Kaip HTML5 gali padėti SEO
1 Problema: Numeracija
Jei jūsų svetainėje yra daugybė puslapių su pakartotinai naudojama informacija, tarkim, tam tikros kategorijos produktų sąrašas, iškyla dilema: viena vertus, reikalinga indeksacija. Kita vertus, turinio dubliavimas gali sąlygoti nedidelį išduodamos informacijos kiekį.
Čia jums gali padėti nuoseklios nuorodos (sequential links). Pagal standartą, dokumentų seka yra toks dokumentų rinkinys, kai kiekvienas iš jų turi prieš jį einantį ir po jo einantį dokumentą. Dokumentas be po jo sekančio dokumento yra sekos pabaiga.
Nuoseklios nuorodos yra realizuojamos naudojant seną, gerą atributą rel. Tarkime atliekama numeracija atrodo taip:
< a href = „products.php? puslapis = 3″ > Ankstesnis puslapis </a>
< a href = „products.php? puslapis = 5″ > Kitas puslapis </a>
Jūs tik turite pridėti rel atributus taip:
< a href = „products.php? puslapis = 3 rel =“ ankstesnis „> Ankstesnis puslapis </a>
< a href = „products.php? puslapis = 5″ rel = „sekantis“ > Kitas puslapis </a>
Naršyklei tai sako, kad indeksuojami puslapiai yra susiję. Kai kuriais atvejais šio veiksmo nauda nėra tiksliai žinoma, pvz., jei kalbama apie didelio straipsnio suskaidymą į puslapius. Tuo labiau, bendrasis principas yra toks, kuo tiksliau naršyklei jūs aprašote puslapio turinį, tuo tiksliau naršyklė gali jį įvertinti.
2 Problema: puslapio struktūra
Ilgą laiką svarbiausias buvo toks metodas puslapiams sukurti: HTML naudojamas turiniui, CSS – stiliaus sukūrimui ir pristatymui, JavaScript – papildomoms funkcijoms įgyvendinti. Tačiau HTML neužteko išraiškingų priemonių suskirstyti turinį į kategorijas. Pastaruoju metu, problema išspręsta iš dalies naudojant mikroformatus, tačiau yra daug geriau.
Neseniai ši problema iš dalies imta spęsti naudojant mikroformatus, bet ir čia yra ką tobulinti.
Viena iš HTML5 ypatybių – papildomų informacinių žymų rinkinys, kurios leidžia tiksliau patalpinti turinį. Tarp tokių žymų yra <section> <header> <footer> <article> <hgroup> <aside> <nav>.
Pavyzdžiui,
< div id = „myarticle“ >
…
</div>
< div id = „extrafacts“ >
…
</div>
Virsta į
<article>
…
</article>
<aside>
…
</aside>
Tokiu būdu naršyklei bus perduota papildoma informacija apie puslapio turinį, į kurį bus atsižvelgiama formuojant fragmentą.
Be to, HTML5 leidžia naudoti kelias H1 informacines žymas viename puslapyje. Todėl jūs galite teisingai pažymėti vienodai svarbią informaciją, esančią tame pačiame puslapyje. Tai realizuojama tuo pat metu keletu naujų žymų deriniu:
<section id=“finance“>
<header>
<h1></h1>
</header>
</header>
…
<footer>
</footer>
</section>
< skirsnyje id = „Pramogos“ >
<header>
<h1> </h1>
</header>
…
<footer>
</footer>
Naudodami <section> jūs dalinate turinį į skyrius, ir kiekvienam skyriui suteikiate pirmo lygio antraštę, papildomai pažymėtą informacine žyma <header>.
Stiliaus formatavimas šiose naujose žymose su CSS pagalba puikiai veikia Firefox, Google Chromo ir Safari, bet IE vartotojams reikės papildomai įdiegti nedidelį JavaScript html5shiv. Išsamią ataskaitą apie naujas žymas jūs galite gauti čia.
3 Problema: vidinės paieškos puslapiai
Esant vidaus paieškos mechanizmui, sukurti puslapiai kaip taisyklė yra uždaromi nuo paieškos robotų robots.txt pagalba, nes pateikiant informaciją beveik visada atsiranda jau turimo tinklalapyje turinio dublikatas. Tačiau daugeliu atvejų, vidaus paieška yra naudojama kaip navigacijos priemonė, pavyzdžiui, ne per daug sėkmingai realizuojant žymas. Tai reiškia, kad vidaus paieškos pateikimo indeksacija vis dėlto yra reikalinga.
HTML5 įvertina tai ir siūlo naudoti atributą rel tokiu būdu:
< a href = „/ search.php“ rel = „ieškoti“ > paieška svetainėje</a>
Tokiu būdu jūs pranešite naršyklei daugiau informacijos apie indeksuojamo tinklalapio esmę. Be to, vidaus paieškai galima priskirti dar daugiau funkcijų naudojant OpenSearch technologijų rinkinį, kurį palaiko Firefox (2.0), „Google“ Chrome ir InternetExplorer (7.0). Šios technologijos leidžia iš dalies integruoti įtrauktą paiešką svetainėje į naršyklės paieškos panelį.
4 Problema: microformatai = schema.org
Mes jau neseniai viename iš nuorodų leidinių išsamiai pasakojome apie mikroformatus ir mikroduomenis. Trumpai, microformatai ir RDF užtikrina galimybę įterpti į puslapius metaduomenis struktūriškai aprašančius turinį. Tai leidžia tokiom naršyklėms, kaip Yandex ir Google generuoti patrauklesnius fragmentus, turinčius daugiau informacijos.
Problema kylanti neseniai paskelbtame projekte Schema.org palaikomame Google, Bing ir Yahoo yra ta, kad jų siūlomas metaduomenų žodynas nesuderinamas su mikroformatais ir RDFa.
Jei jūs optimizuojate pagal Yandex, jūsų tai neturėtų labai jaudinti, nes Yandex naudoja mikroformatus, o ne Schema.org. Tačiau, laimei, net jei jūs keliaujate per „Google“, tai taip pat nėra labai didelė problema: bendrovė teigia, kad mikroduomenų, mikroformatų ir RDFa derinys nepaskatins pesimizacijos. Todėl dabar galima panaudoti keletą standartų tuo pačiu metu, o ateityje verta stebėti įvykių raidą.
5 Problema: AJAX ir URL
AJAX optimizuotojams yra gana rimtas galvos skausmas. Ši technologija nebuvo suprojektuota atsižvelgiant į SEO reikalavimus, todėl padaryti taip, kad būtų patogu ir vartotojams, ir SEO optimizuotojams yra ne taip paprasta.
Dalinai problema yra išsprendžiama prikabinus AJAX iškvietimus prie informacinių žymų <a>, kad naršyklė galėtų indeksuoti ieškomą turinį. Bet iš tikrųjų tai yra pusiau priemonė, nes gauto turinio adreso neįmanoma nukopijuoti į mainų sritį, norint pasidalinti juo per socialinius tinklus. O tai, tiesą sakant – prarasta nauda optimizuotojams.
Kaip nesunkiai jūs gali spėti, HTML5 pagelbs ir čia, suteikdamas priemones dinamiškam URL pakeitimuį naršyklės adreso juostoje neperkraunant puslapio. Tam yra naudojamas history.pushState() ir susiję su juo metodai replaceState() ir popState (). Štai nedidelis pavyzdys kaip naudoti šį metodą:
var stateObj = {foo: „bar“};
history.pushState(stateObj, „puslapis 2″, „bar.html“);
Metodas history.pushState() ne tik iš karto keičia URL, bet taip pat ir įrašo jį į naršyklės apsilankymų istoriją, taip, kad vartotojas gali naršyti naudodamasis istorija pirmyn ir atgal.
Reikėtų pastebėti, kad ši naujovė nėra palaikoma net IE9, todėl dėl Internet Explorer vartotojų patogumo jūs turėsite taikyti dar vieną papildinį. Bet kuriuo atveju, jei norėsite apsieiti be AJAX, jūs negalite geriau pagerinti darbo su puslapiais bent jau dėl dalies vartotojų.
Apibendrinsim. Nepaisant to, kad HTML5 dar nėra labai paplitęs, populiarios naršyklės jau pradeda įvertinti kai kuriuos jo sugebėjimus, taigi kuo greičiau jūs imsite jais naudotis, tuo daugiau privalumų jūs įgysite prieš konkurentus.