Google Pigeon

Paieškos algoritmo atnaujinimas Pigeon, kuris paveikė vietos ir natūralius paieškos rezultatus, sukėlė mažų vietos įmonių paniką, į kurių sąrašą pateko ir advokatų kontoros. SEO paslaugų ekspertai iki šiol tikėjo, kad Pigeon:

  • Teikia pirmenybę dideliems katalogams. Galbūt tai reakcija į nuolatines Yelp antikonkurencines pretenzijas.
  • Žymiai sumažina vietos rezultatų rodymų dažnį.
  • Tęsia anksčiau diagnozuotų kaip šlamštas vietos rezultatų rodymą.

Faktas kad mažos įmonės užleido vietą dideliems katalogams, neturi prasmės, tačiau nepaisant to, tai vyksta, – sako Mockingbird Marketing įkūrėjas ir SearchEngineLand autorius Conrad Saam.

Saam kartu su Gyi Tsakalakis iš AttorneySync nusprendė įvertinti algoritmo Pigeon poveikį nedidelei mažų vietos įmonių grupei, kaip pavyzdį pasirinkę advokatų kontorų modelį.

Specialistai peržiūrėjo 57 advokatų kontorų interneto svetainių natūralios paieškos srautą ir palygino vidutinį 6 savaičių lankytojų srautą (po Pigeon ir prieš Panda 4.1). Išeities taškas buvo vidutinis savaitinis srautas 8 savaitės iki Pigeon.

[cml_media_alt id='3199']Pigeon[/cml_media_alt]

Sąlyginis lankytojų srauto pasikeitimas 57 svetainėse po Pigeon atnaujinimo

Su keliomis išimtimis, rezultatai yra neįdomūs. Kaip parodyta grafike, daugiau nei pusė svetainių gavo srauto augimą. Dar svarbiau, kad apie du trečdaliai svetainių gavo mažesnius kaip 20% srauto pasikeitimus, o tai yra normalu mažoms svetainėms.

Specialistai patikrino kraštines grafiko svetaines, tikėdamiesi kad daugiausia nukentėjo apgavikai (advokatų kontoros yra žinomos dėl jų pastangų atrodyti svarbesnėmis, nurodant neteisingą vietą). Bet taip nėra. Viena iš įmonių, kurios sratas padidėjo daugiausia, tikrai yra geografinis spameris. Bet tarp didžiausių laimėtojų ir pralaimėtojų nėra nieko bendra.

Įdomu tai, kad iš naujo paleidus skaičiavimą praėjus keturioms savaitėms po Pigeon paleidimo du trečdaliai advokatų kontorų pamatė srauto sumažėjimą.

Specialistai padaryė prielaidą, kad po labai nemalonus pasirodymo Pigeon palaipsniui traukiasi atgal, pateikdami kaip pavyzdį tai kad sugrįžo 3 natūralūs ir 7 vietų rezultatai:

[cml_media_alt id='3200']los angeles personal injury attorney Google Search[/cml_media_alt]

Labai tikėtina, kad advokatų kontoros paleidžia daugiau šiukšlių nei mažos įmonės, taip kad apskritai rezultatai gali nebūti reprezentatyvūs.

Conrad Saam laiko apmaudžiu smulkiam verslui tą faktą, kad jis turėjo prisiimti pagrindinį algoritmo pakeitimų smūgį ir negausūs duomenys rodo, kad Google ruošiasi tai pakeisti.

Rugsėjo pradžioje BrightEdge Data Cube pademonstravo kokios įmonės buvo paveikti algoritmo Google Pigeon nuo liepos pabaigos – tiek teigiamu, tiek neigiamu aspektais.

Kaip žinoma, paieškos gigantė Google 2014 liepos 24 d. išleido didelį vietos paieškos rezultatų ranžavimo algoritmo atnaujinimą, kuris visiškai suderintų savo darbą su filtravimo rezultatais pagrindinėje paieškoje.

Ankstyvosios vietos paieškos rezultatų ranžavimo algoritmo pakeitimo ataskaitos demonstravo konkrečių užklausų reakciją: pavyzdžiui, katalogai tapo geriau ranžuojami už vietines įmones. Atnaujinimas išsprendė rekomendacijų svetainės Yelp problemą, bet daugelis kitų įmonių neteko savo pozicijų.

Pagal BrightEdge duomenis juntamą Google Places pozicijų augimą parodė rezultatai susiję su viešbučių verslu (28%), maistu (19%) ir išsilavinimu (13%).

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *