Seo optimizavimas

Seo optimizavimas tai daugiapakopis, gana ilgas procesas. Žinant pagrindinius seo principus galima bandyti pačiam optimizuoti tinklapį ir gauti neblogus rezultatus. Bet, ten kur konkurencija yra didelė, kaži ar pavyks, neturint daug patirties pasiekti gerus rezultatus. Geras rezultatas yra pirma vieta nes:

 1. vieta gauna 36.4% paspaudimų Google paieškos rezultatuose.
 2. vieta – 12.5%
 3. vieta – 9.5%
 4. vieta – 7.9%
 5. vieta – 6.1%
 6. vieta – 4.1%
 7. vieta – 3.8%
 8. vieta – 3.5%
 9. vieta – 3.0%
 10. vieta – 2.2%
 11. vieta – 2.6%
 12. vieta – 1.5%
 13. vieta – 1.3%
 14. vieta – 1.1%
 15. vieta – 1.2%
 16. vieta – 1.2%
 17. vieta – 1.4%
 18. vieta – 1.3%
 19. vieta – 1.4%
 20. vieta – 1.4%

Tai Optify (Marketingo programų kūrimas) tyrimo duomenys (kitų tyrimų rezultatai labai panašūs).

Google adwords?

Pozicija CTR
1 7.94%
2 5.00%
3 2.47%
4 1.96%
5 0.90%
6 0.81%
7 0.91%
8 0.74%
9 0.75%
10 0.20%
11 0.78%
12 0.51%
13 0.83%
14 0.37%
15 0.54%
16 0.48%
17 0.25%
18 0.06%
19 0.60%
20 0.71%

Kaip matome SEO gali duoti du kartus daugiau lankytojų nei Adwords ir kainuoja seo paslaugos maždaug du kartus pigiau. Todėl visiškai nėra keistas Google zooparko užsiundymas ant seo specialistų, nežiūrint net į paieškos rezultatų kokybės praradimą. Rimtų konkurentų Google dabar neturi, todėl leido sau taip atsipalaiduoti ir pabandyti padidinti savo pelną kiek įmanoma. Žinoma galima kartu naudoti ir seo paslaugas ir Google Adwors, jie vienas kitam netrukdo.

Einam prie reikalo. Žemiau rasite seo proceso išsamų aprašymą ir, galbūt, įsisavinę informaciją ir pamąstę galėsite neužsisakinėti seo paslaugų, o optimizuosite savo tinklapius patys.

SEO optimizavimas

Tai darbas nukreiptas pakeisti internetinės svetainės struktūrą, remiantis raktinių užklausų semantinio pagrindo analize:
• Struktūra tampa patogesne vartotojams, nes SEO optimizavimas yra atliekamas, naudojantis tokių vartotojų pateiktomis tikslinėmis užklausomis;
SEO optimizavimas ištaiso tinklalapio kalbą, naudodamas reikiamas raktines užklausas;
• SEO optimizacija – tai interneto atstovybės papildymas trūkstamais skyriais, siekiant aprėpti visą užklausų pagrindo tematiką;
• SEO reikalauja atlikti interneto šaltinių techninį auditą, kuris nustato problemas, susijusias su tinklalapių pakrovimo greičiu, trikdžius derinant serverio programinę įrangą, galimas problemas, susijusias su užsakovo naudojamų domenų pavadinimais, rezultatas – tai leidžia padidinti projekto įgyvendinimo greitį;
• Neišvengiamai yra lydimas HTML kodo pokyčių. Dažniausiai tai nesąlygoja interneto tinklalapyje vaizduojamos informacijos vizualinių pokyčių, tačiau, be abejo, padidina paieškos sistemose pateiktų kokybiškų rezultatų tikimybę.
Atliktos SEO optimizacijos rezultatas – du privalumai:
• Tinklalapis dirbs tinkamai – t. y. pradės pardavinėti reklamuojamus produktus, vartotojams bus aiškus, jame bus pateikta aktuali ir išsami informacija apie norimą temą ir atsakymai į įvairius potencialių pirkėjų klausimus;
• Dings problemos susijusios su Jūsų interneto atstovybės matomumu pagrindinėse paieškos sistemose („Yandex“, „Google”, „Bing“), tai užtikrins tinkamą interneto svetainės indeksavimo greitį ir padidins tikimybę, kad informacija iš interneto šaltinio pateks į populiariausių paieškos sistemų duomenų bazę.

SEO optimizacijos darbų etapai
Pirmuoju etapu, dirbant su užsakovo interneto šaltiniu, taps SEO analizė ir vidinių bei išorinių reitingavimo veiksnių panaudojimas.
Nuo reitingavimo veiksnių priklauso interneto puslapių pozicija paieškos sistemų pateiktuose rezultatuose. Reitingavimo veiksniai būna vidaus ir išorės.
Vidaus reitingavimo veiksniai tai yra SEO tekstai, jie yra kuriami remiantis tam tikromis taisyklėmis ir naudojant tam tikras paieškos užklausas, atliekamas vidinis puslapių susiejimas hipernuorodomis ir atliekamas tinklalapio tarnybinių informacinių žymų seo optimizavimo darbas.
• Pirmasis ir svarbiausias etapas yra raktažodžių sąrašo parinkimas ir sudarymas.
Raktinių paieškos užklausų parinkimas yra atliekamas SEO optimizavimo darbų rėmuose tam, kad nustatyti, kokiais raktiniais žodžiais ir frazėmis remiantis vyks Jūsų interneto šaltinio reklama. Sudarant semantinį užklausų pagrindą, tuo pačiu metu prasideda ir interneto svetainės SEO analizė. Auditas, analizė apima ne tik interneto šaltinį, kuris jums priklauso, bet taip pat yra tikrinami ir jūsų konkurentų tinklalapiai. Interneto tinklalapių SEO analizės rezultatas – pasirinktos būtinos užklausos, kuriomis remiantis tikslinė auditorija atlieka produktų ar paslaugų, reklamuojamų Jūsų interneto šaltinyje, paiešką.
• Antrasis paieškos optimizavimo etapas yra bendras tinklalapio auditas.
Bendras interneto projekto auditas – tai interneto šaltinio struktūros analizė. Pasibaigus bendrajam auditui, yra pateikiamos rekomendacijos, kad struktūroje būtų atlikta tinkamesnė indeksacija, naudojant populiarias paieškos sistemas. Pokyčiai struktūroje atliekami dar ir tuo tikslu, kad pagerinti vartotojų informacijos, pateiktos tinklalapyje, įsisavinimą. Mes kontroliuojame Jūsų projekto indeksaciją, atliekamą, taikant paieškos sistemas („Yandex“, „Rambler“, „Google”). Mūsų specialistai  kruopščiai patikrins užsakovo šaltinį ar jame nėra paieškos šlamšto, kuris trukdo atlikti SEO optimizavimą ir interneto tinklo reklamą.
• Techninis auditas tai yra trečiasis optimizavimo etapas.
Tikrinami techniniai nustatymai ir surandamos kodo problemos. Tikrinama valdymo sistema (TVS – turinio valdymo sistema), atliekama nuorodų architektūros analizė ir informacijos pateikimo būdai. Mūsų paieškos optimizavimo SEO specialistai nustato ir pašalina viską, kas kliudo siekti rezultatų, atliekant tinklalapio seo optimizaciją interneto tinkle.
• Ketvirtasis optimizavimo paieškos sistemoms etapas – elektroninių teksto versijų SEO (seo-copywriting).
Elektroninių teksto versijų SEO tai unikalių tekstų, skirtų SEO paslaugoms, rašymas arba jau turimų tinklalapio tekstų pertvarkymas, atsižvelgiant į visas sąlygas ir reikalavimus, keliamus pagrindinėmis paieškos sistemomis. Tekstų kūrimas vyksta, naudojant parinktus reklamai raktažodžius ir raktines frazes. Paieškos užklausos SEO tekstuose yra naudojamos tam tikrais kiekiais ir tam tikru dažniu. Atliekant tinklalapio paieškos optimizaciją, labai svarbu, kad seo tekstai gerintų tiek Jūsų interneto šaltinio pozicijas paieškoje ir, tuo pat metu, išliktų suprantamais ir įdomiais interneto vartotojams.
Mūsų pagrindinis uždavinys yra padidinti užsakovo pelną, todėl mes kuriame reklaminius tekstus, kuriuose tuo pačiu metu būtų pateikta svarbi, naudinga vartotojui informacija. SEO tekstų kūrimas motyvuoja virtualios atstovybės vartotojus pasirinkti būtent Jūsų interneto šaltinį, užsakant prekes ar paslaugas.
Atliktų Jūsų tinklalapio analizės darbų rezultatas tai yra visi technikos uždaviniai (TU) su rekomendacijomis, kaip padaryti būtinus pakeitimus ir kaip užpildyti interneto šaltinį turiniu, siekiant toliau rezultatyviai reklamuoti jį populiariose paieškos sistemose.
• Atlikti pakeitimai tai ir bus galutinis paieškos optiomizavimo etapas, reklamuojant jūsų svetainę internete.
Mūsų įmonės SEO specialistai atliks visus būtinus pakeitimus tinklalapyje. Visa tai atliekama remiantis parengtais techniniais uždaviniais. Po to, kai visi pakeitimai buvo atlikti ir kruopščiai patikrinti, interneto atstovybė pereina prie reklamos.
Po to, kai interneto šaltinis užims aptartas pozicijas paieškos rezultatuose, būtina pereiti prie pasiektų rezultatų išlaikymo. Kūrimo, optimizavimo ir reklamos pagrindinis uždavinys – Jūsų šaltinio darbo efektyvumo padidinimas, kitaip tariant, tai pelno gaunamo tinklalapio dėka padidėjimas.
SEO optimizavimo nuostatos, seo optimizavimas arba tinklalapio reklama, remiantis paieškos užklausomis, atliekant interneto puslapių optimizavimą. Sakoma, gal būt, ir neįtikėtina, bet SEO optimizavimas yra labai svarbus komponentas, jei norite gauti kokybišką informacijos srautą, remiantis paieškos užklausomis,  pereiti kokių nors (jums reikalingų) raktažodžių dėka į TOPUS. Į pirmąsias pozicijas ir tai užtikrintų jūsų svetainei labai didelį kiekį lankytojų. Beje, tikslinių lankytojų. Sutelksime dėmesį į temą “SEO optimizavimas“ išsamiau ir peržvelgsime pagrindinius etapus, kurie padės jums efektyviausiu būdu reklamuoti Jūsų tinklalapį, būtent panaudojant SEO optimizavimo metodus. Taigi …

1. Ar dydis yra svarbus? Paieškos robotai, kurie užeina paskelbus straipsnį į jūsų tinklalapį indeksuoja arba tiesiog nuskaito jūsų informaciją (įkelia į duomenų bazę). Kuo turtingesnė ir didesnės apimties bus jūsų informacija, tuo geriau. Siekiame rašyti kuo daugiau. Optimali puslapių apimtis – 600-3000 žodžių arba 2-20 KB teksto, tai prilygsta 2000 – 20 000 simboliams. Puslapis, kuriame yra labai mažai informacijos beveik neturi galimybės patekti į paieškos užklausų TOPUS. Tuo labiau, kad didelius tekstus geriau mato paieškos robotai ir žmonės gali užeiti į jūsų tinklalapį, naudodami atsitiktinius raktažodžius, kurie gal būt ir nėra pateikti kaip pagrindiniai, tačiau dėka to, kad teksto apimtis yra didelė, robotai gali patalpinti jūsų tinklalapį TOPUOSE, remdamiesi šiais jūsų nereklamuojamais raktažodžiais. Kaip taisyklė, raktažodžiai, kuriais remdamiesi jūs reklamuojate savo tinklalapį, turi būti sutinkami pagal SEO optimizavimo taisykles bent 3-4 kartus 100 žodžių tekste. Kuo didesnis tekstas, kuo jis yra didesnės apimties, tuo daugiau pasikartojimų. Ne atskirų žodžių, o frazių atveju, jos taip pat idealiu atveju turėtų būti aptinkamos tekste keletą kartų. Ta tvarka, kuria jos yra reklamuojamos. Taip pat reikėtų sudaryti atskirų žodžių iš šių frazių sąrašą. Pavyzdžiui, mes siūlome frazę „interneto pajamos“. Pati frazė “interneto pajamos” sutinkama tekste 5 kartus. Žodis “internetas” 8 kartus, o žodis “pelnas” 10 kartų. Tikiuosi, pagrindinė idėja yra aiški …

3. Koks yra optimalus tankis? Raktažodžio tankis puslapyje – tai iš esmės teksto ir jame esančių raktažodžių santykis. Jis matuojamas procentais. Pavyzdžiui, jei žodis “internetas” 100 žodžių puslapyje yra sutinkamas 5 kartus, tai tankis yra lygus 5 procentams. Jei tankis yra mažas, tai nėra pliusas. Goolge jūsų pozicijas pažemins, remdamosi užklausomis, kuriose sutinkamas šis žodis ir jūsų tinklalapis atsidurs kažkur tai 20-50 puslapyje. Pernelyg didelis ryžtas, tai yra teksto persotinimas raktažodžiais, atsižvelgiant į SEO optimizavimo taisykles, nėra skatinamas. Rezultatas paprastai „liaudiškai“ vadinamas “puslapio pykinimu”. Šiuo atveju, jūsų tinklalapis taip pat užims žemesnes pozicijas užklausos rezultatuose. Praktika rodo, kad optimalus tankis – 5% -7%, t. y. 5-7 žodžių pasikartojimai, tenkantys 100 žodžių tekstui. Ir dar viena svarbi taisyklė SEO optimizavimas – kuo arčiau į puslapio pradžią bus patalpinti jūsų raktažodžiai, tuo patrauklesnis SEO optimizavimas :-) ir tuo mielesnis bus jūsų tinklalapis paieškos sistemoms.

4. Išskirti ar neišskirti? Taip beje, tai yra svarbus dalykas. Pagal SEO optimizavimo taisykles būtina išskirti raktažodžius tekste ryškiu šriftu. Už tai yra dažniausiai atsakinga informacinė žyma „strong“ (paryškintas). Ir naudokite raktažodžius antraštėse. Čia paprastai šeimininkauja informacinės žymos „h1″ ir „h2“, kurios yra svarbios SEO optimizavimo metu.

5. Ar tokia jau yra svarbi informacinė žyma „title“ (pavadinimas)? Taip, žinoma. Jos yra labai svarbios SEO optimizavimo metu ir apie tai turėtų būti prisiminta. Ši informacinė žyma – jūsų tinklalapio vizitinė kortelė, nes būtent į žodžius iš žymos „title“ bus atkreiptas dėmesys, pateikus užklausas paieškos sistemoms. Kaip taisyklė dėmesys kreipiamas tik 50-80 šios informacinės žymos simbolių, todėl raktinių žodžių pateiktų šioje žymoje neturėtų būti per daug.

6. Raktažodžiai nuorodų tekste? Kokiu tikslu? Labai paprasta. Nuorodos taip pat yra skaitomos paieškos robotų, kurios mato jas kaip teksto dalį puslapyje. Todėl yra pageidautina, kad nuorodų tekstuose būtų raktažodžių. Tai suteiks didelę reikšmę reitingavimo metu.

7. Ar paieškos robotai nuskaito vaizdą? Kaip bebūtų liūdna, bet nenuskaito, nors jau yra technologija kuri sugeba atpažinti žmogaus veidą, mašinos numerius ir panašiai. Ir pageidautina, kad alternatyvų vaizdo tekstą (pavadinimą) išreikštų raktažodis arba raktinė frazė. Tai gali šiek tiek įtakoti jūsų tinklalapio geriausią SEO optimizaciją. Nors gal būt ši svarba šiek tiek ir perdėta, tačiau pageidautina šį SEO metodą vis dėlto  naudoti.

8. Kas tai yra  informacinė žyma «description» ir kam ji reikalinga? Tai yra jūsų tinklalapio aprašymo informacinė žyma. Tai, kas joje pateikta, niekaip neįtakoja reitingavimo, tačiau vis dėlto tai pagal SEO taisykles yra svarbu. Tačiau paieškos pateiktuose rezultatuose ši informacinė žyma yra matoma vartotojų. Todėl raktažodžiai, jūsų pateikti šioje informacinėje žymoje, turi būti tikslūs, glausti, intriguojantys ir, svarbiausia – turi išreikšti jūsų tinklalapio idėją.

9. Ar tokia jau svarbi yra meta informacinė žyma „keywords“ („raktažodžiai“)? Šiuo metu kažkodėl daugelis mano, kad paieškos robotai jų nenuskaityto. Nors nuo pat pradžių ji ir buvo skirta būtent raktažodžių sąrašo sudarymui. Jūs galite dėl viso pikto jį sudaryti. Bet … naudodami tik tuos raktažodžius, kurie realiai yra pateikti jūsų puslapyje.

10. Kiek puslapių? Atsakymas tik vienas – kuo daugiau, tuo geriau. Tai tiesiogiai įtakoja, kad jūsų tinklalapis yra geriausiai skaitomas paieškos robotų. Daugiau SEO. Tuo labiau, kad nuolatinis atnaujinimas, papildymas medžiaga robotų yra suvokiamas, kaip jūsų tinklalapio plėtra ir tai, žinoma, suteikia savų pliusų, atliekant reitingavimą ir SEO-optimizaciją. Tam, kad paieškos robotai visada jus mėgtų, dažniau skelbkite tinklalapyje  straipsnius, spaudos pranešimus, naujienas ir t. t.

11. Ar man reikalingas tinklalapio puslapis su meniu (navigacijos elementais)? Taip, iš tikrųjų, tinklalapio struktūra, kaip ir navigacijos (naršymo) meniu, SEO optimizavimo metu yra labai svarbūs. Pateikite raktažodžių sąrašą meniu nuorodose. Tai suteiks svarbos tiems puslapiams, į kuriuos nukreipia nuorodos.

12. Ar pateikti man  raktažodžius puslapio pavadinime? Daugelis mano, kad pateikę raktažodį HTML – puslapio failo pavadinime, atsižvelgiant į paieškos rezultatus, jie suteiks jam didesnės svarbos. Taip tai tiesa, SEO optimizavimo taineįtakoja tinklalapiuose rusų kalba.

13. Kiek raktažodžių pasirinkti reklamai? Vienas puslapis – vienas raktažodis. Tai viena iš pagrindinių SEO optimizavimo taisyklių. Galima ir 2-3 panašius žodžius, tačiau nepageidautina. 5-10 raktažodžių skirtų reklamai – tai jau prabanga ir greičiausiai rezultatas bus lygus nuliui.

14. Ar labai svarbus yra pagrindinis puslapis  SEO-optimizavimo metu? Taip į pirmąjį puslapį dažniausiai užsuka 30%-50% nuo bendro skaičiaus lankytojų. Ir būtent pagrindinis puslapis turi daugiau galimybių patekti į paieškos sistemų TOPUS, remiantis tomis ar kitomis užklausomis. Todėl jis turėtų būti SEO optimizavimo idealas. Jei jūs žinoma norite sulaukti didelio informacijos srauto, gauto būtent remiantis paieškos užklausomis. Klaidos, kurių neverta daryti!

1. Dažnai tenka matyti tinklalapiuose didžiulę grafinę antraštę, tai yra taip vadinamą „kepurę“, kurios sudėtyje yra ir įmonės pavadinimas, ir logotipas … ir kita kažkokia informacija. Užmirškite. Viršutinė srtis – tai labai vertinga ir naudinga vieta, kur galima pateikti svarbiausius raktažodžius. Jei norite paveikslėlio, tai padarykite jį nedidelį, ne per visą plotį, o likusioje srityje pateikite jums būtinus raktažodžius. Atliekant SEO optimizavimą, tai bus įvertinta.

