Google pristatė ALP formato tikslinius puslapius

„Google“ atstovai pristatė ALP (AMP Ad Landing Pages)  formatą tiksliniams puslapiams. Ankstyvieji šios AMP (Accelerated Mobile Pages) modifikacijos tyrimai parodė, kad vidutinis šių puslapių atsisiuntimo laikas yra mažesnis nei 1 sekundė. Tuo tarpu lapų įprastų tikslinių puslapių šis rodiklis siekia net 6,9 sekundes.

Ką daro ALP?

Pre-connect. Paprastai reklaminiai skelbimai „nežino“ tikslinio puslapio adreso, o vedantys į ALP jį „žino“ visada. Remdamiesi šia informacija jie tinklapiui siunčia išankstinio prisijungimo užklausą, o gautas atsakymas  leidžia sumažina laiką, nukreipiant vartotoją po reklamos paspaudimo.

Pre-fetch. Paprasti puslapiai, nereikalaujantys daug atminties ir atkuriami iškart matomoje tikslinio puslapio viršutinėje srityje, yra iššaukiami ir pakraunami, dar prieš vartotojui paspaudžiant ant skelbimo.

Kai įmanoma, pateikiamas URL Google Cache. Kai kurdami skelbimą įvedate kanoninį URL, serveris gali jį pakeisti AMP URL versiją, naudojant AMP URL API.

Nukreipimų pašalinimas. Kai įmanoma, AMP pašalina nukreipimus į skelbimų serverį, suaktyvindamas paspaudimo įvykį tik tada, kai vartotojas jau pasiekė nukreipimo puslapį. AMP taip pat palaiko amp-pixel komponentą, naudojamą sekimui trečiųjų šalių nukreipimų, kurie gali būti naudojami tiksliniuose puslapiuose.

Prisiminsime, kad mobiliojoje „Google“ paieškoje puslapiai su pagreitintu užsikrovimu pasirodė 2016 metų vasarį.  Tai reiškia, kad jei bus du identiški puslapiai – pritaikytas mobiliesiems įrenginiams ir AMP – „Google“ rodys puslapį su padidintu atsisiuntimo greičiu. „Google“ vice prezidentas Davidas Besbris tikina, kad AMP puslapiai SEO atžvilgiu niekuo nepadės, tačiau anksčiau paieškos sistemos atstovai yra pareiškę, jos puslapių krovimosi greitis taps vienu iš mobiliosios paieškos reitingavo faktorių. Netolimoje ateityje bendrovė planuoja išplėsti AMP ir į pagrindinius paieškos rezultatus. Dabar šio formato puslapiai pagrindinėje paieškoje rodomi tik naujienų skyriuje „Top stories“.

„Google“ atliktas tyrimas parodė, kad mobiliosios svetainės užkrovimas vidutiniškai trunka 19 sekundžių. Tuo tarpu mobiliosios svetainės, kurios atkuriamos per 5 sekundes, o ne 19, atneša 2 kartus daugiau pelno. Bendrovė taip pat pažymėjo, kad AMP HTML formato puslapiai atsisiunčiami 4 kartus greičiau nei įprasti HTML tinklapiai.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *