„Google AdWords“ uždraus trumpalaikių paskolų reklamą

„Google“ paskelbė „AdWords“ reklaminių skelbimų naudojimo taisyklių pakeitimus, kuriuose pranešama, kad bus uždrausta reklamuoti trumpalaikes paskolas ir greituosius kreditus. Atnaujinimas įsigalios nuo 2016 metų liepos 13 dienos.

Naujiena palies greitas paskolas, kurių trukmė neviršija 60 parų nuo išdavimo dienos. Jungtinėse Valstijose bendrovė taip pat nerodys skelbimų tų paskolų, kurių palūkanų norma siekia 36 ir daugiau procentų per metus. Šie pakeitimai yra skirti apsaugoti naudotojus nuo apgaulingų ir kenksmingų finansinių produktų, tačiau nepaveiks paskolas teikiančių bendrovių, pavyzdžiui, hipotekos, automobilių, studentų ir komercinių kreditų, kreditinių kortelių ir pan. „Google“ atstovai mano, kad greitųjų kreditų vartotojai dažnai nesugeba jų gražinti.

„Kai reklama yra gera, ji sujungia žmones su įdomiais ir naudingais prekių ženklais, verslu ir produktais. Deja, ne visa reklama yra tokia. Kartais ji populiarina produktus, darančius žalą, ar klaidina vartotojus dėl savo atstovaujamo verslo“, – sakė „Google“ produktų politikos direktorius Davidas Graffas.

Žmogaus teisių organizacijos „The Leadership Conference on Civil and Human Rights“ vadovas Wadeas Hendersonas tokias paskolas pavadino „grobuoniškomis“: „Šios bendrovės jau seniai naudoja įtikinamą reklamą ir agresyvų marketingą tam, kad vartotojus įviliotų į aukštų palūkanų normų paskolų spąstus – dažnai tuos, kurie negali grąžinti tokių kreditų.“

0 komentarai

Parašykite komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesivaržykite, parašykite ką galvojate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *