SMX West: blogas puslapis gali sugadinti visą svetainę
SMX West, didžiausioje interneto rinkodaros parodoje, vykstančioje šią savaitę San- Chose, įvyko diskusija apie neseniai „Google“ pradėtas sankcijas prieš „turinio fermas“. „Google“ pranešime yra pateikta ši SEO paslaugų specialistams naudinga informacija:
– prastos kokybės puslapių buvimas svetainėje gali pakenkti visos svetainės, net aukštos kokybės puslapių reitingui;
– įvertinant puslapių kokybę „Google“ yra svarbi user experience (vartotojo patirtis) paslauga – sugebėjimas naudotis ir dizainas, turinio ir reklamos santykis, naujovės suvokimas;
– įvertinkite puslapio šablonus. Ar tai nereiškia, kad reklamai yra skiriama daugiau vietos nei turiniui?
– įsitikinę, kad svetainės turinys yra aukštos kokybės, pasirūpinkite, kad vartotojai būtų informuoti apie tai ir įtraukite juos į veiklą (tai yra į darbą su socialinėmis infopriemonėmis ir kitais kanalais);
– gerai kai infosrautas į jūsų svetainę ateina iš įvairių šaltinių ir net paieškos srautai yra įvairūs: žmonės užsuka atlikę paiešką bloguose, tarp paveikslėlių, Google News ir t. t.
Svarbu pažymėti šį momentą, į kurį yra atkreipiamas dėmesys „Google“ atstovų tiesioginėje kalboje. Kad atsidurti paieškos rezultatuose atitikimo jau nebepakanka. „Google“ kelia sau tikslą reitingavimo metu atmesti „žemos“ kokybės svetaines. „Google“ naudoja daug „kokybės“ signalų. Šiuo atveju mes kalbame apie kokybišką turinį, o ne apie tokius rodiklius, kaip puslapių pakrovimo greitis. Prasto turinio rodikliai, apie kuriuos “Google” nusprendė paskelbti SMX – tai nepakankamumas, „apgailėtinas“ teksto dėstymas (originalo kalba – рoorly written content), tekstai nukopijuoti iš kitų svetainių ir, galiausiai, nenaudingas turinys.
Daugiau informacijos apie tai, kaip Google aptinka žemos kokybės turinį galima gauti iš interviu su Matt’u Katts‘u ir Amit‘u Singal‘u žurnale Wired. Singal’as sako, kad, norint patobulinti sistemą, „Google“ pasirinko keletą svetainių, surinko žmones bandymams ir pateikė jiems šiuos klausimus: “ar patikėtumėte šiai svetainei savo kredito kortelės numerį?”, “ar duotumėte jūs savo vaikui vaistų, kuriuos ši svetainė rekomenduoja?”, “ar tinkamai ji atrodytų, jei būtų žurnalu?”, “ar ne per daug svetainėje reklamos?”. “Google” nedaug teliko atlikti – paversti vartotojų atsakymus algoritmais“.