Kodėl tinklapis turi būti pirmose paieškos sistemų pozicijose?
Tam yra keletas priežasčių. Pirmiausia aukščiausias pozicijas paieškos sistemose galima palyginti su prestižiniais miesto rajonais. Dažniausiai pirmą įspūdį apie įmonę klientas susidaro dar prieš apsilankant joje, vos tik sužinojus, kur ji yra. Kuo geresnis rajonas, tuo daugiau pasitikėjimo tai sukelia klientui, o tai reiškia, kad didėja šansas, jog klientas pasirinks būtent Jūsų įmonę. Stereotipo veikimas: jei įmonė yra senamiestyje ar centre, greičiausiai, kad ji veikia sėkmingai. Taip pat veikia ir SEO optimizacija. Tinklapiai, esantys paieškos lango viršuje yra labiau vertinami ir verti didesnio pasitikėjimo, nei žemiau esantys tinklapiai.
Kitas svarbus aspektas- aukščiausios tinklapio pozicijos paieškos sistemose pritraukia didesnius lankytojų srautus, nei žemiau esantys tinklapiai. Pagal statistiką pirmajame paieškos sistemos puslapyje (kitaip TOP-10 pozicijose) esantys tinklapiai pritraukia apie 95% lankytojų. Jeigu Jūsų tinklapis užima poziciją ketvirtame ar žemesniame paieškos sistemos puslapyje, dažniausiai mažiau nei 2% lankytojų skirs pakankamai laiko surasti Jūsų tinklapį. Todėl yra pastebėta tendencija- kuo aukštesnės Jūsų tinklapio pozicijos paieškos lange, tuo daugiau lankytojų aplanko Jūsų tinklapį.
Kodėl svarbu tinkamai pasirinkti raktažodžius, pagal kuriuos norėtumėte būti randami?
Be abejo, tinklapio optimizavimas paieškų sistemoms yra labai efektyvus klientų pritraukimo būdas, tačiau tik su viena sąlyga: optimizavimą turi atlikti profesionalai. Esmė ne tik tame, kad netinkamas tinklapio optimizavimas gali susilaukti paieškų sistemų sankcijų, bet ir tai, kad tinklapio lankytojų skaičius gali didėti, o klientų skaičius neaugs. Tam, kad SEO optimizavimas duotų geriausią rezultatą, būtina tinkamai sudėlioti SEO optimizavimo strategiją bei strategiją. Tai sudaro ne tik techninių darbų strategija, bet ir rinkos bei vartotojų pažinimas. Vartotojas Jūsų tinklapį pamatys tik tuomet, jeigu Jūsų tinklapis bus optimizuotas pagal tokias užklausas, kokias į paieškos sistemą įves vartotojas. Pavyzdžiui jeigu vartotojas ieško įmonės ar asmens, galinčio atlikti namo perdažymo darbus, jis į paieškos sistemą įves tokius žodžius kaip „sienų dažymas“ , „apdaila“ , „dažymo paslaugos“ ar pan., tačiau neves žodžio „gražus namas“. Būtent dėl to būtina suvokti, kaip Jūsų prekę ar paslaugą vadina bei supranta potencialus klientas. Tik tokiu atveju jis suras informaciją apie jus. Tinkamą SEO paslaugų strategiją geriausiai gali suplanuoti SEO paslaugų profesionalai, kurie puikiai pažįsta interneto vartotojų elgseną bei psichologiją.
galima rinktis ir labai populiarius vieno zodzio ir pan raktazodzius jei juos imanoma ieskelti, nebutinai tiksliai komercinius, juk bet kokie lankytojai yra gerai – dideja tinklapio zinomumas, gal net kas nors pasidalins nuoroda.