EMOCINIS ATSAKAS KAIP KONVERSIJOS UŽSTATAS
Susidomėjimas darbo tekstų kūrimu išauga, kai paieškos sitemos priverčia tinklalapių įkūrėjus ir SEO paslaugų specialistus atkreipti dėmesį į tekstų kokybę ir daugiau galvoti apie konversijas. Populiarus pašnekesių blogas Copyblogger paskelbė Georgina Laidlaw straipsnį, kuriame ji apžvelgė vieną iš svarbiausių aspektų, kuriuo ji vadovavosi prie naujausio projekto kuriant elektroninę knygą “Blog Wise. How to do more with less” (“Patarimų blogas. Kaip padaryti daugiau mažesnėmis pastangomis). Originalus straipsnis buvo gana įdomus, bet su kai kuriuo knygos reklamos pertekliumi. Tačiau joje yra išdėstyta vertinga pagrindinė idėja, kurią norėtųsi aptarti pirmiausia. Technika, apie kuria kalbama, leidžia tiksliai įsivaizduoti, koks turėtų būti tekstas, kokiomis stygomis jis turėtų „skambinti“, nes būtent tai iš esmės lemia teksto sėkmę ar tai būtų skrajutė ar pagrindinio puslapio tekstas. Kokį bebūtų tektą jūs neparašytumėte, jūsų uždavinys padaryti taip, kad kiekvienas žodis jame paremtų jūsų ateities viziją. Kaip tai pasiekti? Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Tokios priemonės, kaip turinio strategija, rinkodaros strategija, padėties nustatymas ir tikslinė orientacija gali atvesti mums arčiau iškelto tikslo, ir gali nutolinti nuo jo. Tačiau yra atsakymas į klausimą, kaip patraukliai ir įtikinamai atskleisti temą, apie kurią jūs rašote.
Vidinis dialogas
Technnikos esmė tokia. Prieš pradedant rašyti tekstą, paklauskite savęs, ką skaitytojas turi pajausti jį perskaitęs. Pabandykite užrašyti tai vidinio dialogo forma.
Tai gali būti:
“Ach, tai bent puikus mokomasis kursas! Dabar užsiregistruosiu į jį ir parašysiu į Twitter’į”.
Arba gali būti:
“Šefas tik vakar ieškojo informacijos šia tema. Dabar nusiųsiu jam nuorodą į elektroninį paštą. Hmm, taip pat ir sau žymelę ko gero įdėsiu.”
Ar net:
“Ooo! Čia iš tiesų naudingas patarimas! Ir darbas užtruks tik penketą minučių. Tuojau pat imsiu ir padarysiu.” Jeigu jūs nežinote, ar negali įsivaizduoti vidinio auditorijos dialogo, kuriai dirbate, tai reiškia, kad jums reikės žengti žingsnį atgal. Dar kartą imkitės pagrindų ir pasistenkite suprasti, kam jūs rašote.
Kaip šis strateginis požiūris į turinį dirba
Kai jūs žinote, ką turi pajausti jūsų auditorija ir kokiais žodžiais ji apibūdintų šį pojūtį, jūs galite apčiuopti bendro vaizdo gijas. Tarp šių gijų yra:
- auditorija, jos poreikiai, viltys ir svajonės, kas sukelia jos reakciją emociniame lygmenyje;
- kokią idėją jūs bandote perteikti;
- jūsų verslo, rinkodaros ir pardavimų tikslai
- kokią vietą užima jūsų blogas, verslas arba naujovė;
- ypatumai ir privalumai to, apie ką jūs rašote;
- • raginimas imtis veiksmų.
Pradėkite rašymo procesą apmąstymais apie tai, kaip jūs norite, kad skaitytojai jaustųsi. Jei jūs kap reikiant tai apmąstysite, tai rašyti tekstą bus daug lengviau, o galutinis rezultatas neskambės kaip sugedusi plokštelė. Tai paprasta technika – veiksminga priemonė tekstų kūrimui, kurie visai natūraliai randa skaitytojų atsaką, tai palankiai įtakoja lojalumą ir skatina imtis veiksmų. Tokiu būdu, čia jau galima kalbėti apie išmatuojamą jūsų darbo efektyvumą. Bet ir tai dar ne viskas. Tai, kaip gerai jūs jaučiate auditorijos nuotaiką ir galite ją įtakoti, gali daryti kolosalią įtaką jūsų kūribingumui ir jūsų tekstų kokybei.
Suplanuoto auditorijos nuteikimo praktinis taikymas
Remiantis aukščiau išdėstytomis tezėmis, originalaus straipsnio autorė, siūlo planuoti galutinę auditorijos reakciją, kuriant kiekvieną tekstą. Čia ji pateikia šį pavyzdį. Vieno iš naujausių projektų metu, straipsnio autorė turėjo parašyti klausimyną FAQ interneto-parduotuvei, nukreiptą į masinį pirkėją. Ji nusprendė, kad tikslinė auditorija turėtų mintyse pasakyti kažką panašaus: “Ačiū Dievui, kaip palengvėjo! O aš maniau, kad gauti pažymą bus nelengva, o vietoje to viskas pasirodė esąs lengva ir paprasta! ” Šio teksto komunikaciniu tikslu buvo, žinoma, vartotojų praktinė parama, o verslo tikslu – potencialaus nepasitenkinimo sumažinimas, kai papildoma pagalbos tarnybų našta neegzistuoja. Šiame kontekste, autorė priėmė keletą sprendimų, kurie atvedė prie norimo rezultato. Dalinai, buvo pasirinkta teigiama, džiugi, suprantinga intonacija, kurios dėka tekstas kaip ir pripažintų nepasitenkinimą, kylantį, kai su užsakymu yra kažkas negerai. Tuo būdu tekstasatsargiai apeidavo aštrius kampus. Pavyzdžiui: “mes pasirūpinsime tuo, kad jūs gautumėte kokybišką užsakymą vietoje sugadinto pristatymo metu“. Šią techniką taip pat galima naudoti, pasirenkant teisingą straipsnio bloge intonaciją. Pavyzdžiui, tikėtina reakcija į šį straipsnį yra: “Oh, bet juk įdomu. Reikėtų išbandyti tai praktikoje! “.
Kaip sukurti produktą, kuris sukelia gyvą atsaką
Vienų iš straipsnio autorės projektų buvo jau paminėta straipsnio pradžioje knyga “Blogas Wise”, kurioje ji ima interviu iš devynių sėkmingų blogų savininkų. Knygoje atskleidžiamos jų strategijos ir technikos būtinos aukštam darbo produktyvumui pasiekti. Kaip paversti devynis keturiasdešimties minučių trukmės interviu tikrai skaitoma elektronine knyga? Reikia pagalvoti apie skaitytojų reakciją. Projekto dalyvių prievolė buvo užtikrinti, kad visi perskaitę galėtų pasakyti: “Oho, tai iš tiesų buvo naudinga.” Tačiau, kaip rodo pravesto interviu rezultatai, kiekvienas turi savo požiūrį užtikrinant produktyvumą. Nieko nenuostabaus tame nėra, nes nė vienas iš egzistuojančių metodų neveikia puikiai visiems. Projekto autoriai suprato, kad jei bandytų tiesiog apjungti gautus atsakymus jie gautų miglotą, neaiškų atsakymą į skaitytojus dominantį klausimą. Todėl jie grįžo į pačią pradžią: išanalizavo tikslinę auditoriją ir suformavo norimą emocinę reakciją. Galų gale, tokie veiksmai leido jiems: • Suformuoti galutinio produkto komponentus: elektroninę knygą, perkeliamus praktinės reikšmės priedus, garso failus ir t. t. • Sukurti tris pristatyto interviu formatus (garso, šifravimo, redakcijos medžiagos) ir, kaip galutinį formatą, ištobulinti konsepcinį atlikimą panaudojant žymes, išnašas, mikro išvadas, kurios palengvintų skaitytojui informacijos įsisavinimą bei galimybę palyginti technikas, kurias naudojo skirtingi blogų savininkai. • Plėtoti paskutinį skyrių, kuris aukščiau pateiktą patarimą perkeltų į grynai praktinę plotmę. • Pakeisti teksto pateikimo būdą, pašalinant interviu dalyvio asmenybę iš interviu (tekstas pirmuoju asmeniu tik atitrauktų dėmesį nuo didelio pateiktų interviu idėjų kiekio). Šį pavyzdį autorė pateikė būtent kaip iliustraciją to, kaip grįžimas prie pagrindinės idėjos ir norimo emocinio atsako kūrimas, įkvėptų juos eksperimentams su medžiagos pateikimo formatu ir giliai surinktos medžiagos analizei.
Apibendrinsim
Aptarta technika, kuri siūlo remtis norimu skaitytojo emociniu atsaku, padeda rašyti žymiai didesnės kokybės tekstus. Naudodamiesi šiuo paprastu metodu, jūs galėsite pereiti nuo informacijos perdavimo prie skatinimo veikti ir tai palankiai įtakoja konversiją.