google seo paslaugos

Per paskutinius dvylika mėnesių Google atliko keletą esminių pakeitimų. kurie atsiliepė seo paslaugų specialistų darbui. Kaip ir gera metų pabaigoje juos ir apžvelgsime.

Reputacija ir patikimumas (trust)

Dažniausiai svetainių administratorių kartojamai žodžiais tapo reputacija ir patikimumas. Čia kalba eina apie svetainės turinio patikimumą, dizainą, išorines nuorodas, o ne reputacijos valdymą seo požiūriu. Žinoma, Google, kaip ir kitos paieškos sistemos, kalbėjo apie svetainių kokybę i bausdavo už blogą seo nuo pat pirmos savo darbo dienos bet būtent dabar Google kaip niekada anksčiau gerai identifikuoja įvairius pažeidimus.

Google išmoko kalbėti

Jei anksčiau Google nedavė jokios išsamios informacijos svetainės savininkui apie tai kas būtent jo svetainėje laikoma spamu, tai dabar situacija pasikeitė. Nuo 2012 metų balandžio paieškos sistema išplėtė pranešimų ir įspėjimų spektrą, kuriuos siunčiau žiniatinklio administratoriaus įrankių pagalba. Per 2012 metų sausį ir vasarį Google išsiutnė virš 700 000 pranešimų žiniatinklio administratoriaus įrankių pagalba.

[cml_media_alt id='3690']google2012[/cml_media_alt]

 

Penguin

Google pristatė Penguin 2012 metų balandžio 24 dieną. Žemiau iliustracija, kaip Pingvinas atrodo analitikoje. Google manymu, visos svetainės, atfiltruotos naujojo algoritmo, turi nemažai pasistengti kad likviduoti visas nenatūralias nuorodas, nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Netgi pasinaudojus nuorodų šalinimo įrankiu, Google neskuba atstatyti svetainės pozicijų. Google pirmiausia sulaukia pilno visų savininko nurodytų URL perindeksavimo ir tik po to imasi kokių nors veiksmų. Gali praeiti savaitės ar net mėnesiai tarp roboto apsilankymų kokybiškuose arba nekokybiškuose puslapiuose.

Reikai pažymėti kad Google kartais ignoruoja spamines nuorodas. Svetainė gali turėti tokių nuorodų, bet po filtru patenka tik tada, kada peržengia tam tikrą ribą. Bo to Pingvinas neapsaugo nuo rankinių sankcijų, netgi tie tinklapiai, kurie jau buvo atfiltruoti algoritmo, gali gauti kitas sankcijas.

Panda

Google  labai mėgsta Pandą, algoritmą, kuris baudžia svetainių savininkus už žemą turinio kokybę. Nuo 2011 metų lapkričio 18 dienos Google Panda atsinaujino 13 kartų. Algoritmas baudžia tinklapius, pažemindamas jų pozicijas paieškos rezultatuose. Kas susitvarkyti su juo, reikia pakeisti nekokybiškus tekstus į gerai parašytus, o taip pat diferencijuoti dubliuojančius vienas kitą ar labai panašius turiniu puslapius. Pavyzdžiui, kompanijų, turinčių ofisus keliuose miestuose, sukuriami atskiri puslapiai, kurie skiriasi tik kontaktais ir turi tekstą, labai panašų į kitus.

Kokybės apdovanojimas

Dažnai atrodo, kad Google visą savo laiką skiria žemos kokybės resursų nustatymui ir todėl labai malonu matyti pasikeitimus gerinančius paieškos algoritmų kokybę 2012 metų rugpjūčio-liepos mėnesiais.

Webspam

Dar 2012 balandį Metas Katsas (Matt Cutts) pareiškė: “Per keletą artimiausių dienų paleisime nauju algoritmo pakeitimus, nukreiptus į kovą su spamu. Pakeitimai žemins svetainių reitingus, kurios, mūsų manymu, pažeidžia Google kokybės reikalavimus svetainėms. Šie tinklapiai iš pirmo žvilgsnio netrodo kaip spamas, bet ekspertizė leidžia daryti išvadas kas svetainė naudoja juodojo seo metodus ir stengiasi manipuliuoti paieškos rezultatais”. Pakeitimai turėjo atsiliepti 3,1% užklausų.

Pereoptimizacija

Šių metų kovo menesį Matt Cutts pranešė apie pakeitimus, nukreiptus prieš peroptimizaciją: ” Mes stengiamės GoogleBot padaryti protingesnį, mes ieškome tų, kas piknaudžiauja seo optimizacija, naudodami daug raktažodžių puslapiuose arba daug nuorodų, bet mes eisime daug toliau nei Jūs tikitės”, – pažymėjo jis.

Seo bendruomenė tiksliai nežino kas yra peroptimizacija, be tyra kai kokios prielaidos.

Jau rugsėjį Matt Cutts kalbėjo apie nuorodas, matomas visuose svetainės puslapiuose ir pasakojo, kaip Google žiūri į tai ir vertina raktažodžius. Gali būti, tokios nuorodos yra peroptimizavimo algoritmo dalis. Žemiau pateikta pavyzdžio iliustracija: vienas atvejis gerai, du geriau, o trys arba keturi gali būti per dau, po to kiekvienas papildymas tampa mažiau svarbus, kol nepasiekiate peroptimizavimo.

[cml_media_alt id='3691']pereoptimizacija[/cml_media_alt]

Ryšium su tuo kad nežinomas reikalingas raktažodžių paminėjimo ir nuorodų kiekis efektyviai Google seo optimizacija, reikia stengtis būti natūraliam ir stengtis pergudrauti Google. Pažymėtina kad už nuoroda į Jūsų blogą arba dukterines kompanijas Google nebaus Jūsų svetainės. Bet jei net jeigu algoritma ir nepastebės poreoptimizacijos rankinės nuobaudos gali būti pritaikytos bet kada.

Tikslus domeno atitikimas

2012 rugsejį Google paskelbė kad kovos su tiksliu domeno atitikimu paieškos užklausoms. Suprantam tai nesusiję su Panda ir Pingvinu. Google kovos su svetainėmis, kurios turi geras pozicijas paieškoje tik domeno pavadinimo dėka, o ne dėl nuorodų ar turinio.

Daug reklamos viršutinėje svetainės dalyje

Svetainės, kurios turi daug statinės reklamos viršutinėje dalyje ir verčia lankytojus sukti puslapį žemyn, tam kad pamatyti pagrindinį svetainės turinį, gali būti nubaustos paieškos sistemos. Tai nepalies didelės tinklapių dalies, Google pažymi kad pakeitimai atsilieps 1% svetainių.

Grafikos ir blogų svečių nuorodos

Tikslios informacijos nėra bet dar liepą Matt Cutts minėjo kad, svetainės, piknaudžiaujančios nuorodomis grafikoje, gali būti nubaustos. kalba eina apie spamines nuorodas grafikoje, kurios faktiškai apgaudinėja lankytojus.

2012 spalį Matt Cutts padarė panašų perspėjimą blogams ir blogų svečiams (greičiausia eina kalba apie spamines nuorodas bloguose ir jų komentaruose). Blogai duoda puikius rezultatus seo optimizacijoje, bet juodasis blogingas gali privesti prie liūdnų pasekmių.

Piratinis atnaujinimas

Tai bausmė resursams, turintiems per daug turinio ir užklausų, pažeidžiančių DMCA (turinys, pažeidžiantis autorių teises).

Google Caffeine

Caffeine infrastruktūra buvo suformuotas pora metų atgal. Tais metais mes pajutome stipriai kepintą Caffeine skonį Pandos dėka. Šiais metais nuorodų, matomų visuose puslapiuose ir “per daug reklamos” algoritmai sustiprino Caffeine, derinyje su pagerinta indeksacija, galingesne paieškos sistemos duomenų baze ir paieškos robotų galios padidinimu.

Šviežumas

Prieš metus Google išleido atnaujinimą Šviežumas (Freshness), palietusį 35% paieškos rezultatų. dabar algoritmas buvo atnaujintas. Algoritmas dažniau atnaujina ir pateikia naujesnę informaciją apie nesenus įvykius, pačias aktualiausias temas.

AJAX ir JavaScript indeksacija

Google dabar sugeba indeksuoti AJAX ir JavaScript. Iš vienos pusės tai leidžia perskaityti dinamiškai generuojamus puslapius, iš kitos – likviduoja galimybę paslėpti kokią nors informaciją ar nuorodas skriptų pagalba.

Uždarytų nuorodų indeksacija

Tyrinėtojai pastebėjo uždarytų nuorodų ir puslapių indeksaciją.

Automatinis URL kanonizavimas

Kanonizavimas čia reiškia labiausiai tinkamo URL iš keleto to paties tinklapio URL parinkimo procesą puslapio optimizavimui paieškos sistemose. Google pažymėjo kad nustatys URL savarankiškai, nors svetainės administratoriui kanonizuot iURl galimybė yra.

Priparkuoti domenai

Praeitą gruodį Google pridėjo priparkuotų domenų klasifikaciją, pašalindamas juos iš paieškos rezultatų. Buvo pagerinta galimybė nustatyti domeno dubliuoto turinio nustatymo galimybė.

Domenų įvairovė paieškos rezultatuose

Rugsėjį Google pristatė atnaujinimą, skitą padidinti domenų įvairovę paieškos rezultatuose. Kartais Google paieškoje dominuoja to paties domeno puslapiai, atnaujinimas skirtas išspręsti šią problemą.

Tegai ir paieškos rezultatų pastovumas

Pabaigai autorius norėtų apsistoti teis dviem tendencijomis, kurios vystosi, bet tampa vis labiau prieštaringomis. Tokios kaip tegai ir SERP pastovumas (nejudrumas).

Google atsižvelgia į tegus paieškos rezultatuose ir yra prasmė juos naudoti seo optimizacijai, čia kalba eina apie robotų skaitomus tegus ir apie HTML elementus ir atributus. Robotų skaitomi tegai, tokie kaip Schema.org padeda paieškos sistemos priimti, klasifikuoti ir pateikti informaciją. o kokybiškas svetainės rodymas paieškos rezultatuose pastebimai padidinti lankytojų skaičių.

Kas liečia SERP pastovumą, Google per paskutinius metus įvedė keletą pakeitimų. Pavyzdžiui, likviduota kairė šoninė panelė, pašinta nemokamų prekių paieškos galimybė. Atsirado daugiau užklausų, pagal kuriuos rodomi lokalūs rezultatai, aks labai gerai vienoms įmonėms ir blogai kitoms.

Pagal kai kurias užklausas rodomi tik septyni organinės paieškos rezultatai, pagal kitas devyni. Rezultatuose gali būti kelios nuorodos į tą pačią svetainę. Ir niekas neatšaukė reklamos. Autorius įsitikinęs kad Google nori supaprastinti paiešką vidutiniam vartotojui, maksimizuojant tuo pačiu savo galimybes gauti pelną iš reklamos. Be to Google nori personalizuoti paiešką remdamasis vietinėmis kompanijomis ir vartotojo draugais.

Straipsnio autorius savo paieškos rezultatuose mato septynis vietinius rezultatus ir tris su personalinėmis rekomendacijomis. Žemiau patalpinti dar trys personalizuoti organinės paieškos rezultatai. Google paieškos ateitis, matomai, personaliniai ir lokalūs rezultatai.

Šaltinis: searchengineland.com

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *