Ar „BING“ kopijuoja pateikiamą „Google“ paieškos informaciją?
Ne taip seniai, “Google” atvirai pareiškė, kad „Microsoft“ užsiima paieškos rezultatų plagiatu. Kaip įrodymas buvo pateikti rezultatai, gauti atliekant eksperimentą 2010 m. vasarą. „Google“ komanda suformavo šimto beprasmiškų užklausų sąrašą, su kiekvienu iš jų buvo dirbtinai susietas interneto tinklalapis, o po to jie naudodami naršyklę „Internet Explorer 8“ su aktyvuota paslauga Suggested Sites (rekomenduojamos svetainės) ir „Bing“ įrankių sąrašą pradėjo įvedinėti šiuos užklausimus per “Google” pagrindinį puslapį. Galiausiai, naršyklė ėmė pateikinėti neatitinkančius paieškos rezultatus nustatytus iš anksto. Maždaug po dviejų savaičių „Bing“ pagal šias užklausas pradėjo pateikinėti paieškos rezultatuose absoliučiai identiškus rezultatus, tai “Google” bendradarbių nuomone yra „Microsoft“ rezultatų plagiavimo įrodymas.
„Microsoft“ kompanija atmetė įtarimus sakydama, kad „Bing“ naršyklė naudojasi įvairiomis technologijomis paieškos rezultatams pagerinti, bet neužsiima plagiatu. Šioje situacijoje, atsižvelgiant į tai, kad „Bing“ nepavyko rasti tikrai susijusių su beprasmėmis užklausomis rezultatų, „Bing“ lengvai galėjo pasinaudoti variantais, kurie buvo anksčiau vartotojų gauti naudojantis „Google“.
Ar „BING“ kopijuoja pateikiamą „Google“ paieškos informaciją?
Vyresnysis „Microsoft“ viceprezidentas Yusuf‘as Mehdi pasakė: “mes ne kopijuojame konkurentų rezultatų. Ir taškas. Mums dirba vieni geriausių planetos protų, mes nuolat vykdome paieškos kokybės gerinimą, todėl konkurentų kaltinimai plagiatu yra tiesiog įžeidžiantys.”
Vėliau, Yusuf’as Mehdi savo interviu laikraščiui JAV „Today“ pranešė, kad “Google” eksperimentas buvo specifikuotas ir, tokiu būdu, nieko neįrodo. „Microsoft“ viceprezidentas palygino „Google“ komandą su kibernusikltėliais, kurie naudojasi netikrais “paspaudimais” (click froud). „Bing“ projekto direktorius Stefan‘as Vejt‘as tame pačiame interviu sakė, kad “Google” kaltinimai buvo “intelektualiai nesąžiningi”, nes negalima plagiatu vadinti panaudotų duomenų, kuriuos automatiškai surinko „Microsoft“ tam, kad pagerintų paiešką.
Tuo tarpu, internete tęsiasi ginčai tema ar tiesa, kad „Bing“ vagia „Google“ paieškos rezultatus. „Live Journal“ savo nuomonę šiuo klausimu išsakė bendrovės “Yandex” vyresnysis darbuotojas Andrej’us Plakhov‘as. Pasak jo, “Google” įrodė, kad „Bing“ iš tikrųjų neplagijuoja duomenų, tik tai, kad duomenys iš kitų naršyklių apie perėjimus tiesiogiai įtakoja ne tik reitingavimo procesą, bet ir „Bing“ indekso apimtį.
Savo bloge žinomas seo specialistas Igor’is Ashmanov‘as rašė, kad, pasak kompanijos analizuotojų duomenų, „Bing“ neatlieka visų „Google“ paieškos rezultatų kopijavimo. Tačiau, beveik visų paieškos rezultatų sutapimas remiantis dauguma užklausų – tai, iš tiesų, priežastis galvoti apie kopijavimą, pasisavinimą arba to paties metodo panaudojimą. Tuo labiau, kad paieškos puslapių rezultatų (SERP), esant toms pačioms užklausoms skirtingose naršyklėse, pasitaiko gana retai. “Mes masiškai palyginome, pavyzdžiui, „Yandex“ ir „Google“ paieškos rezultatus, tai štai, ten pirmojo ir antrojo dešimtuko puslapių sutapimas yra lygus daugmaž 30-40 %, tai yra, pateikiama informacija pagal tas pačias užklausas iš esmės skiriasi. Atrodo, kad naršyklių indeksų bazė taip pat smarkiai skiriasi (mažiau nei rezultatai, tačiau pastebimai) – tai yra naršyklės indeksuoja iš esmės daugybę skirtingų svetainių ir puslapių”, – rašo Ashmanov’as.
Ką parodė eksperimentas atliktas “Google”? Be abejo, „Microsoft“ IE žiniatinklio naršyklės pagalba, vienu ar kitu būdu panaudoja informaciją apie vartotojų elgseną ir apie tinklalapius, kuriuose jie lankosi. „Bing“ yra tikėtina savo paieškos “skyles” užkamšo paspaudimų rezultatais, pateiktų konkurentų paieškos rezultatuose, jeigu pačių informacijos pateikimas yra nepakankamas. Tačiau iki šiol yra sunku spęsti, kuris „Microsoft“ ir „Google“ konflikte nugalės. Greičiausiai, reikalas prailgs ir pavirs daugybe tarpusavio teismo ieškinių.