Google pripažino, kad nedaug personalizuoja paieškos rezultatus
„Google“ beveik nekoreguoja paieškos rezultatų konkrečiam naudotojui ir šiuo metu personalizavimas susiaurintas iki dviejų pagrindinių veiksnių: dabartinės vartotojo vietos ir ankstesnės užklausos konteksto. Bendrovės atstovai apie tai papasakojo CNBC žurnalistams. Prieš keletą metų „Google“ daugiau individualizuodavo paiešką, tačiau dabar šis faktorius tapo mažiau išreikštu, skirtingai nuo kitų įmonės produktų.
Pasak „Google“ darbuotojų, po daugybės su personalizavimu susijusių bandymų buvo nustatyta, kad šis metodas nepadeda vartotojams rasti turinio, kurio jie ieško, ir labai retai gerina paieškos rezultatus.
„Užklausa, kurią pateikia vartotojas, paprastai turi tokią platų kontekstą, kad personalizavimo galimybės yra labai ribotos“, – sakė „Google“ paieškos viceprezidentas Pandu Nayak.
CNBC taip pat pažymėjo, kad „Google“ aktyvios paieškos rezultatų personalizavimo idėjos atsisakymas padėjo išvengti kritikos, kuri užgriuvo „Twitter“ ir „Facebook“, pakeitus naujienų kanalų formavimo algoritmus.
Taigi, šis pranešimas ir anksčiau skelbta informacija leidžia daryti išvadą, kad suasmeninti rezultatai šiuo metu yra pagrįsti šių asmeninių duomenų deriniu:
- Dabartinė buvimo vieta
- Kalba
- Paieškos istorija
Be to, formuojant asmeninius rezultatus, daug kas priklauso nuo to, ar vartotojas yra prisijungęs prie „Google“ paskyros, ar ne.
Vietos veiksnys vaidina svarbų vaidmenį, kai užklausa susijusi su konkrečios vietovės poreikiu. Dėl to skirtingose vietose esantys „Google“ lankytojai mato skirtingus tos pačios užklausos paieškos rezultatus. Galime numanyti, kad tai yra svarbiausias iš asmeninės paieškos faktorių. Neatsižvelgiant į tai, ar vartotojas yra prisijungęs, paieškos sistema žinos jo buvimo vietą pagal IP adresą.
Be to, jei naudotojas yra autorizuotas ir geografinės vietos funkcija įjungta mobiliajame įrenginyje, „Google“ gali žinoti dar daugiau. Šis žinių archyvas paieškos sistemai leidžia dar labiau individualizuoti rezultatus vietinėms užklausoms.
2012 m. „Google“ paskelbė patentą, skirtą vartotojo profilių kūrimui ir šios informacijos naudojimą pritaikyti paieškos rezultatus konkrečiam žmogui. Tai reiškia, kad jūsų paieškos istorija ir visi naršyti puslapiai suteikia „Google“ supratimą apie tai, kas jus domina. Ši informacija leidžia paieškos algoritmams pakeisti SERP tokiu būdu, kad paieškos rezultatai labiausiai atitiktų tam tikrą naudotoją.
„Google“ jau pasiekė etapą, kuriame aktyviai pradeda taikyti mobile-first indeksavimą ir reitinguodami svetaines atsižvelgia į mobiliųjų puslapių įkėlimo greitį. Kompiuteriuose ir mobiliuosiuose įrenginiuose rezultatai gali būti daugiau ar mažiau panašūs, tačiau yra labai specifinių veiksnių, susijusių su įrenginiu, kurie gali žymiai paveikti puslapio pozicijas. Pavyzdžiui, mobiliuosiuose įrenginiuose lėtesni puslapiai gali būti vertinami daug blogiau nei kompiuteryje. Todėl pageidautina stebėti puslapio greitį skirtinguose įrenginiuose atskirai naudojant „Page Speed Insights“. Tiesa, kol kas tai liečia tik labai lėtai besikraunančias svetaines.
Dabar „Google“ paieškos personalizavimas yra daug mažiau ryškus nei ankstesniais metais. Tačiau yra keletas veiksnių, į kuriuos reikėtų atsižvelgti optimizuojant svetainę, ypač jei Jus domina lankytojai iš konkretaus regiono. Pirmiausia pridėkite savo verslą į „Google My Business“. Iš čia „Google“ ima informaciją vietinės paieškos ir žinių paieškos blokams. Patikrinkite, ar visą įrašėte informaciją: nuorodą į svetainę, pavadinimą, adresą, telefoną, nuotraukas, aprašymus ir t.t. Būkite nuoseklūs, užpildydami savo filialų duomenis, atnaujinkite informaciją, kai kažkas pasikeičia. Taip pat pabandykite gauti atsiliepimus iš patenkintų klientų. Kadangi paieškos rezultatai skiriasi priklausomai nuo vartotojo buvimo vietos, stebėkite svetainės pozicijas Jums reikalinguose regionuose.