„Google“ iš paieškos rezultatų nešalins mobiliesiems prietaisams nepritaikytų tinklalapių

Kai kurie tinklalapių savininkai iš svetainių kūrimo ir SEO paslaugas siūlančių bendrovių ir asmenų gavo elektroninius laiškus, įspėjančius apie galimą internetinių svetainių pašalinimą iš „Google“ paieškos rezultatų, jei jos nėra optimizuotos mobiliesiems prietaisams.

Ashley Berman Hale savo Google+ profilyje paskelbė gautą elektroninį laišką, kuriame rašoma, kad Google pašalins tinklalapį iš paieškos, jei jis nebus pritaikytas mobiliems įrenginiams iki balandžio 21 d.

[cml_media_alt id='3552']gtxcelpoopoo[/cml_media_alt]

„Google“ specialistai paneigė šį pranešimą – gali tik pablogėti svetainės pozicijos paieškoje, jeigu jis nėra „draugiškas“  mobiliesiems įrenginiams, o pašalintas tikrai nebus.

„Google“ paieškos kokybės padalinio inžinierius Geri Ilšas (Gary Illyes) šį laišką pakomentavo Twitter’yje:

„Aš neprieštarauju žmonių motyvavimui optimizuoti savo svetaines mobiliesiems prietaisams, bet esu prieš klaidingos informacijos skleidimą. Negražu, vaikinai.“

„Google“ paieškos kokybės specialistas Džonas Miuleris (John Mueller) Google+ taip pat išsakė savo požiūrį į minėtą laišką:

„Motyvuoti žmones padaryti savo tinklalapius „draugiškais“ mobiliesiems įrenginiams yra puiku, bet jie nebus pašalinti iš paieškos, jei nėra pritaikyti mobiliesiems įrenginiams. Jūs galite patestuoti savo puslapius ir perskaityti mūsų dokumentaciją adresu http://g.co/mobilefriendly.“

Pritaikymo mobiliesiems įrenginiams veiksnys, kaip reitingavimo signalas, bus įtrauktas į „Google“ paieškos algoritmą nuo šių metų balandžio 21 d. „Mobile-friendly“ faktorius paveiks daugiau puslapių nei tai padarė „Panda“ ir „Penguin“ atnaujinimai ir jau nuo kovo mėnesio yra naudojamas „Android“ programų paieškoje.

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *