Google vertintojų vadovas, kurį turėtų perskaityti SEO specialistai

Metų viduryje viešojoje erdvėje pasirodė nauja versija Google vertintojų (žmonės, kurie vertina svetaines, įtakodami algoritmą) vadovas ir ši informacija turėtų sudominti ne tik teikiančius SEO paslaugas, bet taip pat kiekvieną tinklapių savininką. Versija 5.0 m turinti 2014 kovo datą, pateikia informaciją apie tokias sąvokas kaip svetainių  ir jų puslapių kompetencija, autoritetas, pasitikėjimas ir reputacija.Paieškos sistemos jau seniai samdo žmones, kad padėtų įvertinti svetainių ir jų duomenų kokybę kas turi įtakos naujų papildinių į paieškos algoritmų kūrimą prieš atnaujinant juos visuomenei. Tiems, kurie nėra susipažinę su vertintojų darbu, pažiūrėkite šį vaizdo įrašą (ENG).

Vertintojai, veikiantys pagal konkrečius nurodymus kur yra išsami informacija apie svetainės ar puslapio geros kokybės požymius, kaip juos vertinti. Periodiškai, “Google” atnaujina šias instrukcijas ir periodiškai šie nurodymai kažkaip atsiduria viešojoje erdvėje.

Juose nėra nieko kas daug skiriasi nuo to, ką kiekvieną dieną skelbia Matt Cutts ir jo komanda, tačiau yra daugiau informacijos apie tarp aukštos ir žemos kokybės svetainių skirtumų. Versijoje 5 yra skirtumų susijusių su kompetencija, autoritetu ir pasitikėjimu.

Kompetencija, autoritetas, pasitikėjimas: kaip įvertinti svetainę pagal šiuos kriterijus

“K-A-P” – taip terminų kompetencija, autoritetas, pasitikėjimas sutrumpinimas. 5-ajame dokumento leidime skirta daug dėmesio kompetencijai,kad būtų galima jos pagrindu nustatyti svetainės patikimumą ir autentiškumą.

Atkreipkite dėmesį, kad kompetencija taikoma visoms tipų svetainėms, įskaitant bulvarines, svetaines apie madą ar humorą, forumus ir kitą.

 • Kokybiškas medicininis patarimas utrėtų būti teikiamas fizinių asmenų ar organizacijų, turinčių reikalingos medicininės kompetencijos ar akreditacija.
 • Aukštos kokybės sveikatos patarimai ir informacija turi būti parašyti arba pateikiami profesinaliu stiliumi, turi būti reguliariai peržiūrimi ir atnaujinti.
 • Kokybės finansinės konsultacijos, teisinė konsultacija arba taxman ir tt turėtų būti teikiama iš ekspertų šaltinių, perdirbtų ir atnaujintus.
 • Kokybiškos finansinės konsultacijos, teisinė arba mokesčių konsultacija ir t.t .turėtų būti teikiama iš ekspertų šaltinių, peržiūrima ir atnaujinama.
 • Puslapis su patarimais apie namų pertvarkymą (kuris kainuoja tūkstančius dolerių) arba patarimų dėl motinystės / tėvystės (kuris įtakoja būsimą šeimos laimę), taip pat turėtų būti teikiami iš ekspertų šaltinių, kad vartotojai galėtų jais pasitikėti.
 • Kokybiški puslapiai apie pomėgius, pavyzdžiui, fotografijos ar išmokti groti gitara, taip pat reikalauja kvalifikacijos.

Tačiau neskubėkite daryti išvadų, kad oficialūs dokumentai gali rodyti kvalifikaciją. Instrukcijos kalbama apie kvalifikacijos forma, kai kalbama pirmuoju asmeniu iš savo patirties, kai, pavyzdžiui, žmonės labai išsamiai aprašo produktus arba jų lankytas vietos.

Pavyzdžiui, yra forumai ir bendruomenės skirtos remti žmones su tam tikromis ligomis. Pranešimas iš asmeninės patirties yra kasdienio patikrinimo forma. Apsvarstykite šį pavyzdį. Forume, dalyviai aptaria, kaip ilgai jie mylėjo vienas kitą su kepenų vėžiu. Tai asmeninės patirties (kurioje jie ekspertai), tačiau ne medicinis patarimas. Tačiau tam tikra medicininė informacija ir patarimai (o ne į gyvenimo patirties aprašymas) turi būti rašomi gydytojų ar kitų šios srities specialistų.

Taigi, instrukcijose nurodyta, kad reikalavimai kvalifikacijai priklauso nuo temos. Oficialus ekspertas būtinas medicinos patarimams, laisvesnis stilius tinka receptams ar humorui.

Kompetencija, autoritetas ir pasitikėjimas svetainei ir puslapiui

Kai kuriais atvejais K-A-P analizė yra būtina puslapiui, kitais – visai svetainei. Pavyzdžiui, pagrindinio turinio, palaikymo puslapiuose arba dizaino puslapyje kokybė tai puslapio lygio klausimai.

Svetainėje lygmenyje vertintojai peržiūri tokius dalykus, kaip kontaktinė informacija, svetainės priežiūra ir reputacija. Tačiau yra atvejų, kai K-A-P yra apskaičiuojamas remiantis puslapio ir visos svetainės duomenimis.

K-A-P patikrinimas puslapio lygmenyje yra naudinga, kai svetainė turi kelis autorius. Pavyzdžiui, svetainės su straipsniais ar projektai, tokie kaip “YouTube”, su vartotojų sukurtu turiniu. K-A-P patikrinimas svetainės lygmenyje yra svarbus šiais atvejais:

 • Visas turinys šioje svetainėje yra skelbiama individo ar organizacijos.
 • Turinį paskelbė įvairūs autoriai, tačiau svetainė turi labai aiškias redakcinias taisykles. Pavyzdžiui, moksliniai žurnalai, kurių labai griežtais publikacijų standartais.
 • Svetainėje turi pač didelę reputaciją tos pačios srities ekspertų. Tai reiškia, kad svetainė yra pripažinta kaip labiausiai kompetetinga, autoritetinga ir patikima kaip informacijos šaltinis savo srityje.

K-A-P ir UGC turinys

Instrukcijoje sakoma, kad priklausomai nuo temos, svetainė gali būti nepatikima, jei:

 • Leidžia skelbti praktiškai visiems ir praktiškai ką tik nori.
 • Dalyviai pasirinkta savo pranešimų temas be moderacijos, turi prastus rašytojų įgūdžius ar absoliučiai neturi jokios patirties pagal puslapio temą.
 • Dalyviams moka už straipsnius arba “net dalyviai gauna premijas, priklausomai nuo jų puslapių lankytojų srauto.”

Kita vertus, instrukcijoje taip pat nurodoma, kad UGC-turinys gali gauti didelį K-A-P:

 • Forumai su konkrečių sričių ekspertais, svyruojantiems nuo siuvimo iki mašinų remontas, tam kad tai padaryti patiems namie.
 • Vartotojų kuriamas turinys turinčių  unikalių ar neįprastų pomėgių, pavyzdžiui, kai “ekspertų nuomonė”, rasta dienoraščiuose, forumuose ar kitose UGC svetainėse.

Gera reputacija ir aukšta įvertinimas

Vėlesnėje 4.2 versijoje su instrukcijomis vertintojams sakoma:

Teigiamas ekspertų vertinimas yra tai, kas skiria labai aukštos kokybės puslapį nuo tiesiog aukštos kokybės. Neigiama reputacija neturėtų būti ignoruojama ir yra priežastis sumažinti puslapio kokybės reitingą iki “mažas” arba “labai mažas”.

5-oji versijos turi skirtumų – jei Jūsų  puslapis buvo vidutinės kokybės, teigiama reputacija gali padaryti jį aukštos kokybės.

Reputacija – svarbus faktorius naudojant “aukštą” įvertinimą. Jei puslapis gali turėti “didelį” reitingą be reputacijos, toks pats įvertinimas negali būti naudojami svetainei, jei pastaroji turi neigiamą reputaciją. Labai teigiamą reputaciją gali tapti priežastimi suteikti “aukštą” reitingą  “vidutiniam” puslapiui.

Labai teigiama reputacija, sprendžiant instrukcijos, remiasi žinomų ekspertų, profesinių asociacijų ir susijusių svetainių rekomendacijomis. Kai kuriose srityse, kurios nereikia formalios kvalifikacijos, reputacijos pagrindas gali būti naudojamas kaip svetainės populiarumas, vartotojų dalyvavimas, vartotojų atsiliepimai.

Svetainių, skirtų verslui, instrukcijos vertintojams skamba taip:

Daugelis įmonių turi daug neigiamų atsiliepimų, ypač už paslaugų teikimą. Pabandykite surasti kuo daugiau nuomonių ir susipažikite su neigiamų nuomonių detalėmis prieš darydami išvadą apie verslo netinkamą reputaciją.

Pilna Google vertintojų vadovo  versija (5.0) anglų kalba, PDF 12,6 MB.

1 atsakymas
 1. sem
  sem rašo:

  Tikrai netiketai nuteka kiekvienais metais. Tikriausiai todel kad sutampa viskas ka ir taip pasako Cutts, tikriausiai tikisi kad taip tais jo patarimais patikes daugiau.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *