PAIEŠKOS SISTEMOS: NAUJOVĖS IR PATOBULINIMAI

Pagal Liveinternet.ru, statistiką nuo 2009 m. gruodžio iki 2010 m. gruodžio “Yandex” dalis Runet (rusakalbio interneto) paieškos rinkoje išaugo iki 5,2 % ir buvo 64.1 nuošimčiai. Kitos paieškos sistemos turi palyginti su “Yandex” mažesnį kiekį perėjimų iš paieškos puslapių į kitus interneto tinklalapius, todėl, tiems kas siūlo SEO paslaugas, ši paieškos sistema yra ypač svarbi.

“Google” perėjimų kiekis per metus sumažėjo iki 1.9 % ir sudarė 21,5 %, tačiau 2011 m. sausį pirmą kartą per ilgą laiką naršyklės padėtis pagerėjo. Tik per mėnesį jos dalis „Runet“ paieškos rinkoje padidėjo iki 22.2 %. Tuo tarpu, „Rambler“ ir „Mail.ru“ padėtis ir toliau blogėja. Per praėjusius metus perėjimų kiekis iš šių paieškos sistemų sumažėjo atitinkamai 2,4 % ir 1,6 %. Sausio mėn. jų populiarumas ir toliau mažėjo, o šiuo metu „Mail.ru“ naršyklės pagalba yra atliekama tik 7,3 % perėjimų, o  „Rambler“ pagalba – 1,6 %.

“Yandex” atstovas Ochir‘as Mandžikov‘as papasakojo „Vedomostiam“, kad „Yandex“ paieškos populiarumas auga dėl naujų technologijų plėtros, kurios padeda rasti tikslesnius atsakymus į paieškos užklausas, pavyzdžiui, technologija „MatrixNet“. Be to, paieška tapo patogesnė dėl suskirstymo į pakraipas: “Yandex muzika”, ” Yandex paslaugos”, “Yandex darbas”, ” Yandex nekilnojamojas turtas” ir t. t.

“Yandex” populiarumui taip pat didelės įtakos turėjo paieškos technologijos „Spektr“ įdiegimas, kurioje yra atsižvelgiama į vartotojų poreikius, jeigu jie net ir nebuvo aiškiai suformuoti užklausoje. Paieškos sistema bando suprasti, ką būtent vartotojai nori gauti ir pateikia rezultatus remdamasi paieškos užklausų statistiniais duomenimis. Jei statistikos duomenimis didesnė auditorijos dalis užklausos “broliai Grimai“ dėka ieško pasakų, tai to pasekoje naršyklė  pirmenybę suteiks būtent pasakoms, o ne to paties pavadinimo grupei ar filmui. Technologija “Spektr” vėliau tapo pagrindu naujam “Yandex” paieškos algoritmui “Krasnodar”.

Praėjusių metų gruodį “VKontakte” įteikė “Yandex” atvirus duomenis iš savo vartotojų profilių. Todėl, jei vartotojas ieško konkretaus asmens, profilis “VKontakte” gali tapti geru atsakymu. 25 Milijonai indeksuotų socialinio tinklo profilių ženkliai praplės “Yandex” paieškos  rezultatuose pateiktą informaciją.

Kaip dėl paieškos patogumo, tai per pastarąjį mėnesį „Yandex“ įvedė nemažai malonių vartotojoui naujovių. Pavyzdžiui, “Yandex Video” dabar galima vienu metu žiūrėti ir ieškoti video įrašus. Naujajame interfeise pasirinkta vaizdajuostė toliau yra rodoma, net jei vartotojas pereina į kitą paieškos rezultatų puslapį arba pateikia kitą užklausą. Toliau paslauga “Yandex vaizdai”, čia vartotojui yra siūloma iš karto keletas įdomių naujovių. Tam, kad rastų vaizdų peržiūra taptų įdomesne, atsirado galimybė pasirinkti muziką tiesiogiai skaidrių demonstracijoje: džiazas, bliuzas, rokenrolas, gamtos garsai ir daug daugiau, įskaitant savo grojaraštį iš “Yandex Muzikos”.

Be to, naujoji “Yandex” išplėstinės paieškos pasiūla leidžia ieškoti paveikslėlių tam tikru demotivatoriaus formatu. Kita “Yandex” dovana vartotojams – visų vaizdo kopijų demonstravimas. Tai padarys jūsų paieškos rezultatus dar įvairesniais. Visos šios technologijos yra sukūrtos ne tik tam, kad būtų palengvinta paieška, bet ir tam, kad padaryti paiešką  malonia vartotojui. Dauguma žmonių yra pastovūs laikydamiesi savo simpatijų, todėl egzistuoja didelė tikimybė, kad, pasirinkę vieną naršyklę, jie naudosis ja visą laiką. Nedideli papildymai, užtikrinantys vartotojui komfortą, visada gerai atsispindės “Yandex” vizitų statistikos rezultatuose.

Tuo tarpu, užsienyje “Google” ketina pirmąjį 2011 m. ketvirtį paskirti kovai su tarša ir visomis jos apraiškomis. Apie tai paskelbė Matt’as Catts‘as “Google” komandos vadovas kovai su interneto šlamštu. “Sąžiningai kalbant, aš anksčiau maniau, kad “Google” atliko gerą darbą nustatant taršos požymius pavadinimuose ir svetainių turinyje, o taip pat peradresatuose. Matyt, aš klydau”, rašė Catts’as Twitter’yje. Todėl nuo pirmųjų 2011 m. dienų, “Google” atliks savo paieškos sistemų atnaujinimą, atlikdamas kasdienius pakeitimus paieškos algoritme. Bendrovė tikisi, tokiu būdu, pateikti vartotojams labiau atitinkančius paiešką rezultatus.

Neseniai pradėjo darbą vienas įdomiausių “Google” projektų „Fast Flip“, kurį pateikė „Google Lab“. Tai savotiškas interneto žurnalas, prisitaikantis prie vartotojų skonio. „Fast Flip“ leidžia greitai peržiūrėti visas paskutiniąsias naujienas, pasirenkant tik tai, kas yra tikrai įdomu. Organizuodamas šios paslaugos darbą “Google“ pasirašė sutartį su pirmaujančiais naujienų srauto tiekėjais, įskaitant „New York Times“, „The Washington Post“, „The Atlantic“, „Salon“, “Newsweek”, „Fast Company“, „ProPublica“ ir kitais.

Pasak darbuotojų, „Fast Flip“ taupo vartotojo laiką, pateikdamas pačių populiariausių šaltinių publikacijų rinkinį. Be to, jis apsaugo jus nuo būtinybės laukti įvairaus multimedijos turinio užkrovimo, kurio paprastai yra labai daug interneto žiniasklaidos svetainėse. Deja, „Fast Flip“ yra orientuotas į angliškai kalbančią publiką, taip kad šios įdomios tarnybos atsiradimas mažai įtakojo “Google” pozicijas Rusijoje. Tikėsimės, kad netrukus „Google“ pasirašys sutartis ir su Rusijos socterpe.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *