5 dažniausios priežastys atsisakyti SEO paslaugų
Ar dažnai pastaraisiais metais girdėjote įvairių priežasčių atsisakyti SEO paslaugų? Įtikinti klientus ir vadovybę, kad verta svetainę optimizuoti paieškos sistemoms yra tik pusė kovos. Nuo abejonių dėl šio srauto vertės iki laiko klausimų ir konkurencijos su kitais kanalais atrodo, kad kiekviename žingsnyje yra argumentų prieš mūsų darbą.
Šiame straipsnyje apžvelgsime penkis įprastus prieštaravimus SEO ir išsiaiškinsime, kaip į juos teisingai reaguoti.
Žinoma, tai nėra baigtinis sąrašas. Jūs tikrai susidūrėte su daugeliu kitų priekaištų, nesvarbu, ar tai buvo pokalbis su potencialiu klientu, draugu ar tiesiog pažįstamu. Daugelis žmonių neteisingai supranta, kas yra SEO, ir priešinasi investicijoms į šį kanalą.
Pažvelkime į dažniausiai pasitaikančius prieštaravimus ir galimus atsakymus į juos.
1. Kiti kanalai sukuria daugiau srauto / konversijų
Šis prieštaravimas skamba dažniausiai: kitas kanalas (kontekstinė reklama, socialiniai tinklai ir pan.) atneša daugiau srauto ar konversijų, atitinkamai, yra geriau nei SEO paslaugos. Tokiais atvejais galima pateikti keletą argumentų.
Sėkmė seka investicijas. Jei investuojate daug laiko ir pinigų į PPC ar SMM, tačiau nedarote jokių darbų organinei paieškai, ignoruodami šį kanalą, tada akivaizdu, kad kitos pastangos duos didesnę grąžą. Šie kanalai patys savaime nėra veiksmingi. Grąža priklauso nuo investuotų pastangų.
Kiekvienas kanalas tarnauja skirtingam tikslui. Mes juk nesitikime, kad socialiniai tinklai visą laiką teiks konversijas, nes jie daugiausia skirti vartotojams sudominti. Šis kanalas priklauso reklamos internete piltuvo viršūnei ir yra labiau tinkamas išplėsti auditoriją. Be to, SEO dažniausiai užima viršutinę ir vidurinę piltuvo dalis. Tai gali atnešti konversijų, bet ne visada.
Dalyvavimas prieš paskutinį paspaudimą. Trečia, nors SEO ir natūrali paieška nėra paskutinis paspaudimas prieš konversiją, jie dažniausiai dalyvauja vartotojo judėjime pirkimo link. Pažiūrėkite į susijusias konversijas ir pamatysite, kaip prie to prisideda SEO paslaugos.
2. SEO optimizavimas miręs, nes paieškos rezultatuose pilna reklamos
Kitas dažnas prieštaravimas yra tas, kad paieškos rezultatuose pilna skelbimų. Pabandykime į tai atsakyti.
Į kokį SERP žiūrite? Paieškos rezultatai labai priklauso nuo užklausos. Jei pažvelgsite į užklausas, susijusias su reklamos internete piltuvo apatine dalimi, turinčia aukštą kainą už paspaudimą, tada jos iš tikrųjų yra aktyviai monetizuojamos. Aišku, jei žiūrite į komercines užklausas, tada darbas su organika nekelia entuziazmo – šie rezultatai paieškoje pasislenka žemyn.
Be to, remiantis „Varn Research“ atliktu tyrimu teigiama, kad 60% vartotojų neatpažįsta skelbimų paieškos rezultatuose. Dabar, kai „Google“ pakeitė reklamos etiketes iš žalios į juodą, ši proporcija galėjo dar labiau padidėti. Tačiau, pagal „Jumpshot“ statistiką paaiškėja, kad PPC sudaro tik 2–3% visų paieškos paspaudimų. Taigi, kaip šie dalykai egzistuoja kartu? Jie egzistuoja kartu, nes dauguma paieškų nesuaktyvina skelbimų. Vartotojai įveda daug daugiau informacinių ir naršymo užklausų nei komercinių.
Prieš pirkdami žmonės tiria. Prieš pirkdami, žmonės aktyviai studijuoja reikalingas prekes. Jie ieško informacijos ir lygina ją. Atminkite visą savo klientų pirkimo kelią ir sutelkite dėmesį į tai. Jei susikoncentruosite tik į piltuvo dugną, SEO neduos rezultatų, kurių tikitės.
Geriau kartu. Daugybė tyrimų rodo, kad PPC ir SEO derinys leidžia pasiekti geresnių rezultatų – kai svetainė tuo pačiu metu rodoma ir mokamuose, ir natūraliuose rezultatuose.
3. Organika srautą duoda, bet ne tą
Kitas dažnas prieštaravimas yra tas, kad organinė paieška atveda netinkamą srautą. Tuo pačiu metu netinkamas lankytojų srautas gali reikšti skirtingus dalykus.
Prekės ženklas ir ne prekės ženklas. Taigi, jūsų klientas gali turėti omenyje prekės ženklo srautą – tie vartotojai, kurie jau žino apie įmonę ir ieško jos pagal pavadinimą. Ir tai gali būti tiesa. Bet vėlgi, ne prekės ženklo srauto trūkumas gali reikšti, kad nepakankamai investuojate į SEO, o ne apie optimizavimo paieškos sistemoms beprasmiškumą. Tuo pat metu svetainės dažnai reitinguojamos pagal užklausas, apie kurias savininkai net nežino (ir kuriose nepaminėtas prekės ženklas).
Eikite į „Search Console“, peržiūrėkite ne prekės ženklo užklausas ir pamatysite, kas užtikrina svetainės parodymus ir konversijas.
Svarbus ir dalyvavimas. Mes jau kalbėjome apie tai aukščiau: įsitraukimas taip pat yra svarbus. Konversijos iš natūralios paieškos taip pat prisideda prie konversijos ar pirkimo. Todėl, net jei natūralus srautas nėra konvertuojamas kaip paskutinis paspaudimas prieš konversiją, jis paprastai prisideda prie šio įvykio.
Tai gali būti labiau tikslinis srautas. Galiausiai tai gali būti aukštos kvalifikacijos srautas. Jei tikrai skiriate dėmesio savo auditorijai, tada žinote, kaip jūsų vartotojai ieško, kokius raktinius žodžius jie naudoja ir kas yra svarbu jūsų prekės ženklui. Tuomet naudodamiesi SEO galite pritraukti tikrai kvalifikuotą srautą, kuris labiau linkęs konvertuotis.
4. SEO trunka per ilgai
Tai taip pat viena iš labiausiai paplitusių priežasčių atsisakyti SEO.
SEO neduoda greitų rezultatų. Atsakant į šį prieštaravimą galima pasakyti, kad SEO nėra greito augimo metodas. Daugelis žmonių, kurie pasisako preiš SEO ir mėgsta klausimą: „Kodėl jis neveikia dabar“, tikisi greitų rezultatų. Paprastai mes kalbame apie konversijas, pajamas ir augimą. Tačiau SEO yra darbas į perspektyvą, o ne momentinis rezultatas.
Metodika + Laikas = Augimas. SEO yra daugiau metodika nei taktika. Tai turėtų būti integruota į viską, ką darote. Tuomet laikui bėgant pasieksite tvarų augimą.
5. Neįmanoma išmatuoti optimizavimo paieškos sistemoms investicijų grąžos
Penktasis prieštaravimas, paskutinis mūsų pavyzdyje ir turbūt vienas labiausiai gąsdinančių, vargu ar yra išskirtinis SEO. Tai taip pat dažnai išreiškiama SMM atsižvilgiu. „Negalite išmatuoti RIO. „Nenoriu į tai investuoti, nes neturiu įrodymų, kad gausiu grąžą iš šios investicijos“.
Kai žmonės taip sako, jie gali turėti omenyje du dalykus:
A) RIO prognozavimas
Prieš investuodami jie norėtų numatyti RIO. Jiems reikia garantijų, kad jei jie investuos X, gaus Y.
Tokiu atveju galite naudoti savo svetainės duomenis, kad sudarytumėte CTR kreivę, rodančią CTR skirtingose SERP vietose. Gavę šiuos duomenis ir sujungę juos su duomenimis apie paieškos apimtį pagal tikslinius raktinius žodžius ir frazes, galite numatyti apytikslį srautą.
Tuomet atsakymas būtų toks: „Štai tikimasi srauto, kurį gausime, jei leisite man padidinti svetainės poziciją nuo 9-osios vietos iki 1-os ar antros“.
Praktiškai, kai tikrai pagerinate išteklių padėtį, galite sulaukti daug daugiau lankytojų nei tikėtasi, nes svetainė gali pradėti reitinguotis pagal daugelį long-tail užklausų, kurios teikia papildomą srautą. Tai yra vienas iš būdų numatyti RIO.
B) RIO matavimas
Jūsų klientai taip pat nori įsitikinti, kad investavimas į SEO tikrai atneš grąžą. Vienas iš būdų tai padaryti yra pirmiausia apskaičiuoti kliento gyvenimo trukmės vertę (Life Time Value, LTV), o tada padauginti ją iš uždarymo koeficiento (angliškai close rate), kad gautumėte tikslo vertę. Po to turėsite įgalinti konversijų stebėjimą ir nustatyti tikslus „Google Analytics“.
Dabar, kai vartotojai pradės konversiją svetainėje, pradėsite didinti piniginę vertę – numatomą piniginę vertę, kurią sukuria bet kuris kanalas. Atidarę GA srauto šaltinių ataskaitą, pamatysite „Google organic“ ir suprasite, kiek konversijų sukuria šis kanalas ir kokia jo vertė pinigine išraiška. Jo vaidmenį matysite ir susijusių konversijų ataskaitoje.
Man atrodo, kad užtenka pasakyti savo oponentams: „Žiūrėkite, šis kanalas uždirba pajamas. Optimizavimas paieškos sistemoms, užtikrinantis natūralų srautą, turi vertę ir atneša realius pinigus“.
Autorius: „Moz“ turinio vadybininkė ir turinio rinkodaros agentūros „Soapboxly“ įkūrėja Kameron Jenkins.