Forrester: rinkodaros specialistai švaisto savo lėšas Facebook ir Twitter
Nauja kompanijos “Forrester Research” ataskaita „socialinių santykių strategijos, kurios veikia“ parodė, kad rinkodaros specialistai veltui bendrauja su socialinės žiniasklaidos lyderiais – Facebook ir Twitter – bandydami sukurti tvirtus santykius su vartotojais.
Iš tiesų labai mažai žmonių mato žinomų prekės ženklų pranešimus Facebook‘e ir Twitter‘yje, todėl dėmesio sutelkimas į socialinius tinklus gali būti laiko, pinigų ir išteklių švaistymas.
Facebook ir Twitter nesiūlo tokių santykių kokių siekia rinkodaros lyderiai, – sako Forrester viceprezidentas ir vyriausiasis analitikas Neitas Eliotas (Nate Elliott). Tačiau dauguma prekės ženklų vis dar naudoja šias svetaines kaip pagrindinį jos socialinių pastangų elementą, taip eikvodami didelius finansinius, technologinius ir žmogiškuosius išteklius, socialiniuose tinkluose, kurie neturi vertingų savybių.
Pagal agentūros Ogilvy duomenis, pagal 2014 m vasario mėn. būklę didžiausių prekės ženklų pranešimai Facebook pasiekė tik 2% savo gerbėjų. Nuo tada, tikriausiai, rodikliai sumažėjo dar labiau. Įsitraukimas dar žemesnio lygio: tik 0.073% nuo ženklų gerbėjų Facebook turėjo santykį su kiekvienu prekės ženklo pranešimu; Twitter šis skaičius yra 0,035%.
Užuot eikvojus socialinį kapitalą Facebook ir Twitter ženklai turėtų pridėti atitinkamas bendruomenes savo svetainėse. Forrester apklausa parodė, kad suaugę vartotojai yra tris kartus labiau linkę aplankyti verslo puslapį, o ne jo puslapį Facebook‘e.
Kaip pavyzdį Eliotas pateikė socialinę Sony Playstation mikrosvetainę – GreatnessAwaits.com, kuri surinko 75,000 lojalių vartotojų socialinių žinučių. Svetainės pritraukė 4,5 mln apsilankymų, kurių kiekvienas truko keturias minutes ir padėjo sėkmingai pristatyti PlayStation 4.
Forrester ataskaita neatmeta visos socialinės žiniasklaidos, o rekomenduoja atsisukti į socialinius tinklus, su didesniu įtraukimu, pavyzdžiui, Instagram ir Pinterest. Forrester duomenys rodo, kad pirmaujančių brendų žinutės Instagram pasiekia 58 kartus kiekvieno vartotojo įtraukimo lygį didesnį nei Facebook ir 120 kartų didesnį nei Twitter.