2. Neruoškite tinklalapio grafinio meniu. Taip, tai yra gražu ir patrauklu, bet į tai neatsižvelgiama reitingavimo metu. (SEO optimizavimas) Jei nusvyra rankos, o pašalinti neužtenka ryžto ar tiesiog  gaila, tai geriau patalpinkite nuotraukas, o teisingiau informacines žymas „ALT”.

3. Labai gudrūs autoriai, norėdami patalpinti didesnį kiekį raktažodžių puslapyje naudoja paslėpto teksto metodą. Atrodytų, kas čia blogo parašyti raktažodžius baltomis raidėmis baltame fone. Skaitytojas vis tiek jų nemato. Skaitytojas nemato, o štai Google šią apgaulę perskaito kuo puikiausiai. Ši gudrybė gali sąlygoti tai, kad jūsų tinklalapį tiesiog uždraus. Arba, kitaip tariant, jūsų tinklalapis bus sėkmingai išmestas iš to paties „Yandex“, „Google” ar „Bing” katalogo.

Tai buvo tie SEO optimizavimo veiksniai, kuriuos priimta vadinti vidiniais. Taip pat yra ir išorės SEO optimizacijos veiksniai, kurie nulemia jūsų tinklalapio plėtrą ir populiarinimą, gaunant nuorodas iš kitų tinklalapių. Tai svarbu. Apie tai ir pakalbėsime …

Kam reikalingos išorės nuorodos? Tas pigus SEO optimizavimas :-). Štai Įsivaizduokite, kažkas užėjo į jūsų tinklalapį, surado tinkamą sau informaciją, o tada patalpino nuorodą į jūsų tinklalapį savo bloge, išsaugojo naršyklėje greitai prieigai arba pažymėjo tekste, pritarė atnaujinimui ir draugui nuorodą apie gerą tinklalapį (tai yra Jūsų) mestelėjo. Tai idealus pavyzdys to, kaip tikrai puikus tinklalapis su patalpinta būtina, naudinga informacija, gali paveikti žmogų, kuris ieško ir randa. Siekite to SEO optimizacijos metu. Siekite, kad jūsų tinklalapis spręstų realias savo skaitytojų problemas. Ne painiais žodžiais ar ambicijomis, bet paprasta suprantama kalba. Ir tūkstančiai žmonių bus dėkingi jums, ir patys to kartais nepastebėdami reklamuos jūsų tinklalapį. Išorinės nuorodos nepriklauso nuo tinklalapio autoriaus. Priešingai nei vidaus. Bet jūs, manau, suprantate, kad, kuo dažniau interneto puslapis jumis remsis, tuo svarbesniu jūs atrodysite paieškos sistemoms, tuo aukštesnę vietą užimsite, remiantis paieškos užklausomis ir tuo geresnė bus SEO optimizacija.  Ne mažą vaidmenį vaidina ir tai, kokie būtent tinklalapiai jumis remiasi. Nuoroda iš Vasios Pupkino tinklalapio tai – viena. O štai nuoroda iš kokio nors išreklamuoto blogo su tokia pat kaip jūsų tematika, kurį aplanko 5000 žmonių per parą – tai visai kita. „Yandex“ skiria atitikimui didelį dėmesį (tam, kaip puslapis yra susijęs su ieškoma užklausa). Šis nuorodų svarbos parametras įgijo terminą TIC (tematinis citavimo indeksas). Arba IC … kitaip tariant tai puslapio indėlis, atsižvelgiant į tą ar kitą užklausą. Jis apskaičiuojamas visam tinklalapiui visumoje. Naudojamas, reitinguojant tinklalapį  pačiame „Yandex“ kataloge, ir neturi jokios įtakos paieškos rezultatams „Yandex“. TIC yra skirtas įvertinti rusakalbiams tinklalapiams. O štai “Google” užpatentavo išorinių nuorodų apskaitos sistemą jau seniai. Ir tą nesudėtingą algoritmą pavadino „Page Rank“. Beje, “Google” įvertina to ar kito puslapio indėlį atskirai, o ne bendrą tinklalapio TIC, kaip tai yra įpratęs daryti „Yandex“. “Google” pagrindinis principas – rasti kriterijų, kuris išreišktų kiekvieno puslapio svarbą. Tai, iš tiesų, yra teorinis puslapio lankomumas. Kiekvienas puslapis, kuriame pateiktos nuorodos į kitus puslapius, perduoda savo „Page Rank“ šiems puslapiams. Tai reiškia, kad, kuo daugiau nuorodų yra šiame puslapyje, tuo mažesnis yra puslapių, į kuriuos jos nukreipia, svarba. Aplamai, galima parsisiųsdinti svarbiausią – puslapį, kuris turi daugiau kokybiškų išorės nuorodų, kurio sudėtyje yra daugiau būtinos ir naudingos informacijos, ir kuris yra svarbesnis “Google” požiūriu. Kaip taisyklė indėlio diapazono ribos „Page Rank“ yra nuo 0 iki 10. Vidutiniškai išreklamuotam tinklalapiui būdingas PR – 4 ar 5. Vertė 6 ir 7 – puiku. Tačiau dažniausiai toks lygis yra nepasiekiamas eiliniams interneto specialistams. PR 8-9-10 pasiekiamas nebent didelių korporacijų tinklalapių, tokių kaip Microsoft. PR nėra naudojamas reitingavimo metu, bet vienu ar kitu būdu, naudojant šį rodiklį, galima įvertinti tinklalapio konkurencingumą. Tinklalapiai, kurių PR yra 6 ar 7, yra labiau tikėtina, kad pateks į TOPUS, atsižvelgiant į užklausas, negu tinklalapiai su mažesniais rodikliais. Kaip gauti nuorodas į savo tinklalapį? Internete yra labai daug įvairių specialių tinklalapių katalogų, kuriuose yra naudojamos nuorodos į tuos ar kitus tinklalapius, suskirstytus pagal temines kategorijas (internetas, finansai, darbas ir t. t.) Įtraukimas į šiuos katalogus gali būti mokamas arba nemokamas. Reikalaujant atgalinės nuorodos iš jūsų tinklalapio (juodieji katalogai), nereikalaujant (baltieji katalogai) arba pageidaujant (pilkieji katalogai). Pageidautina talpinti nuorodas į savo tinklalapio baltuosius arba pilkuosius katalogus, kuriems nėra būtinos atgalinės nuorodos arba būtinos ne visada. Labai nepasikliaukite paslaugų tarnybomis, kurios pusvelčiui yra pasirengusios įtraukti jūsų tinklalapį į šimtus tūkstančių katalogų kituose tinklalapiuose. Nieko gero iš to nebus. Nes tikrai gerų katalogų Tinkle yra tik keli šimtai. Kitos nuorodos bus jums tiesiog nenaudingos. Rankinis arba pusiau automatinis papildymas yra pats geriausias būdas išreklamuoti tinklalapį per tinklalapių katalogus. Taip pasieksite didesnio SEO optimizacijos efekto. Apsikeitimas SEO optimizacijos nuorodomis, taikant nuorodų apsikeitimo principą, yra, žinoma, taikomas norint pasiekti nuorodų bazės padidėjimą. Jūs talpinate nuorodą į kokį nors tinklalapį, šis tinklalapis įdeda jūsų nuorodą. Paieškos sistemos nelabai gerbia šį metodą, tačiau, kaip ten bebūtų, nuorodų bazė įtakoja padidėjimą, atsižvelgiant į paieškos užklausas. Tačiau apsikeičiant nuorodomis yra svarbu prisiminti keletą nesudėtingų SEO išorės nuorodų taisyklių:

1. Keiskitės nuorodomis tik su tematiškai susijusiais tinklalapiais. Jei nuoroda į jūsų tinklalapį yra ne tematiniame tinklalapyje, tai efekto ir naudos tai jums neatneš.

2. Įsitikinkite, kad Jūsų nuoroda bus gerame puslapyje, kuriam būdingas tam tikras „PageRank“ ir kuris yra dažnai lankomas paieškos sistemų robotų. Nuorodų skaičius tokiame puslapyje, neturėtų viršyti 30-40.

3. Nepaverskite savo tinklalapio nuorodų katalogu. Nei vienas save gerbiantis interneto specialistas nepatalpins savo tinklalapyje jūsų nuorodos, jei mainais gaus tik niekutį iš jūsų “katalogo”.

4. Stenkimės keistis kryžminėmis nuorodomis. Ką aš turiu omenyje? Pavyzdžiui, Jūs reklamuojate tinklalapį N01, o nuorodą iš kito tinklalapio patalpinate savo tinklalapyje N02, o štai nuoroda iš svetimo tinklalapio nukreips skaitytoją būtent į Jūsų tinklalapį N01. Principas tikiuosi yra aiškus.

5. Kas kažkiek laiko patikrinkite nuorodas, esančias  kituose tinklalapiuose, kad nesąžiningi interneto specialistai (tokių yra) jų nepašalintų. Pranešimai spaudai, tematiniai šaltiniai, naujienų juostos ir t. t. … Tai jau ne tiesiog SEO, o greičiau rinkodaros principai. Internete yra daug šaltinių ir naujienų tinklalapių, kurie skelbia naujus straipsnius ir pranešimus spaudai. Tai gali suteikti jūsų tinklalapiui papildomą srautą ir padidinti nuorodų, patenkančių į jūsų tinklalapį, skaičių. Ieškokite būtent tematinių šaltinių. Bendraukite su šių šaltinių savininkais ir talpinkite nuorodas pas juos. Ir paskutinis šio bloko patarimas – stenkitės kiek galima, kad nuorodų, nukreipiančių į jūsų tinklalapį, tekstas būtų įvairesnis, kad paieškos sistemos neįvertintų bandymo reklamuoti jūsų tinklalapį kaip bandymo užteršti šlamštu.

1. Bendra informacija apie paieškos sistemas

1.1. Paieškos sistemų vystymosi istorija

     Pradinėje interneto vystymosi stadijoje jo vartotojų skaičius buvo nedidelis, prieinamos informacijos apimtis maža. Daugeliu atvejų prieigą prie interneto turėjo įvairių universitetų ir laboratorijų darbuotojai, tačiau pagrinde Tinklas buvo naudojamas moksliniams tikslams. Tuo metu informacijos paieškos interneto tinkle uždavinys buvo ne toks svarbus, kaip šiandien.
Vienu iš pirmųjų būdų, organizuojant prieigą prie informacijos išteklių tinkle, buvo tinklalapių katalogų sukūrimas, kuriuose nuorodos į šaltinius buvo sugrupuotos pagal temas. Pirmasis toks projektas buvo tinklalapis “Yahoo”, kuris buvo atidarytas 1994-ųjų balandį. Po to, kai tinklalapių skaičius “Yahoo” gerokai išaugo, buvo pridėta galimybė ieškoti informacijos pagal katalogą. Tai, žinoma, kad nebuvo paieškos sistema tikrąja prasme, nes paieškos sritis buvo apribota tik  šaltiniais, esančiais kataloge, o ne visais interneto tinklo šaltiniais.
Nuorodų katalogai buvo plačiai naudojami ir anksčiau, tačiau beveik prarado savo populiarumą šiandien. Priežastis labai paprasta – net ir šiuolaikiniai katalogai, kurių sudėtyje yra labai didelis kiekis šaltinių, suteikia informaciją tik apie labai nedidelę dalį interneto tinklo. Pačiame didžiausiame  tinklo DMOZ (arba Open Directory Project) kataloge pateikiama informacija apie 5 milijonus šaltinių, tuo metu kai „Google“ paieškos sistemos bazę sudaro daugiau nei 8 milijardai dokumentų.
Pirmąja pilnaverte paieškos sistema tapo „WebCrawler“ projektas pasirodęs 1994 metais.
1995 metais pasirodė paieškos sistemos „Lycos“ ir „AltaVista“. Pastaroji  daugelį metų buvo informacijos paieškos lyderė internete.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *