“Google” ir Bing pripažino “baltųjų sąrašų” egzistavimą
Dar viena SMX West naujiena: dvi pirmaujančios paieškos bendrovės („Bing“ pradžioje metų aplenkė „Yahoo“ savo populiarumu visame pasaulyje) paskelbė tokią naujieną, kad atskiriems filtrams ir algoritmams svetainėse yra skirti “baltieji sąrašai”, kuriems šie filtrai arba algoritmai neturi būti taikomi. Šio reiškinio priežastis yra ta, kad algoritmai nėra tobuli, visada egzistuoja nepagrįstų sankcijų tikimybė, todėl tie, kurie naudojasi SEO paslaugomis turėtų į tai atsižvelgti.
Yahoo tiria paieškos ateitį
Nešiojamųjų įrenginių (išmaniųjų telefonų ir planšečių) vartotojai – paieškos sistemų auditorijos dalis, kuri greitai auga ir elgiasi ne taip, kaip stacionarių kompiuterių arba nešiojamųjų kompiuterių vartotojai. Šių vartotojų elgesys paieškos metu sudomino „Yahoo“ tyrinėtojų komandą.
Specialistai mato tris pagrindines mobiliosios paieškos savybes. Pirma, pats prietaisas įtakoja tai, ko ir kaip vartotojai ieško. Ekrano dydį ir kokybę, klaviatūros savybes, naudojamus prietaiso pavyzdžius (“eigoje” arba “ant kelių”), įrenginio funkcijas ir galimybes (didelis ekranas, geras garsas)… Antra, tam tikrus įrenginius perka tam tikri žmonės – žinomos vieno ar kito prietaiso vartotojų socialinės-demografinės charakteristikos. Galiausiai, paieškos funkcijos priklauso nuo užduoties, kurią vartotojas bando išspręsti.
Pavyzdžiu gali būti iPodas (portabilus medija grotuvas). IPodo vartotojai atlieka daugiau paieškos užklausų, susijusių su televizija ir kinu, negu visi kitų įrengimų vartotojai drauge paėmus. Tai lengva suprasti, iPodas turi didelį ekraną, tinkantį filmų ir šou peržiūrai. Tačiau taip pat yra žinoma, kad nuo tada, kai iPodai pradėti pardavinėti, jo vartotojų užklausų apie investicijas ir nekilnojamąjį turtą kiekis vis auga, o tai jau susiję su soc-demu.