Kokia reklama erzina vartotojus?

Įkyrią internetinę reklamą blokuojančios programinės įrangos „Adblock Plus“ kūrėjai kartu su rinkodaros agentūra „Ipsos“ atliko tyrimą, kurio metu buvo apklausti 6 tūkst. vartotojų.

Labiausiai erzinančiais reklamos formatais buvo pripažinti:

  • Aplink visą turinį esantys ir animuoti reklaminiai skydeliai;
  • Iššokantys langai;
  • Vaizdo įrašai, kurie uždengia svetainės turinį.

JAV priešiškumas šiems reklamos tipams pasiekė 63 proc., Prancūzijoje – 73 proc., o Vokietijoje – 65 proc.

Respondentai palankiai įvertino:

  • tradicinius banerius;
  • Tekstinę reklamą;
  • Kontekstinę reklamą.

Vienas iš „Adblock Plus” įkūrėjų Till Faida sakė:

„Tyrimo rezultatai aiškiai demonstruoja požiūrį į skirtingų tipų reklamą internete. Tyrime dalyvavę formatai, kurių vartotojai nepriėmė kaip erzinančių, gali būti įtraukti į tinkamos reklamos programą. Labai optimistiškai nuteikia tai, jog žmonių iš skirtingų šalių nuomonės sutampa. Mūsų tyrimo rezultatai turėtų priversti susimąstyti, kaip sukurti geresnę reklamą.“

Prisiminsime, kad 2015 metų rugsėjį „Adblock Plus“ vėl sėkmingai apgynė vartotojų teisę blokuoti interneto reklamas naršyklėje. Pagal tarptautinės leidyklos „Axel Springer“ ieškinį prieš „Adblock Plus“ buvo priimtas Kelno teismo sprendimas, kuris visais atžvilgiais naudingas blokatoriui. Kadangi šiame procese ieškovu buvo tarptautinė leidykla nuosprendis sukūrė precedentą teisėtam reklamos blokavimui visame pasaulyje.

Nepatenkinti lankytojai taip pat gali atsiliepti ir SEO paslaugoms, nes vartotojų elgesys svetainėje ir paieškos rezultatuose yra vienas ir tinklapio reitingavimo paieškos sistemose veiksnių. Pvz, jei vartotojas, perėjęs į tinklapį iš „Google“ vėl sugrįžta atgal, algoritmas tai priima kaip ženklą, kad lankytojas nerado ieškomo atsakymo.

1 atsakymas

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *