"Marin": 40% paieškos reklamos išlaidų JAV Q4 2014 teko išmaniesiems telefonams

Pagal „Marin“ ataskaitos duomenis, ketvirtąjį 2014 metų ketvirtį išmaniesiems telefonams teko 40% visų išlaidų paieškos reklamai Jungtinėse Amerikos Valstijose, tai yra beveik 5% daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai ir tai reikėtų žinoti ir taikyti praktikoje SEO paslaugų specialistams t.y. būtinai pasirūpinti mobiliąja svetainės versija, o jei jos nėra – sukurti.

Per ataskaitinį laikotarpį iš paieškos reklamos parodymų dalis staliniuose kompiuteriuose sumažėjo 6,3%, paspaudimai – 6,9%, išlaidos – 6,1%, konversijos – 10,1%.

Palyginimui, reklamos išmaniesiems telefonams išaugo 4,8%, paspaudimai – 5,5%, o išlaidos – 4,8%. Konversijos, atliktos „smartfonais“, padidėjo 9,6%.

Kalbant apie paieškos reklamą planšetėse, parodymų ir paspaudimų šiems prietaisams padidėjo 1,4%; išlaidos – 1,3%, o perėjimų skaičius – tik 0,5%.

Nepaisant šių rodiklių mobiliesiems prietaisams augimo, didžioji dalis paieškos reklamos išlaidų tenka stalo kompiuteriams. Tačiau šis skirtumas mažėja išlaidose reklamai. 2014 metų Q4 JAV 40,9% paieškos reklamos išlaidų teko išmaniesiems telefonams, staliniams kompiuteriams – 50,7%. Tuo tarpu, reklamos išlaidos planšetėms sudarė tik 8,4%.

Aukščiausias skelbimų CTR lygis matyti išmaniuosiuose telefonuose 2,9%; planšetėse – 2,5%; ant kompiuteriuose – 2,1%. Didžiausias konversijos procentas buvo kompiuteriuose (10,1%); planšetėse jis buvo 7,7%; telefonuose – 6,6%.

Augant mobiliųjų prietaisų skaičiui, mobilioji ir daugiakanalė reklama išlieka svarbi daugeliui rinkodaros specialistų. Kaip matyti iš „Marin“ ataskaitos, paspaudimai telefonuose gali paskatinti apsilankymus „tikrose“ parduotuvėse, skambučius arba konversijas, atliekamas kompiuteriu po kiek laiko. Supratimas, kaip šie veiksmai yra transformuojami į pajamas, ir tuo pačiu metu bandymai pagerinti konversijų lygį išmaniesiems telefonams, lieka pagrindiniais sunkumais.

Mokestis už paspaudimą paieškos reklamoje telefonuose Q4 2014 buvo 30% mažesnis nei kompiuteriuose. Planšetėms teko tik 9% nuo reklamos išlaidų kompiuteriams.

Tyrimo rezultatai gauti remiantis klientų, vykdančių reklamos kampanijas su „Marin“ platforma, statistika. Tam buvo atrinkti reklamuotojai ir agentūros, kurių išlaidos paieškos, žiniasklaidos ir socialinei reklamai viršijo milijoną JAV dolerių.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *