari, jums reikia pirmiausia galvoti apie savo reputaciją. Tiesiog prieš keletą dienų Neil Patel’as, populiarus analizės paslaugų KISSmetrics įkūrėjas paskelbė ilgą straipsnį šia tema, kur, remdamasis savo paties ir kitų patirtimi, pavyzdžiais jis suskirstė veiksmingus komentavimo būdus įtakingų asmenų bloguose. Mes pabandėme išpešti iš šio straipsnio seriją taktikų, su kuriomis ir siūlome susipažinti.

Komentuokite iš karto

Kodėl tai veikia? Per pirmąsias valandas po straipsnio paskelbimo blogo savininko dėmesys komentarams yra didžiausias. Jei jūs aktyviai skaitote blogus, tai tikriausiai pastebėjote, kad autoriaus atsakymų aktyvumas į komentarus blėsta, kai leidinys artėja prie archyvų. Todėl tie, kurie yra pirmieji komentuojantys protingai, turi daugiau galimybių pradėti dialogą. Kaip tai atlikti. Egzistuoja daugybė būdų, kaip akimirksniu gauti pranešimą apie naujus įrašus tame ar kitame bloge. IPhone vartotojai gali nustatyti priedą, pavyzdžiui Push 4.0. “Google Chrome“ naršyklės vartotojai gali nustatyti „Google Reader Notifier“ pranešėją. Dar vienas alternatyvus sprendimas – programinė įranga „Traffic Sponge“. Kaip dėl pranešimų atsiųstų paštu, Neil’as nerekomenduoja jais naudotis, nes jie pasižymi tendencija vėluoti.

Užduokite apgalvotus siauros tematikos klausimus

Kodėl tai veikia. Labai daug klausimų komentarams bloguose yra suformuluoti taip, kad į juos neįmanoma pilnai ir aiškiai atsakyti, neuždavus keleto dešimčių patikslinančių klausimų. Žinoma, autoriai beveik visada ignoruoja tokius bendro pobūdžio klausimus. Trumpas, įdomus klausimas iš esmės, iš anksto atkreipia dėmesį.

Kaip tai atlikti. Išskirkite iš viso jus sudominusio spaudos fragmento svarbiausią arba diskutuotiną dalį ir paprašykite autoriaus paaiškinimų. Neil’as pateikia keletą tokiu klausimų pavyzdžių: “Trečioje leidinio dalyje jūs rašote [tvirtinimas]. Jūs niekada nebandėte, kas atsitiktų, jei jūs padarytumėte [veiksmas], o po to [kitas veiksmas]. Jūs žinote, kad šiuo atveju gausis [visai kitas rezultatas]?” “Man tai priminė vieną įdomią situaciją, kurioje aš atsidūriau. Atsitiko [štai kas]. Aš padariau [kažką]. Kaip manote ar teisingai aš pasielgiau? O ką jūs darytumėte mano vietoje?“. Kaip matote, serija aiškių, logiškai susijusių klausimų paverčia išskydusią idėją komentaru, į kurį visiškai realu duoti adekvatų atsakymą per priimtiną laiko tarpsnį. Pabandykite užduoti nekonkretų klausimą ir jūsų komentaras liks be atsako.

Atsakykite į kitų klausimus

Kodėl tai veikia. Jei turite informacijos, reikalingos kuriam nors kitam komentatoriui, pateikdami norimą atsakymą, jūs sumedžiojate du zuikius iš karto, padidindamas savo reitingą tiek blogo autoriaus, tiek paties komentatoriaus akyse. Visa tai gerina jūsų reputaciją. Kaip tai atlikti. Perskaitę autoriaus spaudinį, peržiūrėkite jam skirtus komentarus. Egzistuoja tikimybė, kad jūs išvysite ten klausimą, į kurį jūs esate kompetetingas atsakyti. Beje, šiuo atveju, jūs galite remtis ir savo nuosavu blogu, jei manote, kad ten yra išplėtota tema, dominanti komentatorių.

Atsiliepkite į atsakymą

Kodėl tai veikia. Susidomėjimas yra labai galingas motyvas veiksmui atlikti. Jei jūs pateikėte klausimą, kuris rimtai sudomina blogo autorių, tai reikia panaudoti. Kaip tai atlikti. Jei jūsų klausimas yra užduotas tikintis užmegsti dialogą, ir tai jums pavyko, palaikykite dialogą tiek, kiek jūs sugebėsite, kol nepajusite, kad momento svarba yra prarandama. Dialogo pagrindą vėliau visada galima paversti atskiru straipsniu, cituojant leidinį, nuo kurio viskas prasidėjo, diskusiją, dėl kurios viskas prasidėjo, ir tai bus dar vienas žingsnis gerinant santykius. Net jei jūs nieko negalite sugalvoti atsakui, tiesiog būkite mandagūs ir padėkokite. Mandagumas visada gerina jūsų socialinį profilį.

Palikti atsakymą į galutinį klausimą

Kodėl tai veikia. Daugelis populiarių blogų autorių užbaigia savo spaudinį kreipiniu į skaitytojus su pasiūlymu pasidalinti savo nuomonėmis apie išdėstytą požiūrį. Tai daroma dėl dviejų priežasčių: padidinti aktyvumą komentuojant, rinkti informaciją vėlesniems pranešimams. Antruoju atveju, parašius naująjį pranešimą, dažnai nuorodomi žmonės, kurių komentarai pasitarnavo naujos medžiagos pagrindu. Būtent tai jums ir yra reikalinga. Kaip tai atlikti. Jei jūs skatinate bet kurį blogą, kurio autorius kreipiasi į skaitytojus su tokiu klausimu (Beje, Neil‘as čia nėra išimtis), tai pamatysite, kad komentarų, tikrai atsakančių į užduotą klausimą, procentas yra labai nedidelis. Tai, beje, dažnai paaiškina mažą tokių blogų autorių aktyvumą komentuojant. Tuo pat metu įdomūs dialogai kaip taisyklė yra plėtojami aplink tuos atsakymus, kuriuose komentatorius pateikia realų pavyzdį iš savo verslo praktikos ar asmeninio gyvenimo. Geriausiai šiuo atveju veikia pavyzdys, kuris arba smarkiai konfrontuoja su autoriaus teiginiais, arba iš esmės juos papildo.

Rašykite komentarus skatinančius mąstymą

Kodėl tai veikia. Rimtų blogų autoriai dažnai praleidžia daug laiko rengdami medžiagą, tikėdamiesi atitinkamo lygio reakcijos, bet gauna ją, deja, ne visada. Tuo didesnė kiekvienos pasvertos nuomonės vertė komentaruose, ypač, jei ji gali išprovokuoti naujos publikacijos išleidimą. Kaip tai atlikti. Atidžiai perskaitykite tekstą ir atkreipkite dėmesį į tuos momentus, kurie jums atrodo yra nepakankamai aiškūs arba reikalauja atskiro nagrinėjimo ir mandagiai atkreipkite į juos dėmesį. Gana sėkmingas yra toks atvejis, kai jūs pabrėžiate aukštą straipsnio lygį, tačiau tuo pat metu atkreipiate dėmesį į svarbius pagerinimus. Tai gali atrodyti pavyzdžiui taip: “Puikus darbas! Iš patirties aš jums galiu pasakyti, kad [teiginys 1] ir [teiginys 2] yra visiška tiesa. Tačiau aš vis dėlto norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad [teiginys 3] skamba šiek tiek atsainiai. Aš susidurdavau su panašia problema, kai [trumpas įvykio aprašymas], ir aš galiu pasakyti, kad geriausias sprendimas čia būtų [trumpas įvykio aprašymas]. Nors pasirengęs pripažinti, kad, galbūt, tai nėra bendra taisyklė. O kaip manote jūs pats?“ Aukščiau pateiktame pavyzdyje komentatorius tuo pat metu rodo, kad atidžiai perskaitė tekstą, jį tinkamai įvertino, atkreipė dėmesį į prieštaringus momentus ir pabandė užmegsti dialogą. Toks komentaras suteikia blogo autoriui rimtą pagrindą išplėsti diskusiją, tai didina jūsų matomumą ir patikimumą. Iš tikrųjų, tai yra būtent tai, ko jums reikia.

Sekite patarimais

Kodėl tai veikia. Patarimai bloguose yra rašomi daugiausia dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – blogo autoriui dingtelėjo mintis, kad kažin kokia jam žinoma technika ar darbas gali būti naudinga dar kažkam. Antroji – atsakymas į užduotą ar netgi dažnai užduodamą klausimą. Abiem atvejais, autoriui yra įdomu išgirsti, kaip jo patarimas pagelbėjo ir dažniausiai yra pasiruošęs aptarti kai kurias subtilybes. Kaip tai atlikti. Praleiskite šiek tiek laiko, kad išbandytumėte patarimą praktikoje ir, tai atliekant, rašykite pastabas. Kuo daugiau pas jus nesutapimų, tuo labiau provokuojantis bus jūsų komentaras apie bandymų rezultatus. Tokius komentarus, lengviausia yra rašyti remiantis tiesiog savo pastabomis: „Na, aš pabandžiau dar kartą, bet tuoj pat suklupau trečiame žingsnyje. Jūs rašote [tvirtinimas]. Aš bandžiau tai pakartoti esant [pradiniai duomenys], ir man pavyko [visiškai skirtingai]. Ką aš padariau neteisingai?” Pasikartosime: populiarių blogų autoriams nėra labai įdomu skaityti šimtus komentarų panašių į “viską teisingai pasakei!” Tokie komentarai yra praleidžiami.

Apibūdinkite prieštaringą nuomonę

Kodėl tai veikia. Gražus, sultingai parašytas komentaras, propaguojantis ginčytiną požiūrį, paprastai pritraukia dėmesį. Kaip tai atlikti. Visų pirma, įsitikinkite tuo, kad jūs teisingai suprantate, apie ką rašote. Ginčytinas požiūris yra geras dėmesiui pritraukti tik tada, kai jam paneigti būtina atlikti nors nedidelį mąstyti verčiantį tyrimą. Kitaip, toks komentaras yra suvokiamas kaip klyksnis. Šiuo atveju bandykite laikytis mandagaus tono.

Naudokitės tikru vardu ir nuotrauka

Kodėl tai veikia? Jei jūs nusiteikęs būtent kontakto sukūrimui ir plėtrai, nėra visiškai jokios priežasties pasirašinėti svetainės, kurią jūs atstovaujate, pavadinimu. Pirmiausia, tai iš anksto nuteikia skaitytoją prieš jus, nes iš pirmo žvilgsnio toks komentaras atrodo kaip šlamštas, o antro žvilgsnio dažniausiai nebūna. Antra, jei jūs bandote užmegsti diskusiją, vis dėlto į jus nori kreiptis kaip į žmogų, o ne kaip į organizaciją. Kaip tai atlikti. Tiesiog naudokitės vardu ir pavarde. Pateikiant vieną ir tą pačią fotografiją visuose bloguose, kur jūs komentuojate, užsiregistruokite gravatar.com.

Išvados

Žinomų SEO specialistų specialistų, dirbančių vienoje ir toje pačioje su jumis pramonės srityje, komentarai bloguose, atsižvelgiant į investicijas, yra viena iš pigiausių reklamos taktikų. Keldami savo autoritetą ir užtikrindami ryšius su žinomais specialistais, jūs patraukiate į savo tinklalapį tikslinį srautą, kuris yra geriau konvertuojamas ir mažiau priklauso nuo kitos paieškos rezultatų audros, po to, kai Google bus įdiegti nauji algoritmai.

3 komentarai
  1. Elena
    Elena rašo:

    Mano supratimu, “interneto etiketas”, tai visos tos pačias pagrindines elgesio taisykles. Žmogaus kultūra. Internete dėl tam tikrų priežasčių kai kurie žmonės galvoja, kad šios taisyklės galima nesilaikyti. Tai mano asmeninė nuomonė. Gal aš neteisi? Ką manote?

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *