deleted

Dabar Google skelbia informaciją apie nuorodų pašalinimą iš paieškos rezultatų, atsižvelgiant į “teisę būti pamirštam” į naują savo pranešimo dėl skaidrumo skyrių. Naujausi duomenys rodo, kad Facebook, ProfileEngine.com ir Google priklausanti vaizdo paslaugų YouTube svetainės pirmauja sąraše, kurių turinys yra pašalinamas iš naujosios Europos sistemos.

Naujame skyriuje Google kaupia statistinius duomenis apie užklausas ir pašalinimus pagal šalis. Google jau pašalino 497 695 URL adresus pagal 144 954 užklausas. Kompanija pašalino beveik 42% ieškomų URL:

[cml_media_alt id='3211']Google pašalino daugiausiai nuorodų į Facebook ir YouTube pagal "teisę būti pamirštam"[/cml_media_alt]

Mažiausiai užklausų – apie 24% – gauta iš Italijos ir Portugalijos. Šalys kuriose yra didžiausias užklausų procentas (50-54%) ir pašalintų nuorodų skaičius – Vokietija, Prancūzija ir Austrija.

Google taip pat pateikia pavyzdžius pagal šalis ir užklausų tipus:

[cml_media_alt id='3212']country[/cml_media_alt]

Google” gavo už daugiau nei 4100 prašymų pašalinti nuorodas į YouTube. Tai šaltinis su didžiausiu prašymų pašalinti skaičiumi. Facebook teko 3300 deindeksuotų nuorodų, ProfileEngine.com – 3289, YouTube – 2392:

[cml_media_alt id='3213']most[/cml_media_alt]

Pagal kitą tyrimą, 60% prašymų gauna atsisakymą pašalinti nuorodas iš paieškos rezultatų. Didžioji prašymų dalis yra dėl socialinių tinklų ir katalogų.

[cml_media_alt id='3214']0_e7c22_e28d47b3_L[/cml_media_alt]

Įdomu tai, kad du trečdaliai užklausų susiję su nuorodomis iš trijų pirmųjų Google paieškos rezultatų puslapių.

[cml_media_alt id='3215']0_e7c2a_d394160e_L[/cml_media_alt]

Naujas teismo sprendimas Japonijoje gali sukelti tokią “teisę būti užmirštam” šioje šalyje, kai indeksuoti rezultatai “pažeidžia teisę į privatumą.” Google ir toliau primygtinai akcentuoja nelegalių pašalinimo užklausų buvimą. Konkurentai naudoja “teisę būti pamirštam” gali stengtis sumažinti vienas kito matomumą internete siekdami asmeninės naudos. Google nustatė, kad daugiau nei 50% šalinimo užklausų sukuriama konkurentų.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *