el-parduotuviu verslas

2014 metų lapkričio 14 d. Kijeve vyko didžiausia metinė konferencija ir paroda „Internetinių parduotuvių verslas 2014“ (Бизнес интернет-магазинов 2014), skirta kelių kanalų mažmeninei ir e-komercijai. Konferenciją organizavo kompanija OWOX.

Antrą konferencijos skyrių organizatoriai skyrė temai „išlaikymas ir pakartotiniai pardavimai – didiname pajamas iš kliento“.

Šioje konferencijos dalyje pasisakė SEO kompanijos NetPeak atstovas Artiom Borodatiuk (Артем Бородатюк). Įmonė Netpeak, įkurta 2006 metais, specializuojasi paieškos sistemų optimizavime ir siūlo visą spektrą SEO priemonių. Artiomas konferencijos dalyviams pasiūlė pranešimą apie „privalomas turėti rinkinys paprastų ir suprantamų internetinės parduotuvės priemonių rinkinys klientų išlaikymui” (Мастхев набор простых и понятных инструментов для интернет-магазина по удержанию клиентов). Rekomendacijos yra skirtos padėti didinti konversijas ir pardavimą, taip pat išlaikyti potencialius klientus.

Pirmas svarbus įrankis yra dirbtas su paliekančiais Jūsų svetainę lankytojais. Juos derėtų išlaikyti parodant specialius pasiūlymus. Įgyvendinant šiuos pasiūlymus svetainėje svarbu apsvarstyti kam jie bus rodomi: jie turėtų būti parodomi tik naujiems lankytojams. To paties specialaus pasiūlymo rodymas nuolatiniams lankytojams gali dirginti juos ir dėl to atstumti iš svetainės. Pasiūlymas būtinai turi būti susijęs puslapiu, kuriame vartotojas yra.

Kaip rodo praktika, jei specialus pasiūlymas apima informaciją apie dideles nuolaidas, tai gali sulaikyti 6% išeinančių klientų. Panašų teigiamą poveikį taip pat turi pasiūlymas užsisakyti specialius parduotuvės pasiūlymus – 7%.

[cml_media_alt id='3356']Internetinių parduotuvių verslas: išlaikymas ir pakartotiniai pardavimai - didiname pajamas iš kliento[/cml_media_alt]

Geriausią poveikį duoda siūloma nemokama dovana. Sėklų ir augalų parduotuvė siūlė išeinantiems iš svetainės klientams vieno ridikų sėklų pakelio dovaną kurios kaina tik 19 Rusijos rublių. Tai padėjo išlaikyti svetainėje 22% lankytojų. Kadangi pristatymo mokestis liko toks pats, pasiūlymas skatino užsisakyti internetu daugiau prekių. Pasiūlymai masažinės įrangos internetinės parduotuvės svetainėje padėjo sumažinti atmetimo rodiklį 20%, augalų ir sėklų svetainėje – 10%, o vidutinė sesijos trukmę padidėjo 7,3%.

Antra svarbiausia priemonė siekiant padidinti konversijas yra atsiliepimai apie internetinės parduotuvės prekes. Vartotojai tikrai skaito atsiliepimus ir suteikti jiems didelę reikšmę. Todėl internetinėje parduotuvėje turi būti unikalūs atsiliepimai mažiausiai apie 50 geriausiai parduodamų prekių svetainėje. Jei nėra originalių komentarų juos galima perrašyti iš Яндекс-Маркет. Jie neturi būti teigiami 100%, o turėtų atspindėti tikrovę. Kaip rezultatas, svetainė gali padidinti konversijas 56%.

Be to, auga ir elgsenos veiksniai: padidinamas puslapio peržiūrų per vizitą skaičius. Organinis srautas į prekių puslapius auga beveik 2,5 kartus.

Trečias svarbus įrankis – internetinė apklausa apie parduotuvę. Tą įgyvendinti gali padėti www.userreport.com. Dažnai paaiškėja, kad svetainės kūrėjų nuomonė apie parduotuvės dizainą ir sąsają nesutampa su klientų nuomone ir ekspertų noras atnaujinti parduotuvę ne visada pateisinamas.

Kai nėra parametro rodyti tokius pranešimus aktyvavimo, galite naudoti Google Tech Manager, kuris aktyvuoja pasiūlymą ekranas praeiti apklausą, jei vartotojas praleidžia svetainėje daugiau nei tam tikrą vidutinį laiką pagal GA.

Ketvirtąja priemone Artiom Borodatiuk pavadino automatinį lankytojų elektroninio pašto adresais surinkimą, nes e-mail rinkodara yra efektyviausia, kalbant apie investicijų grąžą. Tam tikslui būtina parodyti lankytojams informaciją pop-up languose, kurioje pateikiama informacija apie naujienų patiekimą ir jos abonentų skaičių, taip pat savo pasiūlymą užsiprenumeruoti mūsų naujienlaiškį. Tokio lango rodymas NetPeak puslapyje lėmė abonentų skaičiaus padidėjimą nuo 10 per savaitę iki 113 žmonių – daugiau nei 10 kartų.

[cml_media_alt id='3355']didiname pajamas[/cml_media_alt]

Baigdamas Artiom Borodatiuk paragino nuolat reguliuoti svetainė akivaizdžiomis priemonėmis ir matuoti grąžą, niekada nesustoti, bet nepersistengti.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *