Trys nauji „Google“ patentai, kuriuos 2016 metais turėtų prisiminti SEO specialistai

2015 metais „Google“ įregistravo tris patentus, kurie gali turėti didelę įtaką paieškos rezultatams, todėl apie juos reikėtų žinoti visiems teikiantiems SEO paslaugas arba patiems optimizuojantiems savo svetaines.

Niekas nežino, kaip „Google“ pakeis savo paieškos sistemos darbą ateityje. Be pagrindinių atnaujinimų, bendrovė kiekvienais metais įdiegia 500-600 paieškos algoritmo pakeitimų. Vienas iš būdų šioje situacijoje neatsilikti nuo naujausių SEO tendencijų – suprasti, kokius patentus registruoja „Google“, nes juose apibūdinamos technologijos gali ateityje paveikti paiešką.

Svarbu pažymėti, kad patentų registracija nebūtinai baigiasi juose aprašytų technologijų įgyvendinimu. Dažnai jie yra būsimų projektų pagrindas, bet ne visada naudojami praktikoje.

Patentas № 1. Reitingavimas remiantis turiniu svetainėje ir už jos ribų

Nuo 2013 metų gruodžio „Google“ neatnaujino PageRank. Tačiau, remiantis šiuo patentu, svetainių „svorio“ vertinimo rodiklis kokia nors forma gali sugrįžti. Patente siūloma ne tik pakeisti PageRank principą, bet taip pat jį išplėsti. Pavyzdžiui, reitingavime teikti pirmenybę svetainės puslapiams prieš puslapius, kuriuose yra tinklapio turinys, tačiau paskelbtas kitose svetainėse. Arba naudoti „Global Ranking“ analizuojant puslapį lyginant su svetainės struktūra, domeno autoritetu ir nuo užklausos nepriklausančiais duomenimis.

Praktiškai vienas domenas gali turėti keletą svetainių ir sistema šias svetaines įvertina atskirai, tačiau domenas – svarbus reitingavimo faktorius. Patikimumo rodiklį įtakos tiek įeinančios, tiek išeinančius svetainės nuorodos.

Tinklapio turiniui šis signalas gali būti pateiktas tokia forma:

  • Semantinė paieška, susijusi su paieškos užklausa.
  • Nuorodos į puslapį iš kitų svetainės puslapių.
  • Puslapio turinio padėtis svetainės struktūroje.

Turiniui už tinklapio ribų jis gali būti:

  • Nuorodos į puslapį ar svetainę iš kitų susijusios ar skirtingos tematikos puslapių ir svetainių.
  • Puslapio patekimų į indeksą pagal konkrečias užklausą skaičius.
  • Atitinkami duomenys apie svetaines, susijusias su šiuo tinklapiu ir puslapiu.

Taigi, puslapio kokybės gerinimas turinio pagalba 2016 metais gali būti vienu iš pagrindinių SEO specialistų uždavinių.

Patentas № 2. Struktūrinių duomenų naudojimas, siekiant iš paieškos rezultatų pašalinti pasikartojančius dokumentus

„Google“ ketina paieškos rezultatuose kiek įmanoma sumažinti dubliuoto turinio kiekį, tačiau tai nėra lengva užduotis, ypač e-parduotuvių atveju. Tačiau „Google“ programuotojai rado būdą, kaip išspręsti šią problemą – semantinio žymėjimo Schema.org naudojimas padės rodyti mažesnį puslapių su identišku turiniu  skaičių pagal tą pačią arba panašią užklausą ir prisidės prie kokybiško turinio populiarinimo.

[cml_media_alt id='3616']rea[/cml_media_alt]

Patentas šį procesą aprašo taip:

[cml_media_alt id='3617']seo paslaugos[/cml_media_alt]

Šios technologijos įdiegimas paieškos rezultatus padarys tikslesnius ir labiau individualizuotus. Be to, rugsėjo mėnesį tapo žinoma, kad semantinio žymėjimo buvimas ateityje gali tapti vienu iš svetainės reitingavimo signalų.

Patentas № 3. Išplėstiniai paieškos užklausų atsakymo variantai

Pasak „Stone Temple Consulting“, „Google“ išplėstinius atsakymo variantus rodo 31,2 proc. tikslinių užklausų atvejų. Vasarį šis rodiklis buvo 19,45 proc. Akivaizdu, jog išplėstinių atsakymų parodymų kiekis auga ir šios tendencijos negalima ignoruoti.

[cml_media_alt id='3618']Stone Temple Consulting[/cml_media_alt]

Šiame patente rašoma apie klausiamųjų konstrukcijų informacines užklausas. Todėl, atsakant į tokias paieškas rezultatai turėtų pateikti atitinkamą atsakymą. Jis gali būti pateiktas video, paveikslėlių, lentelių, grafikų arba išplėstinių „snipetų“ forma. Tai reiškia, kad objektyvių atsakymų į klausimus buvimas svetainės turinyje ateinančius metais bus vienas iš svarbiausių pozicijų paieškoje augimo veiksnių.

Taigi, tinklapio autoritetas ir kokybiškas turinys 2016 metais vaidins vieną iš pagrindinį vaidmenų rengiant SEO strategijas. Dabar pats laikas pasirinkti geriausiai svetainės tikslus atitinkantį žymėjimą ir užtikrinti, kad konkrečioms užklausoms paieškos rezultatuose būtų rodomi tinkami puslapiai.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *