Google atnaujina savo pagrindinį algoritmą
Kaip ir prieš savaitę, šį savaitgalį, daugelis užsienio svetainių ir SEO specialistų vėl pastebėjo savo tinklapių pozicijų pokyčius „Google“ paieškos rezultatuose.
„Google“ paieškos kokybės padalinio inžinierius Gary Illyes savo „Twitter“ paskyroje paaiškino, kad šie svyravimai yra susiję su besitęsiančiu pagrindinio algoritmo atnaujinimu ir nėra susijęs su „Penguin“.
Srities ekspertai laukia „Penguin“ algoritmo atnaujinimo, kuris yra numatytas šių metų pradžioje, todėl pastebėję reikšmingus paieškos rezultatų svyravimus, daugelis žmonių juos susieja su šiuo filtru.
Prisiminsime, kad praėjusią savaitę tapo žinoma, kad filtras „Panda“ dabar yra pagrindinio „Google“ algoritmo dalis. Po kelių dienų Gary Illyes patvirtino, kad savaitgalį sausio 9 – 10 dienomis buvo atnaujintas pagrindinis paieškos algoritmas. Pasak inžinieriaus, atnaujinimas neturi nieko bendra nei su „Panda“, nei su „Penguin“.
Be to „Google“ paieškos kokybės departamento specialistas Johnas Muelleris pareiškė, kad SERP stebėjimo įrankiai dažnai neteisingai nustato padėtį paieškos rezultatuose, nes jie svyravimus seka kitokiu būdu, nei „Google“.
„Jie stebi SERP „orą“ kitaip nei „Google“, todėl gali atsižvelgti tuos signalus, kurie iš tikrųjų neturi reikšmingos įtakos“, – sakė Muelleris.
Paklausyti eksperto atsakymą galite žemiau esančiame vaizdo įraše, pradedant 4:40 minute:
Gary Illyes taip pat sutinka su savo kolegos nuomone ir tai patvirtino savo atsakymu Twitteryje į klausimą „ar mano, kad SEO „oro“ įrankiai fiksuoja klaidingus dalykus?“.
Minėtų įrankių atstovai šiuos pasisakymus pakomentavo taip:
RankRanger: „Mes visada stebime visus svyravimus ir duomenis tikriname kas valandą. Mažai tikėtina, kad mes ką nors praleidžiame.“
Algoroo: „SERP stebėsenos priemonės seka efektą, kurį sukelia „Google“ paieškos rezultatų pokyčiai. Tačiau, tam tikra prasme, aš sutinku su Johnu Muelleriu. Per pastarąsias dvi dienas tikėjausi pamatyti didelius pokyčius „Google“ SERP, kadangi rezultatai buvo labai skirtingi. Tačiau nieko tokio neįvyko. Matau tik nedidelį poveikį mano stebimiems rodikliams. „Algoroo“ man nemeluoja, o tik parodo tai, ką mato rezultatuose. Kai grafikas tampa oranžinės arba raudonos spalvos, tai reiškia, kad rezultatai labai skiriasi nuo ankstesnės dienos.“
Susidaro vaizdas kad tei atstovai spaudai nelabai zino kas vyksta istikruju