dmoz

Šių metų Kovo 14 dieną atviras katalogas, taip pat žinomas kaip „Open Directory Project“ (ODP) ir DMOZ, bus uždarytas. Tai buvo pranešta projekto svetainėje.

DMOZ yra vienas iš didžiausių nuorodų į svetaines katalogų, kuris priklauso AOL, o prižiūri jį savanorių redaktorių bendruomenė. Projekto uždarymas žymi laikotarpio pabaigą, kai pirmoje eilėje žmonės, o ne mašinos, prižiūrėjo pasaulinį internetą.[cml_media_alt id='3878']DMOZ katalogo tuoj nebebus[/cml_media_alt]

„Open Directory Project“ buvo paleistas 1998 metais su pavadinimu „GnuHoo“, kuris greitai pasikeitė į „NewHoo“. Naujas projektas buvo sukurta konkuruoti su „Yahoo Directory“. 1998 metų lapkričio mėnesį katalogą įsigijo „Netscape“ ir pervadino į „Netscape Open Directory“. Vėliau, tą pat mėnesį, AOL nupirko korporaciją „Netscape“ ir įgijo „Open Directory Project“ kontrolę.

Tais pačiais metais dienos šviesą išvydo „Google“, ir tai buvo pabaigos pradžia eros, kurioje pasaulinį internetą prižiūrėjo žmonės.

Paieškos sistema „Yahoo“ taip pat visiškai perėjo prie automatiškai sugeneruotų paieškos rezultatų, todėl „Yahoo Directory“ svarba pasitraukė į antrą planą, o 2014 metų lapkritį šis katalogas buvo uždarytas.

DMOZ toliau egzistuoja, tačiau jo uždarymas buvo tik laiko klausimas. Dabar šis laikas jau atėjo.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *