Jei nežinote kas yra seo čia rasite atsakymą į savo klausimą. Net jei nesate susipažinę su šia formuluote, Jūs puikiai žinote, kad yra paieškos sistemos (Яндекс, Google, Yahoo, Bing ir kitos) kurios pateikia vartotojams svetainių sąrašą, reaguodamos į gaunamas užklausas (pavyzdžiui, “buto nuoma”, “valgis į biurą” ar “Viešbučiai Kaune”). Kai kurios svetainės yra tarp pirmųjų paieškos rezultatų vietų, o kitas galima rasti tik perėjus keletą puslapių.Būtent SEO optimizavimas paieškos sistemoms (arba kitaip vadinamas SEO optimizacija) padeda patekti jūsų svetainei tarp geriausių paieškos sistemų vietų. Kalbant techniškai, optimizavimas paieškos sistemoms (svetainės SEO optimizavimas paieškos sistemoms, SEO – Search Engine Optimization) – priemonių kompleksas, kuriomis siekiama pagerinti  svetainės poziciją paieškos sistemų organiniuose rezultatuose pagal atrinktas užklausas.

[cml_media_alt id='3174']Kas yra seo[/cml_media_alt]

Kas yra seo

Kodėl jūsų verslui reikia SEO optimizavimo?

Netolimoje praeityje, internetas pirmiausia buvo naudojamas informacijos paieškai, tačiau šiandien situacija pasikeitė radikaliai. Nuolat daugėja interneto vartotojų, naujų technologijų (bendravimas su tiksline auditorija naudojant svetainę, mokėjimo internetu sistemos, gebėjimas užsisakyti on-line ir kt) ir daugelio kitų veiksnių pavertė internetą galingu rinkodaros įrankiu ir  pardavimo vieta tuo pačiu metu. Pavyzdžiui, internetinių parduotuvių bumas tikrai rodo, kad sumaniai naudojama interneto technologija duoda pastovų pajamų svetainių savininkams.

Dabar reklama internete gali būti veiksminga visoms bendrovėms, kurių potenciali auditorija ieško panašių prekių ar paslaugų internetu. Pagal statistinius duomenis, interneto vartotojų skaičius kasmet auga, dabar daugiau nei 73% lietuvių naudojasi internetu. Ir tai yra auditorija labai patraukli verslui, nes ji turi didelę perkamąją galią. Pagalvokite, tūkstančiai, gal dešimtys ar šimtai tūkstančių žmonių kiekvieną dieną ieško jūsų produktų o randa konkurentų produktus! Ir visai tai dėl to kad guvesnikonkurentai jau turi geriausias vietas paieškos rezultatuose. Jūs taip pat galite turėti “vietą po saule” – tam reikia pradėti SEO optimizavimą paieškos sistemoms.

Kodėl svetainė turite būti aukštose paieškos sistemų vietose?

Yra keletas priežasčių. Pirma, į viršutinės pozicijas paieškos sistemose gali būti palyginamos su prestižiniu miesto rajonu. Paprastai pirmą įspūdis apie bendrovę klientas susidaro prieš apsilankymą organizacijoje, žinodamas kur ji yra. Kuo labiau prestižiskesnis rajonas,  tuo didesnis ir kliento pasitikėjimas, todėl daugiau šansų, kad jis pasirinks Jus. Veikia stereotipas: jei įmonė yra įsikūrusi pačioje miesto širdyje, ši bendrovė klesti. Analogiškai šis modelis dirba su SEO optimizavimu. Svetainės esančios tope – paprastai yra labiausiai gerbiamos.

Antra, gera vieta pritraukia daug daugiau lankytojų. Svetainės esančios tarp pirmųjų dešimties vietų (TOP-10, ty, pirmas rezultatų puslapis), atkreipia daugiau nei 95 (!) procentų vartotojų dėmesį. Jei paieškos sistema pateikia įmonės tinklapį ketvirtame puslapyje, ir toliau, tai mažiau nei 2 procentų vartotojų turi kantrybės pasiekti šį puslapį.

Todėl kuo aukščiau svetainė paieškoje, tuo daugiau srauto ji turės. Rekomenduojame pagal svarbias užklausas būti paieškos rezultatų TOP-5.

Kodėl tai svarbu teisingai pasirinkti užklausų sąrašą?

Žinoma, optimizavimas paieškos sistemoms – tai labai veiksmingas būdas pritraukti klientus, bet privalome įspėti: SEO turi atlikti profesionalai. Čia svarbiausia ne tai, kad netinkamas seo optimizavimas gali kainuoti sankcijas Jūsų svetainei, o tai kad lankytojų skaičius didės, o pirkėjų skaičius – ne, kas yra negerai. Norėdami gauti geriausius rezultatus, jums reikia nuspręsti dėl užklausų sąrašo ir seo strategijos.

Kodėl neoptimizuoti svetainės paieškos sistemoms yra blogai?

Kartais susiklosto tokia padėtis kada vartotojas jau pasirinko keletą alternatyvų ir yra linkę kreiptis į Jūsų įmonę ir į konkuruojančias bendroves dėl daugiau informacijos. Tada vartotojas ieško svetainių arba organizacijos kontaktų. Tokioje situacijoje nedaug atsivers miesto telefonų knygą arba skambins į pagalbos tarnybą sužinoti informaciją. Dauguma ieškos informacijos internete. Ir jei svetainė nėra optimizuota, tada vartotojas greičiausiai tiesiog neras informacijos apie kompaniją internete! Šiandien interneto vartotojas yra labai išlepintas ir nenori praleisti daug laiko ieškant. Neras Jūsų – kreipsis į konkurentus, apie kuriuos informaciją suras lengviau ir greičiau. Sutikite, labai nemalonus prarasti klientus, kurie jau norėjau parašyti Jums, bet tiesiog negalėjo padaryti.

Todėl akivaizdu kad daugumai bendrovių optimizuoti svetainę paieškai – tai būtina ir veiksminga rinkodaros priemonė.

2 komentarai
 1. Audius
  Audius rašo:

  Galutinis optimizavimo tikslas turėtų būti toks pat kaip projekto ir verslo internete – pagerinti lankytojų patirtį.Tai ienintelis būdas užtikrintiti, kad jūsų svetainėstovės gana stabiliai paieškos sistemose. Sukurkite gerą produktą, naudingą ir mėgstamą galutinių vartotojų, ir jūs visada galėsite būti saugūs nuo Google tornadas, cunamių ir uraganų, arba tikslaiu pandų ir pigvinų.

  Atsakyti
 2. SEM
  SEM rašo:

  Beje, dėl SEO ateities. Ji labai abejotina, nes paieškos varikliai bus intelektualūs (drįsčiau teigti), mums nepasiseks, vėl būsim kopiraiteriais =)))

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *