„Google“ pasisakė apie ekspertų vardų naudojimą YMYL turinyje
Šią vasarą „Google“ darbuotojas Johnas Mulleris teigė, kad pageidautina, jog ekspertas parašytų arba patikrintų svetainės turinį, klasifikuojamą kaip YMYL (Your money or Your life – jūsų pinigai ar jūsų gyvenimas). Tokie straipsniai apima informaciją apie sveikatą, laimę, saugumą, finansus ir susijusius dalykus. J.Mulleris taip pat patarė pažymėti tokį turinį kaip patikrintą eksperto ir nurodyti asmenį tiksliai. Tačiau neseniai kitas paieškos „evangelistas“ Danny Sullivanas paaiškino, kad ekspertų vardų naudojimas nebūtinai padės pagerinti tokių straipsnių kokybę.
„Tai neveikia taip“, – teigė Sullivanas Twitteryje atsakydamas į vieno iš tinklalapio valdytojų įrašą, kuriame minima, kad internete auga skaičius svetainių, „nuomojančių“ specialistų vardus atitnkamose srityse, siekiant padidinti jų turinio patikimumą.
Vėliau d.Sullivanas taip pat pridūrė, kad Muellerio patarimai buvo neteisingai suprasti:
„Manau, kad šis patarimas buvo neteisingai suprastas. Reikia siekti puikaus turinio. Ekspertai gali padėti jį sukurti. Bet mes nežinome, ar koks nors ekspertas ką nors parašė. Tačiau jei turite gerą ekspertų turinį, tai gali generuoti signalus, kuriuos mes interpretuosime kaip tinkamus tokiems dalykams.“
„Google“ teigimu, turinys turi būti tikslus ir unikalus. Paieškos sistema nustato E-A-T (Expertise – ar kūrinio autorius yra šios srities ekspertas? Authority – ar autorius yra gerai pripažintas autoritetas šioje temoje? Trustworthiness – ar turinys tikslus?) turinio patikimumą ne pagal eksperto vardą, o pagal daugybę jo perduodamų signalų.
Paieškos sistemos atstovas Gary Ilshas „Pubcon“ konferencijoje, kuri vyko spalio 7-10 dienomis Las Vegase, savo ruožtu pareiškė, kad YMYL atveju turinio tikslumas yra „Google“ reitingavimo faktoriumi.
Galbūt Sullivanas ir Ilshas šioje koncepcijoje pateikia skirtingus vertinimus ir todėl čia kol kas matome neatitikimą. Tikėsimės, kad „Google“ geriau išsiaiškins šį klausimą.
Netradicinė medicina