Yandex seo

Šiuo metu Yandex – yra didžiausia paieškos sistema rusiškame internete. Yandex paieška užima 47% rusiakalbio interneto, o kartu su Mail.ru (perduodančio Yandex paieškos rezultatus) – 60%, todėl jei turite svetainės versiją rusų kalba arba tiekiate seo paslaugas ir tikitės lankytojų iš Rusijos ar kitų šalių, kuriose naudojama ši kalba, paieškos sistema Yandex yra daug svarbesnė nei Google. Todėl SEO specialistai ir tinklapių administratoriai Rusijose jai skiria ypatingą dėmesį. Šis straipsnis bus atkreipiamas dėmesys į pagrindinius aspektus, kuriuos derėtų atkreipti dėmesį, interneto svetainės skatinimą žemėlapiai. Šiame straipsnyje bus apžvelgsime pagrindinius aspektus, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį, optimizuojant svetainę Yandex paieškos sistemai.

Svetainių reitingavimo algoritmai visose paieškos sistemose, nepaisant skirtumų, remiasi tais pačiais pagrindiniais principais. Todėl yra seo optimizacijos veiksmai, kuriuos būtina atlikti nepriklausomai nuo to kokioms paieškos sistemos optimizuojama svetainė. Apžvelgsime šiuos veiksmus, nes jie yra svarbi seo paslaugų dalis. Visi seo paslaugų veiksmai yra skirti paveikti faktorius, įtakojančius svetainės pozicijas paieškos sistemose, dažniausiai Yandex ir Google. Šie veiksniai dažniausiai skirstomi į dvi didelesgrupes: vidaus ir išorės. Vidiniai veiksniai apima teksto išdėstymo tinklalapyje ir svetainės struktūrą, išorės – kiekį, išorinių nuorodų į jūsų svetainę kokybę ir kiekį bei citavimo indeksą. Tam kad svetainė pasiektų geras pozicijas paieškos sistemoje Yandex, reikia laikytis sekančių taisyklių, kurios taip pat veiksmingai veikia ir kitose paieškos sistemose:

1. Svetainė turi būti užpildyti unikaliu, aukštos kokybės teksto turinio ( optimali teksto turinio apimtis puslapyje laikomi 2-20.000 simbolių, arba 2-20 kb). Tuo pačiu tekstinę informaciją svetainėje reikėtų reguliariai atnaujinami.

2. Svetainės tekstuose turėtų būti minimi raktiniai žodžiai ir frazės, pagal kuriuos optimizuojama svetainė. Pageidautina, kad kiekvienas puslapis būtų optimizuotas tik pagal vieną žodį ar frazę. Yra raktinių žodžių ir frazių tekste pateikimo taisyklė : kuo jie aukščiau puslapyje, tuo didesnę svarbą jiems suteikia robotai. Optimalus raktažodį tankis tekste 5-7%. Pageidautina įtraukti raktažodžius į antraštes ir naršymo meniu, ir (jei įmanoma) juos išskirti paryškinant (tam geriau naudoti žymą “strong”). Taip pat rekomenduojama įtraukti raktažodžius į tegus “title”, “alt” ir metategus “Description” ir “Keywords”.

3. Norėdami padidinti citavimo indeksą rekomenduojama padirbėti didinant nuorodų skaičių į svetainę talpinant nuorodas bendruose ir tematiniuose kataloguose, paskelbti straipsnius su nuoroda į tinklapį naujienų, informaciniuose ir straipsnių portaluose.[cml_media_alt id='3065']seo yandex[/cml_media_alt]

Minėti veiksmai yra universalūs optimizuojant interneto svetaines visose paieškos sistemose, įskaitant Yandex. Tačiau darant SEO Yandex reikia apsvarstyti kai kurias ypatybes, kurios bus aptartos toliau. Atliekant Yandex seo labai svarbu unikalus, kokybiškas svetainės turinys, kuris naudingas vartotojams. Be to Yandex geriau “mato” tuos puslapius, kuriuose yra skirtos konkrečiai užklausai, o ne daug raktinių frazių.

Kai optimizuojate savo svetainę raktažodžiams ar frazėms nereikia nepamiršti, kad Yandex skiria didžiąsias ir mažąsias raidės (t.y. įvedus “ноутбуки” ir “Ноутбуки” Yandex parodys kitokius paieškos rezultatus).

Dirbant su išoriniais svetainės reitingavimo veiksniais paieškos sistemai “Yandex” reikėtų turėti omenyje šias ypatybes. Yandex teikia pirmenybę “natūralioms”, o ne pirktoms išorinėms nuorodoms. Pasak kūrėjų, Yandex sugeba atskirti pirktas nuorodas nuo natūralių (pirktų nuorodų įtaka reitingavimui automatiškai sumažinama). Be to, Yandex teikia pirmenybę teminėms išorinėms nuorodoms (ne teminės nuorodos taip pat turi įtakos reitingui, tačiau daug mažesniu mastu) ir senoms nuorodoms (internete paskelbtoms ilgą laiką). Yra žinoma, kad Yandex nuvertina paieškoje (o kai kuriais atvejais pašalina iš savo indekso) svetaines, dalyvaujančias automatinio apsikeitimo nuorodomis tinkluose. Atliekant Yandex SEO svarbu kontroliuoti nuorodų skaičiaus didėjimą, nes jei jų skaičius didės įtartinai greitai, tai Yandex gali pritaikyti taip vadinamą išorinių faktorių fltrą, kas neigiamai atsilieps tinklapio pozicijoms paieškoje.

Kita Yandex SEO ypatybė tai kad paieškos algoritmai yra nuolatos atnaujinami, o tokių atnaujinimų metu kelias dienas nuolat vyksta pokyčiai SERP’e. Tokiais momentais, rekomenduojama nieko nekeisti svetainėje ir grįžti prie seo optimizavimo tik po sistemos stabilizavimosi.

3 komentarai
  • adminas
   adminas rašo:

   Reikėtų daugiau dirbti su turiniu: rašyti daug, dažnai ir įdomių straipsnių, užsiimti vidiniu sulinkavimu, alt surašymu, žodžiu skirti daug dėmesio vidiniam optimizavimui.

   Atsakyti
 1. Vaidas
  Vaidas rašo:

  Su dauguma komercinių aukšto populiarumo užklausas ir prieš tai patekti į top 10 naujų vietų praktiškai buvo neįmanoma, o dabar situacija dar labiau pablogės.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *