Profesionalios SEO paslaugos Visoje Lietuvoje

Tinklalapių optimizavimas paieškos sistemoms (SEO)

Tinklalapio savininkas dažniausiai susimąsto apie reklamą tada, kai jam pataria ar jis mato pats, kiek daug klientų turi konkurentas dėl to, kad jo tinklalapis yra aukščiausiose Google pozicijose tam tikrų raktinių frazių atžvilgiu. Tarkime, kad jūs tikrai apsisprendėte, kad SEO jums būtinas ir, kad jūs tuo atveju, jei tinklalapis pateks į TOP-10 (pirmasis paieškos dešimtukas) paieškos sistemose, tiesiog nespėsite atlikti klientų užsakymų – tai mitas (miražas ir fantazija)! Tiksliau ne visai taip, visai ne taip.
Pradžioje apsispręskite laikydamiesi aiškaus tikslo, ko jums reikia, kokių klientų jūs ieškote. Dažnai pasitaikanti tinklalapių “bosų” klaida – didelio kiekio nenaudingų nuorodų pasirinkimas. Pavyzdžiui, jūs parduodate užuolaidas ir jūs iš karto suprantate, kad jums būtinai yra reikalinga bent jau užklausa “užuolaidos”, o taip pat panašūs niekai, kaip “pirkti užuolaidas”, “parduoti užuolaidas”, „užuolaidų parduotuvė” ir dar, jeigu yra įmanoma tuo pačiu už keletą kapeikų išreklamuoti “užuolaidų interneto parduotuvė”.

Tiesą sakant, viskas yra visai priešingai: Jūs bent jau turite parduotuvę, net jei ji virtuali, o tai reiškia, kad būtent “užuolaidų parduotuvė” ir “interneto užuolaidų parduotuvė” ir yra svarbiausios, ir konkurencingiausios užklausos būtent jums ir jūsų verslui. Tik šiuo atveju jūs gaunate kokybinį reklama-klientas parametrą. Toliau vertėtų apibrėžti regioną ir kitus galimus “priedus” prie šių raktinių žodžių, pavyzdžiui, “užuolaidų  parduotuvė Vilniuje”, “užuolaidos Vilniuje”, “medvilninės užuolaidos” ir t. t.
Nustačius naudingas jums raktažodžių frazes, galima pradėti formuoti semantinį pagrindą kiekvienam tinklalapio skyriuie. Gerai, jūs jau pagrįstai pasirengę mokėti bet kokiam SEO specialistui, kad tik jūsų tinklalapis taip pat pakiltų į aukštesnes pozicijas ir atneštų jums pinigus. Štai nuo šio momento prasideda tikra painiava!
Pateikę pasiūlymą bet kuriame tinklalapyje apie suteikiamas paslaugas, pavyzdžiui laisvai samdomų specialistų tinklalapyje ir panašiuose jūs gausite daug pasiūlymų, didelį kainų ir sąlygų asortimentą. Kažkas pasiruošęs už 400 litų per mėnesį patalpinti 1000 užklausų TOPUOSE, o kažkas už 3 užklausas prašo 1 500 litų. Šiuo atveju, galite iš karto suprasti, kad jei kaina yra žema ir jūs todėl gausite šimtus tūkstančių pelną, tai kažkas čia yra negerai: nes jeigu tai yra reali kaina, ir TOPAI tuoj bus jūsų – tai yra tiesiog aukso kasyklos. Ir ko gero ne jūs vienas to ieškote … Tai yra, jeigu aš žinočiau tokią paslaptį, jau tapčiau milijonieriumi. Bet mūsų gyvenime pasakų nebūna.

Dažniausiai už tokių mažų sumų yra pasislėpę šarlatanai, jie atsako į jūsų projektą šablonais (nukopijuotas standartinis atsakymas), retais atvejais tęsia tolesnę diskusiją (gali būti tik trumpais atsakymais, pavyzdžiui, “viskas bus gerai” arba “viską padarysime”). Apskritai, su visais kandidatais bandykite plėtoti pokalbį, užduoti dominančius klausimus, paprašykite dirstelėti į tinklalapį. Jei asmuo neturi laiko pasikalbėti ar negali gaišti laiko peržvelgiant jūsų tinklalapį, tai ir jūsų tinklalapio seo optimizavimui jis neturės laiko. Pabandykite atmesti pradedančius sukčius, diletantus ir tiesiog labai užimtus specialistus. Jie tiesiog sugaiš jūsų laiką ir galbūt išleis pinigus (jei pradėsite su jais dirbti).
Jeigu jūs jau esate susipažinę su internetu, paieškokite tarnybų, analizuojančių jūsų konkurentų tinklalapius, tai ne sunku. Šios paslaugos už užmokestį arba nemokamai (bet ribotai) gali labai paviršutiniškai, tačiau vis dėlto išanalizuoti tinklalapio reklamai skirtas įmokas. Tai yra jeigu jums siūlo mažesnę sumą, tai vykdytojui arba nepavyks prastumti ir pusės jūsų užklausų į TOPUS arba jis jau po kelių mėnesių paprašys priedo, kad tinklalapis pakiltų į aukštesnes pozicijas, o po to vėl primokėti, o po to ir vėl… Kaip animaciniame filme apie “Mikė Pūkuotuką”, o tada tas veikėjas negalės pralįsti į TOPUS, įstrigs!
Apsisprendus dėl sumos ir pabendravus su kandidatais, jums beliks pasirinkti labiau jums tinkamas sąlygas. Kitame straipsnyje aš papasakosiu jums, kaip prižiūrėti specialisto darbą, ką apskritai jūs turite iš jo sužinoti, o kuo neverta užimti savo laiko, SEO specialisto laiko ir kaip Jums reikia toliau dirbti su tinklalapiu, neužmirštant apie jį ir nuolat plėtojant.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *