reklamos internete

Interaktyvios reklamos biuras (Interactive Advertising Bureau) JAV pristatė naują ataskaitą „State of Viewability Transaction 2015“. Ataskaitoje išsamiai nurodoma, kaip pasiekti šimtaprocentinį skaitmeninės reklamos matomumą ir žymiai išplėsti auditoriją. Tuo pačiu metu, IAB ekspertai pažymėti, kad šiuo metu pasiekti 100% reklamos internete skelbimų matomumą šiandien fiziškai neįmanoma. Realus didžiausias reklamos internete matomumas šiandien artėja 70%. Pernelyg dideli reklamuotojų lūkesčiai gali neigiamai paveikti visą reklamos kampanijos efektyvumą. Tuo pačiu metu 2015 gali tapti tikru lūžiu visai reklamos ekosistemai.

Kai kalbama apie reklamą žiniasklaidoje, skelbimas gali būti laikomas peržiūrėtu jei vartotojui buvo matomi sekundę ne mažiau kaip 50% pikselių. Kalbant apie vaizdo reklamą staliniuose kompiuteriuose matomumo rodiklis yra 50%, su sąlyga, kad vartotojas matė skelbimą mažiausiai 2 sekundes.

IAB ragina agentūras, leidėjus, rinkodaros ir reklamos technologijų kūrėjus dirbti kartu ir kurti naujus sprendimus, kurie tarnautų visai reklamos ekosistemai. Siekiant šio tikslo, Interactive Advertising Bureau buvo sukurti 7 pagrindiniai principai:

 1. Apmokėjimas už reklamą turi būti remiantis tik išmatuojamų ir sunkiai išmatuojamų kategorijų faktinių parodymų pagrindu.
 2. Parodymų matomumo procentas išmatuojamose kategorijose turi būti arti 70%.
 3. Jei kampanija nepasiekia 70% reklamos matomumo rodiklio leidėjas turėtų pasiūlyti daugiau reklamos parodymų.
 4. Jeigu kalbame apie produktus, kurie gaminami pagal užsakymą, tokios reklamos matomumas priklauso nuo nupirkto inventoriaus kiekio pirminės kampanijos pradžios metu. Šiuo atveju, matomumo rodiklio apskaičiavimas turėtų būti atliktas pagal bendrą reklamos parodymų kiekį, neskaičiuojant kiekvienos iš reklamuojamų kategorijų atskirai.
 5. Didelio dydžio skelbimams (daugiau nei 242,500 pikselių) matomumas rodiklis yra 30% per 1 žiūrėjimo sekundę.
 6. Visos transakcijos tarp klientų ir reklamos inventoriaus tiekėjų turėtų būti atliekami tik akredituotų gamintojų aikštelėse.
 7. Klientas ir tiekėjas turėtų vadovautis bendromis metrikomis.

Šių metų rugsėjo, IAB mėgino iškelti viešoms diskusijoms naują standarto garso reklamos standartą. Dokumentas pavadintas „Digital Audio Ad Serving Template (DAAST) 1.0“. Standartas buvo pirmasis bandymas apibūdinti skaitmeninės garso reklamos įvairiuose įrenginiuose ir platformose duomenų rinkimą ir ataskaitų generavimą.[cml_media_alt id='3495']Pasiekti 100% reklamos internete skelbimų matomumą šiandien neįmanoma[/cml_media_alt]

Anksčiau, 2014 gegužės mėnesį, Interaktyvios reklamos biuras pradėjo kurti atskirus standartus vaizdo reklamos blokų kūrimui, Rich Media formatams, taip pat reklamai, transliuojamai mobiliose programose. Naujų standartų kūrimo prielaidos buvo labai padidėjęs skaitmeninės reklamos formatų kiekis, kurie turi būti suderinti su skirtingomis platformomis ir veikti vienu metu interneto svetainėse ir mobiliose jų versijose.

Ne taip seniai, ataskaitą apie interneto reklamos matomumą savo tinkle, įskaitant DoubleClick, paskelbė Google. Tyrimas parodė, kad:

 1. 56,1% reklamos žiniasklaidoje skelbimų niekada nebuvo peržiūrėta. Nepaisant to, vidutinis reklamos parodymų matomumas leidėjo svetainėje yra 50,2%.
 2. Viršutinė dalis puslapyje yra ne taip svarbu, kaip atrodo. Labiausiai matoma skelbimo pozicija yra šiek tiek aukščiau puslapio vidurio. Tai tinka 300 x 250, 728 x 90 ir 320 x 50 dydžio skelbimams.
 3. Skelbimų matomumo rodiklis virš puslapio vidurio aukštesni nei po juo, bet niekur nepriartėja prie 100%. Greičiausiai dėl greito puslapio prasukimo 68% skelbimų virš vidurio laikomi matomais. Tuo tarpu, yra aktyvumas ir žemiau viduriniosios puslapio dalies – 40% tokių reklamų buvo matomos.
 4. Reklamos dydis taip pat turi įtakos matomumui. Vertikalios reklamos blokai yra labiau matomi, nes jie lieka ilgesnį ekrane kol naudotojas žiūri puslapį. Blokas 120 x 240 turi didžiausią matomumą – 55,6%, o populiarus blokas 300 x 250 turi tik 41% matomumo rodiklį.
 5. Ne visi vertikalūs skelbimai matomi vienodai, jei lyginsime svetainių tematikas:[cml_media_alt id='3493']Ne visi vertikalūs skelbimai matomi vienodai, jei lyginsime svetainių tematikas[/cml_media_alt]
0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *