Seo paslaugos, seo kaina

Ne kartą teko susidurti su svetainių savininkais kurie bando gauti informacijos apie seo. Vieni tai daro tiesiai taip pasakydami, kiti, deja imituoja klientus taip norėdami išgauti SEO paslaptis ir, tikriausiai, po to nemiega naktimis :) . Tam, kad išvaduoti save ir kitus nuo tokių kančių paaiškinsiu seo pargindus.

Pradžiai šiek tiek terminų:

 1. Raktažodis arba  raktinis žodis (keyword) – žodis arba frazė, pagal kuriuos norime matyti tinklapį tope.
 2. Įeinanti nuoroda – nuoroda į Jūsų svetainę iš kito resurso.
 3. Išeinanti nuoroda – nuoroda iš Jūsų svetainės į kitą resursą.
 4. Top10 – pirmas paieškos rezultatų puslapis
 5. Page rank (PR) – Google terminas, nusakantis tinklapio svorį (svarbą), kurį lemia nuorodų kiekis (įeinančios didina, išeinančios mažina) ir jų kokybė. Nuorodų kokybę sudaro puslapio PR ir išeinančių nuorodų kiekis jame, t.y. puslapio svoris pasidalina visoms iš jo išeinančioms nuorodoms. Deje tikro PR dydžio sužinoti nėra būdo. Google pateikia reiškmes nuo-iki:
 • PR1 = nuo 0,00000001 iki 5
 • PR2 = nuo 6 iki 25
 • PR3 = nuo 26 iki 125
 • PR4 = nuo 126 iki 625
 • PR5 = nuo 626 iki 3125
 • PR6 = nuo 3126 iki 15625
 • PR7 = nuo 15626 iki 78125
 • PR8 = nuo 78126 iki 390625
 • PR9 = nuo 390626 iki 1953125
 • PR10 = nuo 1953126 iki begalybės

Pradedant bet kokį projektą pirmiausia pasirenkam raktažodžius. Susirandame svetainę, kuri pateikia informaciją apie Google paieškos statistiką (pvz. www.adwords.google.com/select/KeywordToolExternal). Tik Google, nes daugiau kaip 99% lietuvių naudojasi šia paieškos sistema. Ne visuomet reikia rinktis tuos, kurie populiariausi. Pagalvokite kurie turi didesnį sugebėjimą parduoti. Pvz. jei nuomodami automobilius pasirinksite “automobiliai”, iškėlimas kainuos daug lėšų ir pastangų, už ką gausite daug lankytojų, bet ne klientų. Vieno žodžio užklausos visada pačios populiariausios, juk visi normalūs žmonės tinginiai :) . Tokius raktažodžius reikėtų rinktis 1-3 ir pagal juos optimizuoti pagrindinį puslapį, nes į pagrindinį lengviausia gauti nuorodų. Pagal mažiau populiarius  2-3 žodžių raktažodžius optimizuojame vidinius puslapius.

Sekantis žingsnis – perkame domeną, kurio pavadinime būtų raktažodžiai.

Toliau dirbame su svetainės turiniu:

Raktažodžiai turi būti:

 1. Puslapio Title – tai didžiausią įtaką turintis elementas. Čia būtinai turi būti pagrindiniai raktažodžiai, geriausia jei jie paminėti du kartus kitu linksniu pvz. jei keliame “baldai” tiktų “Baldai internetu Baldų parduotuvė”. Įtakos rezultatams turi tik pirmi 64 simboliai, gerai pagalvokite ką ten parašysite.
 2. <h1>, <h2> ir kiti h tegai.
 3. Paveikslėlių Alt ir Title
 4. Tekste nevengiame jų kartoti, tik nepersistenkite. Raktažodžius išskiriame <strong> arba <em>.

Didiname nuorodų į svetainę skaičių:

Registruojamės kataloguose ir dedame skelbimus, bet iš karto susitaikykite su mintimi, kad Google iš užskaitys tik labai nedidelę jų dalį. Kad įtakos pozicijai turėtų kiek įmanoma didesnis jų skaičius, reikia stengtis kad dauguma tekstų, kuriuos naudojate registracijai, būtų unikalūs.  Manau geriausia tam skirta programa yra Allsubmitter.

Bandome apgauti kitus tinklapių savininkus, kad apsikeistumėte nuorodomis Jums palankesnėmis sąlygomis. Žodžiu visais įmanomais būdais didiname nuorodų į tinklapį skaičių. Būtina įsitikinti kad nuorodas Google indeksuoja ir kitų projektų neregistruoti ten, kur iš to jokios naudos. Tai galite padaryti užregistravę tinklapį Google Webmaster Tools. Google turi komandą “link” (link:www.pavyzdys.lt), bet ji parodo tik nedidelę nuorodų dalį, nenori jie kad mes daug žinotumėme.

Čia pateikiau labai paviršutiniškas žinias, bet nesudėtingam projektui pakaks, na, o jeigu ne, tada galite pasinaudoti SEO specialistų paslaugomis.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *