Naujas Google Eye Tracking tyrimas parodė auksinio trikiampio žlugimą

Naujas vartotojų dėmesio paieškos sistemoje Google tyrimas, paskelbtas Mediative, demonstruoja Google paieškos rezultatų evoliuciją nuo 2005 metų iki šių dienų: dabar vartotojai ieško už “auksinio trikampio” ribų. Tokius veiksnius svarbus žinoti visiems prižiūrintiems savo svetaines ir teikiantiems seo paslaugas.  Terminas “auksinis trikampis” buvo sugalvotas 2005 metais pagal tai kaip vartotojai žiūrėjo į Google paieškos rezultatų puslapį. Žvilgsniai buvo sukoncentruoti į konkrečią trikampę puslapio sritį. Naujas tyrimas rodo kad vartotojų elgesys pasikeitė ir dabar jie ieško už trikampio ribų.

[cml_media_alt id='3253']Trikampis[/cml_media_alt]

2005

[cml_media_alt id='3195']Google Eye Tracking[/cml_media_alt]

2014

Pagtindinės tyrimo išvados:

  • Žmonės peržiūri daugiau elementų paieškos rezultatų  sąraše per vieną sesiją, ir praleisdžia mažiau laiko žiūrėdami į kiekvieną iš jų.
  • Dabar vartotojai praleidžia šiek tiek daugiau nei 1,17 sekundės peržiūrėti kiekvieną elementą. 2005 metais buvo 2 sekundės.
  • Svetainės esančiuos žemiau paieškos rezultatuose (ypač 2-4 vietos) gauna daugiau paspaudimų nei prieš kelerius metus.
  • Pirmoji organinės paieškos sąrašo pozicija  ir dabar gauna daugiausia paspaudimų (32,8%), nepriklausomai nuo to kokie nauji elementai yra pateikiami.
  • Geriausi organiniai rezultatai dabar yra ne visada pateikiami kairiajame viršutiniame kampe, todėl vartotojai ieško kitur.
  • Mobilūs įrenginiai paprastai yra labiau tinkami nuskaityti vertikaliai, nei horizontaliai. Klientai ieško greičiausio kelio į reikalingą turinį.

Pilną tyrimo ataskaitą anglų kalba galite parsisiųsti čia.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *