Filtras "Panda" tapo pagrindinio Google algoritmo dalimi

Svetainių turinio kokybę vertinantį filtrą “Panda”, Google integravo į savo pagrindinį algoritmą, tačiau kada tai įvyko nepranešama. Dabar paieškos sistema skirs dar daugiau dėmesio į svetainių kokybės signalus.

Internetinės svetainės „The SEM Post“ įkūrėjas ir apžvalgininkas Jenniferis Sleggas paskelbė algoritmo “Panda” vadovą, kurį patvirtino Google. Dokumento įžangoje pateiktas bendrovės atstovo spaudai pareiškimas:

“Panda” – algoritmas, kuris svetainei taikomas kaip visumai ir dabar yra vienas iš pagrindinių Google reitingavimo signalų. Jis vertina šaltinio kokybę, apie kurią išsamiau galite perskaityti mūsų vadove. “Panda” Google leidžia koreguoti svetainių reitingavimą, remiantis jų kokybės vertinimu.

Google paieškos kokybės padalinio inžinierius Gary Illyes sao Twitterio puslapyje patvirtino integracijos faktą. Atsakydamas į SEO specialistų ir svetainių savininkų klausimus jis paaiškino, kad filtras buvo integruota į pagrindinį algoritmą, bet į nuolatinių atnaujinimų režimą kol kas jis nepervestas. Pagrindinis algoritmas, o kartu su juo ir „Panda“, vis dar atnaujinami rankiniu būdu.

Keletas teiginių iš Jenniferio Sleggo vadovo:

Po „Panda“ patekusios svetainės gali būti reitinguojamos Google, jei jos turi išskirtinės kokybės puslapių.

Google paieškos rezultatuose gali rodyti tokius tinklapius pagal specifines ir tiksliai turinį atitinkančias užklausas. Tuo pačiu metu, jų matomumas bus sumažintas pagal užklausas, kur ištekliaus savininkų nauda neproporcinga vartotojui naudai.

Atėjo laikas pamiršti apie apsilankymų skaičių ir sutelkti dėmesį naudingumą.

Kasdien apibendrinant rezultatus nereikia stebėti kiek vartotojų aplankė svetainę. Svarbu suprasti, kiek lankytojų rado naudingo turinio.

Jei įtariate, kad patekote po filtru – analizuokite užklausas ir puslapius.

Žiniatinklio valdytojo įrankių paieškos „Analytics“ ataskaitoje galite nustatyti užklausas, vedančias į puslapius su žemos kokybės turiniu, kuris neatitinka vartotojų poreikių.

Pilną vadovo versiją anglų kalba rasite čia.

Prisiminsime, kad algoritmas „Panda 1.0“ buvo išleistas prieš ketverius metus 2011 vasario 24 d. Jo pagrindinė užduotis – kova su svetainėmis, kuriose yra žemos kokybės turinio. Tai yra vienas iš svarbiausių Google įdiegtų paieškos filtrų.

Per ketverius metus Google  šį algoritmą daugiau nei dvidešimt 20 kartų oficialiai atnaujino. Be to, SEO paslaugų specialistai pastebėjo daugiau nei 50 nepatvirtintų pakeitimų. Paskutinis oficialus atnaujinimas „Panda 4.2“ buvo pradėtas 2015 metų liepos mėnesį.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *