Juodi SEO optimizacijos metodai

SEO optimizacija – tai būdas pagerinti svetainės pozicijas paieškos robotų ir vartotojų akyse, pripažintas pačių paieškos sistemų.

Bet yra būdai, kuriems jie nepritaria (“pilki”) ir griežtai draudžia (“juodi”).

Juodi metodai efektyvūs. Bet labai trumpam laikui. Jeigu juos aptinka paieškų sistemų darbuotojai, svetainei gresia sankcijos. Pati nemaloniausia iš jų – pilnas visų puslapių pašalinimas iš paieškos ilgam laikui. Nežiūrint juodų seo metodų populiarumo sumažėjimo daugelis, ypač pradedančiųjų specialistų juo vis dar naudoja. Priežastis paprasta: jie leidžia rezultatą pasiekti greit ir įdedant mažai pastangų.

Kokius seo optimizacijos metodus paieškos sistemos vertina nepalankiai?

  1. Durvėjai (doorway) – puslapiai arba visos svetainės sukurtos paieškos robotams. Užėjus lankytojui į tokį tinklapį klientas arba automatiškai nukreipiamas į kitą svetainę arba yra provokuojamas tai padaryti didelėmis nuorodomis “įėjimas”, “spausk čia” ir panašiai.
  2. Klaukingas (cloaking). Šio būdo esmė ta, kad yra dvi puslapio versijos. Viena rodoma vartotojui, kita paieškos robotams.
  3. Display none. Paieškos robotai neskaito CSS. Tuo remiantis galima patalpinti svetainėje tekstą kurį matys tik robotai.
  4. Labiausiai paplitęs iš pilkų būdų automatiškai sugeneruoto teksto talpinimas, kuriame raktažodžiai sudaro didžiąją jo dalį. Paieškų sistemų darbuotojai aptikę tokį tinklapį gali imtis veiksmų.

Niekada nesusigundykite tokiomis SEO paslaugomis arba reklama internete, nes yra didelė tikimybė prarasti net tas pozicijas kurias turėjote.

2 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *