Kaip atskirti gerą plaukų šalinimo lazeriu saloną nuo blogo
Šeši ne tokie akivaizdūs būdai, apie kuriuos galbūt nežinote.
Plaukų šalinimo lazeriu stebuklus jau seniai vertina ir mėgsta daugelis. Tačiau klausimas, kaip pasirinkti vietą, kurioje procedūra bus atliekama aukščiausiu lygiu, jei metodas „klausk draugo“ neveikia, išlieka aktualus. Pakalbėkime apie tai, kaip atskirti kokybišką saloną nuo tokio, kuriame geriau ilgai neužsibūti.
Paprašykite dokumentų
Nepageidaujamų plaukelių šalinimas lazeriu iš esmės yra tokia pati medicininė procedūra kaip ir visa kosmetologija. Kiekviena save gerbianti studija turi dokumentą apie privalomos medicininės pažymos išdavimą, kurį galite paprašyti pateikti, jei salone kyla abejonių. Be to, tokią procedūrą turi atlikti gydytojai, turintys atitinkamą išsilavinimą, patvirtinti diplomu. Pažiūrėkite, ar darbuotojų sąraše yra tokios pareigos kaip dermatovenerologas, kosmetologas ir kosmetologijos slaugytoja. Jei studija atsisako parodyti bent vieną iš dokumentų, verta paieškoti geresnės vietos.
Palyginkite kainas
Per mažos plaukų šalinimo lazeriu kainos gali būti dar vienas paslaugų kokybės ženklas. Taigi, pavyzdžiui, 5 eurai viršutinės lūpos epiliacijai, jei salone nevykdoma nuolaidų akcija, gali reikšti, kad specialistai dirba penkis-šešis kartus pigesniais prietaisais nei amerikietiški ar europietiški ir neturi registracijos pažymėjimų. Prašykite gydytojo konsultacijos (beje, ji privaloma), paklauskite kokia įranga atliekama procedūra. Gerame salone greičiausiai išgirsite tokius pavadinimus kaip Candela, Cynosure, Deka (aleksandrito lazeriai) arba Elysion, Magic One, Lumenis LightSheer, Alma Laser, Vectus Palomar (diodiniai lazeriai). Populiariausi ir technologiškai pažangiausi šiuo metu yra diodiniai ir aleksandritiniai įrenginiai.
Įvertinkite klausimus
Prieš seanso pradžią turi būti duotas sutikimas procedūrai ir tik pasirašius sutartį gydytojas gali tęsti konsultaciją ir odos tyrimą. Pokalbio metu specialistas, kaip ir ligoninėje, renka anamnezę, kad pašalintų visas rizikas arba nustatytų kontraindikacijas. Pagrindinės atsisakymo atlikti procedūrą priežastys – nėštumas, žindymas per pirmuosius šešis mėnesius po gimdymo, onkologinės, neurologinės ligos, psichikos sutrikimai ir kraujo krešėjimo sutrikimai. Taip pat, jei ką tik susirgote, paūmėjo lėtinės ligos, nuolat padidėjęs kraujospūdis, sergate cukriniu diabetu, gydytojas neturi teisės vesti seanso. Jis privalo paklausti, kokius vaistus neseniai vartojote, kad būtų išvengta bet kokio poveikio odos jautrumui šviesai, nes tai gali sukelti nudegimą.
Jei staiga neseniai grįžote iš atostogų ar lankėtės soliariume, gydytojas turėtų pakeisti seansą, nes oda dabar yra jautriausia lazerio poveikiui. Be to, niekam ne paslaptis, kad ant tamsios odos plaukų šalinimas lazeriu yra mažiau efektyvus, todėl geriau palaukti, kol epidermis atsigaus. Terminas nustatomas priklausomai nuo pasirinkto lazerio tipo, tačiau vidutiniškai gydytojas vizitą gali atidėti dviem savaitėms ir daugiau. Jei specialistas neuždavė nė vieno iš minėtų klausimų, turėtumėte būti atsargūs ir, galbūt, pagalvoti apie salono keitimą.
Procedūros metu įvertinkite pojūčius
Deja, tokios procedūros, kuri padėtų atsikratyti nepageidaujamų plaukelių be jokio pojūčio, nėra. Net ir pašalindamas plaukus lazeriu, gydytojas nustato prietaiso galią tarp diskomforto ir skausmo – kitaip procedūra tiesiog nebus efektyvi. Jei epiliacijos metu jaučiate tik nedidelį poveikį (ir nenaudojote vietinės nejautros), salonas taupo lempų keitimą ir sąmoningai nustato minimalią galią, kad pailgintų jų gyvenimą. Vidutiniškai klinikų savininkai turėtų atkreipti dėmesį į lempų būklę po 1 000 000 impulsų, po kurių lempos keičiamos. Tačiau kadangi lempučių keitimas kainuoja daugiau nei 10 000 USD, nesąžiningi salonai stengiasi to nedaryti kuo ilgiau. Dėl to vietoj penkių – aštuonių procedūrų esi priverstas apsilankyti 15-20, kad gautum norimą efektą.
Atkreipkite dėmesį į priežiūrą procedūros metu ir po jos
Jei dar nesate buvę plaukų šalinimo lazeriu salone, žinokite, kad procedūrai reikės viso „Džeimso Bondo rinkinio“: apsauginių akinių su specialia danga, antiseptikų, baltų kosmetinių pieštukų pigmentinių dėkui žymėjimui ir dažymui, produktų su pantenoliu, apsaugančių nuo nudegimų, sausų, drėgnų ir medžiaginių servetėlių, vatos diskelių ir pagaliukų, vienkartinių adatų, pincetų, paklodžių, kepurės, kelnaičių… Po seanso gydytojas turėtų rekomenduoti, jei reikia, patepti pantenoliu apdorojamą vietą kremo ar purškalo pavidalu, vengti degintis, lankytis saunose, voniose, voniose ir net nenaudoti savaiminio įdegio, taip pat susilaikyti nuo masažo ir odos trynimo, kad epidermis atsigautų. Tik naujokas ar neprofesionalas po procedūros jūsų neįspės apie būtiną priežiūrą.
Stebėkite rezultatą
Žinoma, po pirmo apsilankymo salone visi plaukai iš karto neišnyks: per dvi savaites plauko folikulai atmes apdorotus plaukus. Matomus plaukelius galima lengvai pašalinti šluoste arba švelniais šveitikliais. Be to, po plaukų šalinimo lazeriu seanso kai kurie pacientai gali pastebėti paraudimą. Ši reakcija pasitaiko ne visiems ir daugeliu atvejų yra normalus variantas. Šis poveikis išnyksta vidutiniškai per kelias dienas, tačiau paraudimui sustiprėjus, patarimo ir pagalbos reikėtų kreiptis į gydytoją.
Kartais po procedūros pacientai pastebi nudegimų, patinimų, pūslių ir mėlynių atsiradimą. Toks rezultatas gali atsirasti dėl kontraindikacijų nesilaikymo po procedūros (pavyzdžiui, įdegio), arba dėl neprofesionalios specialisto įtakos (meistras pasirinko netinkamą galią tam tikrai odos vietai, neteisingai nustatė savo fototipą, neatsižvelgė į vieną iš kontraindikacijų, nepakankamai atvėsino dangtelį po procedūros ir pan.). Abiem atvejais būtinai susisiekite su patikimu dermatologu, stenkitės vadovautis rekomendacijomis dėl tolesnio priežiūros ir nedvejodami pakeiskite vietą kitai epiliavimo procedūrai, jei kažkas jums netinka.