„Microsoft“ pasitraukė „FairSearch“ iš grupės

Internetinė svetainė „Re/Code“ pranešė, kad „Microsoft“ pasitraukė iš anti-Google susivienijimo „FairSearch“. Bendrovė šio sprendimo priežasčių nenurodė. „Microsoft“ atstovas sakė:

Mes nuolat įvertiname mūsų dalyvavimą įvairiose organizacijose ir nusprendėme nebetęsti savo „FairSearch“ narystės.

Akivaizdu, kad šie pokyčiai rodo švelnesnę „Microsoft“ laikyseną konkurento atžvilgiu. Prieš trejus metus, bendrovė pradėjo savo reklamos kampaniją „Scroogled“, kuri kritikavo neetiškus „Google“ uždarbiavimo metodus. Tam tikra prasme „Microsoft“ pasitraukimas iš grupės yra smūgis „Google“, kadangi jie nebegalės teisintis, kad tokiu būdu savo paieškos sistemą “Bing” turinti konkurentė bando pagerinti padėtį rinkoje.

„FairSearch“ – tai internetinių bendrovių antimonopolinė koalicija, kuri kovoja su „Google“ monopolija paieškoje. Aljansas buvo įkurtas 2010 m. 2013 metais grupė inicijavo interneto milžinės verslo praktikos Europoje tyrimą. 16 skundų, įskaitant „Microsoft“, pateikė įtarimus, kad „Google“ manipuliuoja paieškos rezultatais, suteikdami pirmenybę savo paslaugoms ir sumažindami konkurentų matomumą. Grupę sudaro labai gerai žinomos ir didelį autoritetą turinčios bendrovės „Admarketplace.com“, „Allegro“, „BusCapé“, „Expedia“, „Foundem“, „Nokia“, „Oracle“, „Trip Advisor“ ir „Twenga“. 2015 kovo mėnesį „FairSearch“ parėmė didžiausios rusų paieškos sistemos „Yandex“ ginčą prieš „Google“.

1 atsakymas

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *