Nelegali reklama integruota į dešimtis milijonų naršyklių

„Google“ atstovai paskelbė ataskaitą, kurioje pateikiami statistiniai duomenys apie piktnaudžiavimą reklaminiu formatu  PPI (Pay Per Install). Ši reklama nelegaliai įdiegiama naudotojo naršyklėje ir atima pajamas iš oficialių svetainių. Technologija įgyvendinama sukuriant specialias programas arba naršyklių plėtinius. „Google“ tokius skelbimus vadina neleistinais ir pabrėžia, kad jie gali sugadinti prekinių ženklų reputaciją.

Tokio programinės įrangos naudojimas leidžia transliuoti reklamą, net tuose  tinklapiuose, kur tai nėra numatyta. Šie plėtiniai taip pat gali pakeisti ar pašalinti skelbimus, esančius leidėjų svetainėse.

Pasak „Google“ ekspertų, PPI tinklas pernai nesankcionuotą reklamą parodė daugiau nei tris milijardus kartų. 18-os puslapių tyrimo ataskaitoje taip pat pranešama, kad per tyrimo laikotarpį sukčiai savo programinę įrangą sėkmingai įdiegė į dešimtis milijonų vartotojų naršyklių.

„Objektyviai įvertinti nepageidaujamos programinės įrangos diegimo mastą dar teks ateityje. Preliminariais tyrimo duomenimis, nuo sukčiavimo nukentėjo ne mažiau kaip 5 proc. visų naršyklių. „Chrome“ internetinės parduotuvės duomenys rodo, kad pažeidimas paveikė 50 milijonų vartotojų.
Jau pavyko nustatyti, kad šiuos plėtinius aktyvuoja nelegalūs reklamos intarpai, aplikacijos, sekančios vartotojo elgseną, taip pat programos, kurių tikslas yra perimti paieškos srautą, siekiant jį perparduoti“, – rašoma ataskaitoje.

Tarp pažeidėjo paminėtos kompanijos „Amonetize“, „InstallMonetizer“, „OpenCandy“ ir „Outbrowse“

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *