3xx nukreipimai: „Google“ keičia žaidimo taisykles
Neseniai „Google“ pakeitė trišimtųjų nukreipimų perdavimo taisykles. Anksčiau 301 serverio atsakymas puslapiui perduodavo PageRank 15 proc. mažiau, nei turėjo pats. Dar 2013 metasi tai patvirtino buvęs kovos su paieškos šlamštu padalinio vadovas Mattas Cuttsas, tvirtindamas, kad 301 nukreipimas perduoda tiek pat „svorio“, kaip ir nuoroda iš puslapio. 302 Moved Temporarily (laikinai perkeltas) serverio atsakymas PR visiškai neperduodavo, o nukreipimai į HTTPS versiją – perduodavo visą puslapio PageRank.
Naujos HTTP 3xx būklės kodų taisyklės
„Google“ komanda šiuos pakeitimus ruošė keletą mėnesių. Dar 2016 metų vasarį Johnas Mülleris vėl priminė, kad pereinat iš HTTP į HTTPS, nukreipimai 302 (perkelta laikinai) ir 301 (perkelta visam laikui) PageRank ir nuorodų „svorį“ perduoda iš senojo adreso į naują puslapį. Vėliau, kitas „Google“ atstovas – Garis Ilshas pranešė, kad paieškos sistemai nėra svarbu koks serverio atsakymo kodas naudojamas nukreipimui – 301, 302 ar net 307. Jie visi puslapiui perduoda turimą PageRank.
Šie pakeitimai, be abejo, palengvina SEO specialistų darbą, tačiau čia vis dar išlieka šiokios tokios rizikos, susijusios su įvairiais mitais. Keletą jų apžvelgsime.
301 nukreipimą galima naudoti visais atvejais, nebijant prarasti lankytojų srauto iš paieškos sistemų
Nukreipimų naudojimas yra visada susijęs su tam tikra rizika. Nors puslapiai, naudojant 301 peradresavimą, nepraranda PageRank, tačiau tai yra ne vienintelis reitingavimo paieškos sistemose signalas. Iš tikrųjų, jų yra daug daugiau.
Geriausia, jei 301 serverio atsako kodas vartotoją nukreipia į tikslią šio puslapio kopiją. Vienintelis dalykas, kuris šiuo atveju pasikeičia – puslapio URL. Esant tokiai situacijai, lankytojų srautas neturėtų sumažėti. Tačiau neturėtumėte tikėtis, kad nukreipus vartotojus į puslapius su skirtingu turiniu liksite visiškai nenukentėję.
301 peradresavimą iš pasenusių puslapių „Google“ gali vertinti kaip „soft 404“ klaidas, t.y. kaip neegzistuojančius puslapius, pateikiančius 200 OK atsakymą. Tokias klaidas paieškos sistema vertina kaip 404 serverio atsakymą ir apie jas praneša žiniatinklio valdytojo įrankiuose. Tai reiškia, kad toks peradresavimas neperduoda nuorodų „svorio“ ir paieškos sistemai praneša apie puslapio neatitikimą užklausai. Tai papasakojo Johnas Muelleris eilinio susitikimo su svetainių savininkais metu.
Naudoti 302 peradresavimą visada geriau nei 301
Netiesa. Neseniai paaiškėjo, kad „Google“ nukreipimus 302 (Moved Temporarily) ir 301 (Moved Permanently) vertina taip pat. Tačiau internete vis dar paplitusi situacija, kai tinklapiai naudojama 302 serverio atsakymo kodą vietoj 301. Tai lėmė „chaotišką“ puslapių reitingavimą paieškos sistemose. Anksčiau 302 nukreipimas perduodavo visą PageRank, tačiau tik praėjus nemažai laiko, po to kai paieškos robotai jį aptikdavo. Tuo tarpu 301 kodas PR naujam URL perduodavo gerokai greičiau. Kokia dabar yra padėtis su 302 peradresavimu kol kas nėra iki galo išsiaiškinta.
Be to, visi puslapio būklės serverio atsakymo kodai yra web standarto dalimi, todėl juos vertina „Baidu“, „Bing“, „DuckDuckGo“, „Yahoo“, „Yandex“ ir kitos paieškos sistemos. Taigi jei jums jos yra svarbios, nepasikliaukite vien „Google“ rekomendacijomis.
Kaip išsaugoti lankytojų srautą iš organinės paieškos, svetainę perkeliant į HTTPS protokolą
„Google“ aktyviai siekia, kad kuo daugiau svetainių per trumpą laiką pereitų prie apsaugoto protokolo HTTPS. Anksčiau paieškos sistemos atstovai jau pažadėjo svetainėms, naudojančioms šifravimą, šiek tiek pranašumo reitingavime. Tačiau problema buvo ta, kad svetainę perkėliant į HTTPS, naudojant 301 peradresavimą, tinklapiai prarasdavo 15 proc. turimo „svorio“. Palyginti su šiuo nuostoliu šioks toks pranašumas reitingavime dėl protokolo nieko nereiškė. Tai buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios 301 nukreipimas pradėjo perduoti visą puslapio PageRank.
Pabaigai akcentuosime svarbiausias taisykles, į kurias derėtų atsižvelgti keičiant puslapio ar visos svetainės URL:
- Reikėtų kiek įmanoma tiksliau perkelti visus puslapio elementus ir turinį į naują puslapį tam, kad nepakenkti SEO rezultatams. Idealiu atveju naujas puslapis turėtų būti identiškas senajam.
- Nepaisant to, kad „Google“ atstovas yra pareiškęs, jos paieškos sistema vienodai vertina visus 3xx nukreipimus, juos vis dėl to derėtų vartoti pagal web standarte numatytą paskirtį.
- Nepamirškite, kad PageRank ir kiti nuorodų faktoriai yra ne vieninteliai, lemiantys pozicijas organinėje paieškoje.
Taigi, nepaisant to, kad dabar 3xx peradresavimai tapo mažiau rizikingi, vis viena reikia būti atidiems tam, kad nepadaryti sau meškos paslaugos.