Kaip veikia "Pingvinas"

90% atvejų “Pingvinas” pablogina svetainės pozicijas dėl, Google požiūriu, neteisingo nuorodų profilio, tai reiškia Google mano kad Jūs bandote manipuliuoti pozicijomis paieškos sistemose nuorodų pagalba. Reikia pripažinti kad tokiais atvejais dažnai Google būna teisus, t.y. filtras uždedamas už nuododų pirkimą.

Galima išskirti tris Pingvino filtro variantus:

  1. “Atkakliai optimizuojamų” raktažodžių pesimizacija. Tokias “švelnias” sankcijas gauna gana autoritetingi šaltiniai, smulkesni tinklapiai iš karto dingsta iš paieškos. Po šios sankcijos pabloginamos kai kurių rakta žodžių pozicijos Google paieškos rezultatuose.
  2. “Atkakliai optimizuojamų” raktažodžių pesimizacija plius didelio kiekio retesnių užklausų pozicijų pabloginimas paieškoje, nors jos ir nėra perkamos nuorodos. Yra manančių kad jis skirtas tam kad seo optimizatoriams būtų skaudu ir jie susimastytų apie savo spameriško gyvenimo beprasmybę, eitų dirbti į Maximą ir nebadytų manipuliuoti Google paieškos rezultatais. Tokiais atvejais tinklapis praranda 40-80% lankytojų iš paieškos sistemų. Lankytojai užeina tik su nepopuliariomis užklausomis, nors kartais tope lieka ir kelios neblogos užklausos.
  3. Pilnas svetainės pašalinimas iš paieškos top 100.

Kaip išeiti iš filtro?

Jei Google pamato tinklapyje teigiamus pokyčius, su laiku, griežtos sankcijos gali būti pakeistos švelnesniu variantu. Yra keletas faktorių, kurie gali padėti išeiti iš po filtro.

  1. Nuorodos iš autoritetingų svetainių. Nuorodos iš svetainių turinčių aukštą PR ir lankomumą gali padėti pagerinti padėtį.
  2. Atsiliepimai socialiniuose tinkluose. Google stebi socialinius tinklus ir jei apie Jūsų svetainę ten bus daug atsiliepimų tai teigiamas ženklas Google. Daug tai nereiškia kad užteks paleisti kokią nors spamo programą per socialinius tinklus arba pačiam sukurti daugybę profilių ar nusipirkti laikų ir panašiai. Google nesunkiai nustato ar profilis socialiniame tinkle yra tikras.
  3. Tiesioginis lankytojų užėjimas į svetainę. Jei lankytojas tiesiog įveda Jūsų tinklapio adresą į naršyklę ir užeina į tinklapį ir tai vyksta dažnai Google supranta kad tinklapis naudingas lankytojams ir jie čia patenka neatsitiktinai.
  4. Sumažinti nuorodų, su vienodu ankoru, skaičių. Jei visos nuorodos į Jūsų svetainę yra su ankoru “SEO paslaugos” tai visiems aišku kad norite turėti geras pozicijas su seo paslaugos, t.y. manipuliuojate paieškos rezultatais, o taip daryti negalima ir už tai tikrai pelnytai gausite baną.

Kol kas niekas negali garantuoti kad pavyks atstatyti pozicijas gavus filtrą 100%, bet bandyti juk reikia jei nėra kitos išeities.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *