Kaip rašyti puslapį apie
Labai dažnai, puslapis apie kompaniją, projektą ar blogo autorių gauna mažiausiai dėmesio ir todėl yra pastebimai mažesnės kokybės. Siekiant suprasti, kaip tinkamai parašyti tai, mes kviečiame jus pradėti atvirkštine tvarka. Todėl peržvelgsim būdingas klaidas, atliekamas kuriant puslapį.
1 Klaida: puslapis Apie iš viso neegzistuoja
Jūs turite įdomią medžiagą, puikų dizainą, bet nėra puslapio „Apie mane“. Galbūt jūs tiesiog manote, kad tai yra klišė. Ar jus baugina pati mintis apie tai, kad šį puslapį reikia sukurti, ir jūs tikitės, kad niekas nepastebės jos nebuvimo. Galbūt jūs nusprendė atrodyti originaliais ir pavadinote jį kap nors kitaip: “Visą tiesą”, “Kažkas kitas”…? Kai kalba eina apie tinklalapio ar blogo interfeisą, vadovaukitės žinomo eksperto Steve Krug’o žodžiais: “neverskite manęs galvoti”. Žmonėms visiškai neįdomu užduoti sau klausimą, ar puslapis „Kažką apie kažką“ yra tas pats, kur galima gauti informacijos apie jus ar jūsų projektą. Kiekvienam tinklalapiui reikalingas puslapis „Apie mane“. Tiesiog pavadinkite jį būtent taip.
2 Klaida: o kaks gi yra jūsų vardas?
Tarkime, kad kažkam reikia sukurti apie jus nuorodą arba kam nors parašyti apie jūsų blogą Twitter‘yje. Tam žmogui reikia žinoti, kaip tiksliai jūs paminėti. Iš tiesų, jis turi žinoti jūsų vardą. Pavadinimas kaip “vienas žinomas SEO ekspertas” čia netiks, reikia vardo; ir jei jūsų vardas yra ne Madona arba Stingas, gaila, ir pavardės. Žinoma, tas vardas nebūtinai turi būti tikras. Galima sugalvoti nuolatinį slapyvardį, jeigu, žinoma, jūs pasirengęs juo pastoviai pasirašinėti. Nieko blogo tame nėra.
3 Klaida: kaip jūs atrodote?
Jei kas nors nori jus priimti į darbą, rekomenduoti jus ar net tiesiog paminėti, daug patogiau tai daryti žinant koks jūs žmogus. Sudaryti nuomonę apie tai atsižvelgiant į spaudinio stilių ir nuotraukas. Vėl gi, kalbama apie tikrą nuotrauką, o ne apie piešinį arba avatarą. Žinoma, yra keletas sėkmingų blogų autorių, kurie naudojasi stilizuotais portretais, bet jie yra išimtis. Kai šalia vardo yra fotografija, jus žymiai lengviau prisiminti. Drauge su gerai parašytu turiniu, tai suteikia žmonėms jausmą, kad jie jus pažįsta. Ir net tada, kai tai tik jausmas, jo pakanka tam, kad būtų lengviau jus rekomenduoti ar remtis jūsų blogu. Be to, kai jūs siūlote kokį nors produktą ar paslaugą, verta įvertinti, kad žmonės linkę turėti reikalų su tais, kuriuos jie pažįsta.
4 Klaida: nuobodus tekstas
Tai labiausiai skausmingas momentas. Dėl kokios nors priežasties daugeliui užtenka tik prisėsti parašyti puslapį apie save, kai visa sukaupta įdomių tekstų rašymo patirtis kažkur prapuola. Štai keletas patarimų, kaip to išvengti: • Rašykite taip, kaip paprastai rašote įdomius straipsnius. • Be gailesčio išmeskite kanceliarinę kalbą ir žargoną. • Nebijokite parašyti apie save su jumoru, jei tas nedaro jūsų juokingais. Atminkite, kad pagal šį tekstą, daugelis bando suprasti, patinkate jūs jam ar ne. Susisiekti su asmeniu, sudarančiu nuobodaus įspūdį, ne visi yra pasirengę. Jei blogą prižiūri du arba daugiau žmonių, galima pabandyti kryžminį variantą: jūs rašote tekstą apie kolegą, o jis apie jus.
Klaida 5: dėmesys video video medžiagai
Jau tam tikrą laiką puslapiuose Apie talpinamos netgi video. Tai nėra bloga idėja, tačiau jos veikia tik tuos lankytojus, kurie mėgsta video. Bet ką daryti, jei lankytojas atėjo į jūsų tinklalapį iš savo darbo vietos? Mažai tikėtina, kad jį pradžiugins būtinybė skubiai išjungti kolonėlių garsą. Kita problema — per ilga video vaizdajuostė. Tarkime, kad šešių minučių per daug, siekiant suprasti, kas jūs esate. Daugelis mėgsta vaizdajuostes, o daugelis jų nekenčia. Jei nusprendėte įrašyti video tinklalapiui apie save, padarykite jį trumpu, informatyviu ir atmieškite puslapį tekstu tiems, kurie teikia pirmenybę skaitymui.
6 Klaida: per ilgas tekstas
Istorijos yra puikus dalykas. Gerai papasakota istorija gali radikaliai keisti požiūrį į jus gerąja prasme. Ilga ir nuobodi istorija gali nuteikti skaitytoją primygtinai prieš jus. Jei jau jūs nusprendėte papasakoti apie tai, kaip užsiimti tuo, apie ką rašote bloge, parašykite apie tai įdomiai. Pagalvokite patys: kas tikrai domina skaitytojus? Atsakymas yra paprastas: jie patys ir viskas, tai kas jiems naudinga. Nuo to ir pradėkite.
7 Klaida: ar manote kad puslapis “Apie mane” turėtų būti apie jus
Tai paplitusi ir visai nereikalinga klaida, kuri visai nesusijusi su garbėtroška. Esmė tame, kad šis puslapis yra ne tiek apie jus, kiek apie tuos, kurie užeina į jį. Papasakokite savo lankytojams, kodėl jis turėtų būti suinteresuotos jūsų svetaine. Papasakokite, kokias problemas jūs sprendžiate. Papasakokite, kaip galite padėti. Papasakokite apie tai, kas juos domina.
8 Klaida. Kontaktinės informacijos trūkumas
Nors daugelis talpina visą kontaktinę informaciją atskirame puslapyje, prasminga nurodyti puslapyje apie save minimalų kontaktų rinkinį socialiniuose tinkluose. Tai žymiai supaprastina uždavinį tiems, kurie nori paminėti jus plepant ar pasidalinti jūsų kontaktais “Google +“ ar kituose socialiniuose tinkluose.