Komercinės svetainės iš paieškos gauna 10 kartų daugiau lankytojų nei iš socialinių tinklų

Analitikos bendrovės „SimilarWeb“ ataskaitoje „Global Search Marketing Report 2016“ pranešama, kad komercinių svetainių pagrindiniu lankytojų šaltiniu išlieka paieška. Į šią ataskaitą neįtraukti mobiliųjų prietaisų duomenys.

Ataskaitoje daugiausia dėmesio skiriama su reklama paieškos sistemose susijusiems duomenims. Ji taip pat rodo srauto pasiskirstymą pagal daugiau šaltinių.

Žemiau esančiame grafike parodyta santykinė lankytojų srauto dalis, kurią keletui su prekyba  susijusių kategorijų generuoja kontekstinė ir reklama medijos priemonėse. Apskritai, reklama paieškoje anveda daugiau lankytojų, nei produktų populiarinimas medijose.

[cml_media_alt id='3745']mokama reklama[/cml_media_alt]

Pažymėtina, kad el. paštas ir socialiniai tinklai į svetaines pritraukia tik nedidelę lankytojų dalį. Pavyzdžiui, skirtumas tarp reklamos paieškoje ir socialinių tinklų svetainėse siekia 10 kartų.

[cml_media_alt id='3747']lankytoju srautas[/cml_media_alt]

Lyginat iš organinės paieškos ir mokamos reklamos atvestus lankytojų srautus, aiškiai matome neginčijamą pirmojo šaltinio pranašumą: kontekstinės reklamos dalis sudaro vos 5 proc. srauto, o organinės paieškos – apie 95 proc. Po jo seka tiesioginiai ir perėjimai iš nuorodų. Socialiniai tinklai su dideliu atsilikimu užima ketvirtą vietą dešimtuke, o po jų randame reklamą žiniasklaidoje ir elektroninį paštą.

[cml_media_alt id='3748']similar[/cml_media_alt]

Prisiminsime, kad pagal „Similarweb“ duomenis, 2015 balandžio mėnesį 43 proc. pasaulinio srauto sudarė tiesioginiai svetainės aplankymai.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *